جستجو

ثبت‌نام

طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

بیشتر افراد وقتی صحبت از دکوراسیون به میان می‌آید، از ترس هزینه‌های هنگفت به وحشت می‌افتند و بی‌خیال این کار می‌شوند. حال چه برسد به اتاق‌خواب که از دید خیلی‌ها در گوشه‌ای از خانه و کنج قرار دارد و آن‌چنان در تیررس چشم مهمانان نیست. اگر شما هم چنین فکری می‌کنید باید بگوییم کاملاً در اشتباه هستید، چون ما در مدوسا دکور تصمیم گرفته‌ایم تا به سراغ ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان سری بزنیم. پس با ما همراه باشید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

روش‌های تغییر دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

تقریباً همه ما یک‌سوم از کل زندگی خود را در اتاق‌خواب می‌گذرانیم، بنابراین مهم است که اتاق خود را آرام و دلپذیر کنیم. یک اتاق‌خواب بی‌نظم و یا بهتر است بگوییم بی‌سلیقه، می‌تواند احساس آشفتگی را القا کند. اما از طرفی هم تنها به این دلیل که برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود را باید کلی پول خرج کنید، نباید پا پس کشید. زیرا همه دکورهای اتاق‌خواب گران نیست و شما با افزودن چند المان ساده می‌توانید کلی حال و هوای اتاقتان را عوض کنید.

در ادامه به برخی از این ایده‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان می‌پردازیم.

1. یک آینه اضافه کنید

اضافه کردن آیینه دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

اگر با یک اتاق‌خواب کوچک سروکار دارید، بهتر است یک آینه به آن اضافه کنید تا اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد و عناصر بیشتری دیده شوند. آویزان کردن یک آینه در پشت تخت هم می‌تواند به شما کمک کند تا نور طبیعی بیشتری وارد کنید و دیوارهای خالی را بدون صرف پول زیاد پر کنید.

 2. از اضافه کردن آثار هنری غافل نشوید

خرید آثار هنری ممکن است گران باشد و ممکن است شما نخواهید برای خرید یک تابلو نقاشی شده با دست برای اتاق‌خواب خود ولخرجی کنید. در عوض، پیشنهاد ما این است که یک نقاشی روی بوم ساده را خودتان انجام دهید یا نقاشی دیواری یا عکاسی را چاپ کنید تا دیوارهای خالی را پر کنید

3. بدانید کجا باید ولخرجی کنید

روی رختخوابتان، از تشک گرفته تا ملحفه‌های تخت، به معنای واقعی تغییر دهید. حتی اگر اتاق‌خواب را با بودجه کم تزیین می‌کنید، سعی کنید برای خرید یک تشک راحت یا ملحفه‌های پارچه‌ای نرم، کمی پول اختصاص دهید.

یک خواب خوب شبانه ارزش صرف چند هزار تومان اضافی را دارد. اگر نمی‌توانید یک است کامل بخرید از ملحفه‌ای زیبا استفاده می‌کنید و یا به‌جای آن فقط یک ملحفه فانتزی بخرید.

4. با پرده‌های زیبا دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان را تغییر دهید

اگر می‌خواهید به اتاق‌خوابتان ظاهر شیک‌تری بدهید از پنجره‌ غافل نشوید. پرده‌ها، مکمل پنجره‌ها هستند و برای دکوراسیون اتاق ‌خواب ساده و ارزان عالی هستند؛ بنابراین به تأثیر پرده‌ها در فضای اتاق خود و نقش آن بر ظاهر و زیبایی غافل نشوید.

5. به دنبال یک ظاهر مینیمال بروید

دکوراسیون مینیمال

همه ما خوب می‌دانیم که خرید کمتر یعنی هزینه کمتر. پس اگر بودجه کمی دارید از دکور اتاق خواب مینیمال غافل نشوید. اگر این کار را به‌درستی انجام دهید، یک پالت رنگی مات و لوازم ساده می‌تواند به شما کمک کند تا دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان داشته باشید.

6. روشنایی اتاق را زیاد کنید

نصب نور در اتاق‌خواب می‌تواند فضا را بزرگ‌تر نشان دهد؛ بنابراین لامپ‌هایی با سطوح روشنایی مختلف یا چراغ‌خواب‌های رنگی را در نظر بگیرید. به‌خاطر داشته باشید که اتاق‌خواب شما باید حداقل دو یا سه منبع نور داشته باشد.

7. گول ترندها را برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان نخورید

هر بار که یک ترند به اوج خود می‌رسد، تعویض دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند برای شما گران تمام شود. پس بهتر است ساخت لوازم مد روز را خودتان تا حدودی انجام دهید و روی قطعاتی که می‌دانید برای سال‌های آینده دوام خواهند داشت، بیشتر سرمایه‌گذاری کنید.

8. برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان، ملافه را هر فصل تغییر دهید

یک راه سرگرم‌کننده برای تازه و جدید نگه‌داشتن اتاق‌خوابتان این است که هر فصل ملافه‌هایتان را عوض کنید. اگرچه این کار نیاز به سرمایه‌گذاری کوچکی دارد، اما راهی عالی برای جلوگیری از خسته شدن از فضای اتاق‌خواب و ایجاد احساس در هر فصل است.

9. روی کف‌پوش تمرکز کنید

کفپوش در دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

یک فرش عالی می‌تواند چند میلیون قیمت داشته باشد، اما اضافه‌کردن چیزی نرم؛ مانند گلیم‌های سنتی در زیر پا نه‌تنها می‌تواند باعث شود اتاق‌خواب شما کامل شود، بلکه در صبح‌های سرد زمستانی نیز بسیار خوشایند است.

  10. فضای ذخیره‌سازی برای لوازم خود در نظر بگیرید

به نظر می‌رسد یکی از مکان‌هایی که همیشه درهم‌ریخته می‌شود، اتاق‌خواب است. چند سبد ارزان را در اطراف اتاق خود قرار دهید و برای جلوگیری از به‌هم‌ریختگی اتاق‌خواب خود، تختخوابی با فضای ذخیره‌سازی داخلی مانند میز خواب با کشو یا جک زیر تخت انتخاب کنید.

11.  گیاهان را به اتاق‌خوابتان بیاورید

یک گیاه آپارتمانی یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان است. زیرا نه‌تنها به فضای اتاق شما رنگ می‌بخشد، بلکه هوا را نیز تمیز می‌کند؛ بنابراین، فقط گیاهی را انتخاب کنید که نگهداری آن آسان باشد تا دائماً در حال کندن برگه‌ای پژمرده آن نباشید.

 12. برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان از دیوار پنجم غافل نشوید

اگر به دنبال دکوراسیون اتاق خواب ساده هستید، سقف خود را با رنگی غیر از سفید رنگ‌آمیزی کنید. زیرا علاوه بر تغییرات جالب به فضای شما نیز عمق و جذابیت بیشتری می‌دهد.

 13. دیوارها را پوشش های زیبا پر کنید

پوشش دیوار های اتاق خواب

پر کردن یک دیوار خالی نباید گران باشد. اکالیپتوس خشک شده را از دیوار آویزان کنید تا راهی آسان و طبیعی برای پرکردن دیوارها و اضافه‌کردن کمی رنگ به اتاق‌خواب شما باشد.

نتیجه گیری

برای بسیاری از افراد که به دنبال سادگی و هزینه کم برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان هستند، این مقاله می‌تواند مفید باشد. شما می‌توانید با انتخاب درست لوازم و اجزای دکوراسیون،  فضایی آرامش بخش و محیطی دلپذیر برای خواب و استراحت خود ایجاد کنید. زیرا، دکوراسیون مناسب برای اتاق خواب می‌تواند تأثیر قابل توجهی در کیفیت خواب و حالت روحی شما داشته باشد. اگر به دنبال ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب برای فرزندتان هستید، توصیه می کنیم مقاله ؟ را مطالعه نمایید.

سؤالات متداول درمورد دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

  • چگونه می‌توانم اتاق‌خواب خود را بدون صرف هزینه زیاد تزیین کنم؟
    راه‌های زیادی برای دکوراسیون اتاق ‌خواب ساده و ارزان بدون خالی‌کردن کیف پول وجود دارد. به طور مثال، نصب آینه‌های دکوراتیو یا اضافه‌کردن گیاهان آپارتمانی.
  • چگونه می‌توانم دکوراسیون اتاق‌ خواب ارزان داشته باشم؟
    دکور اتاق خواب ارزان می‌تواند از ساده تا عجیب و غریب متغیر باشد. اما اگر به‌دنبال‌داشتن ظاهری لوکس با بودجه گران هستید، ممکن است بخواهید برخی از جنبه‌های اتاق‌خواب خود را خودتان تغییر دهید، مانند نقاشی یک آینه یا یک کمد.
لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *