جستجو

ثبت‌نام

نکاتی برای طراحی دکور اتاق خواب مینیمال

دکوراسیون اتاق خواب مینیمال

اگر از دکور تکراری برای اتاق‌خوابتان خسته شده‌اید، وقت آن رسیده تا به سراغ ایده‌های جدیدتری بروید. اما خب در این میان مسئله هزینه، موضوع کمی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت، پس راه‌حل چیست! ما در مدوسا دکور قصد داریم تا با 10 نکته برای دکور اتاق خواب مینیمال، به شما کمک کنیم تا در عین سادگی و هزینه کم بتوانید دکوراسیون خوبی داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب مینیمال با تم سفید

در ادامه ده ترفند برای دکوراسیون اتاق خواب مینیمال را توضیح داده‌ایم پس با ما همراه باشید.

1. از شر لوازم اضافی خود خلاص شوید

لوازم اضافه در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال

بله درست خواندید، وقت آن است که وسایل به‌دردنخور یا بهتر است بگوییم بی‌استفاده از اتاق‌خوابتان بروند! پس وسایل اتاق خواب خود را به‌دقت نگاه کنید و هر چیزی را که باعث آزار و اذیت ذهن و روحتان می‌شود را کنار بگذارید. این وسایل شامل عکس‌ها، لوازم دکوری و هر چیزی ازاین‌قبیل می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که با حذف وسایل اضافی‌های اتاق خواب خود، فضا را برای چیزهایی که واقعاً مهم هستند ایجاد می‌کنید.

2. به یاد داشته باشید که دکور اتاق خواب مینیمال، ایجاد فضای سرد نیست

مینیمالیسم در اصل سادگی است. این سادگی اغلب با حذف‌کردن و گاهی با تمیزکردن همراه است. در واقع صرفاً تمیزکردن چیزهای اضافی. این در مورد ساده‌کردن محیط اطراف و در نتیجه، زندگی شما است. بااین‌حال، سبک مینیمال ایجاد نوعی اتاق شبیه زندان با یک تشک روی زمین نیست.

مینیمالیسم در اتاق خواب

هنگامی که اتاق خواب مینیمالیستی خود را می‌سازید، نباید گرما یا آرامش را فدای خلاص‌شدن از شر تمام وسایل خود کنید. به یاد داشته باشید که شما به‌سادگی می‌توانید یک دکور اتاق‌خواب مینیمال داشته باشید! ازآنجایی‌که، اتاق‌خواب یکی از مهم‌ترین فضاهای خانه است و جایی است که زمان زیادی را در آن می‌گذرانید؛ پس باید در عین سادگی، جذاب باشد.

3. یک روتختی با رنگ خنثی انتخاب کنید

روتختی با رنگ خنثی

انتخاب تختخواب مناسب برای احساس مینیمالیستی خاصی که می‌خواهید داشته باشید، بسیار مناسب است. ازآنجایی‌که تخت نقطه کانونی اتاق‌خواب است، یک مدل تخت مینیمالیستی واقعاً می‌تواند دکور فضای کل اتاق را تغییر دهد. تختخواب فلزی، ام‌دی‌اف، یا تخت چوبی، همگی انتخاب‌های عالی برای یک‌تخت مینیمال هستند، البته به‌شرط آنکه شکل ساده‌ای داشته باشند و با بقیه دکوراسیون شما مطابقت کنند.

4. روتختی با رنگ خنثی بخرید

روتختی با رنگ خنثی

رنگ‌های خنثی که به رنگ‌های بژ ملایم، سفید کرمی یا خاکستری کم‌رنگ گفته می‌شود، می‌تواند دروازه‌ای برای دستیابی به چیدمان اتاق ‌خواب مینیمال باشد. به یاد داشته باشید، همه چیز باید با اصول اولیه سازگار باشد. طرح‌های شلوغ و با رنگ‌های دیوانه‌کننده، حال و هوای ذن را که دنبال آن هستید به شما نمی‌دهد. علاوه بر این، با قراردادن اتاق‌خواب خود در یک پالت رنگ خنثی، می‌توانید بعداً به آن رنگ‌های دیگری با خیال راحت اضافه کنید.

5. همه وسایل را با رنگ خنثی خریداری کنید

تصور کنید برای دکور اتاق خواب به سبک مینیمال، یک وسیله جدید گرفتید. به طور مثال، یک بالش با رنگ نارنجی! خب مسلم است که در بدو ورود به اتاق‌خواب، تنها یک چیز به چشمتان بیاید و آن چیزی نیست جز بالش نارنجی. پس سعی کنید برای دکور اتاق خواب مینیمال، تنها از رنگ خنثی استفاده کنید. تضادهای رنگی هر چند باعث زیبایی می‌شوند؛ اما در سبک ساده‌گرایانه جایی ندارند!

6. برای دکور اتاق خواب مینیمال از نور طبیعی استفاده کنید

نور در دکوراسیون اتاق خواب مینیمال

نورپردازی در اتاق‌خواب مینیمالیستی تقریباً به‌تنهایی یک المان مهم است. زیرا در اتاقی با کمترین وسایل ممکن، نور می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. پس اگر این گزینه را می‌خواهید، پرده‌های را بردارید (مگر اینکه شفاف. حریر باشند) و نور طبیعی زیادی را به اتاق‌خواب خود وارد کنید. فراموش نکنید نور طبیعی می‌تواند کمک کند که اتاق شما بازتر، مدرن‌تر و در مجموع مینیمال‌تر به نظر برسد.

7. یک گیاه سبز اضافه کنید

یک گیاه خوب در یک اتاق‌خواب مینیمالیستی، المانی سرگرم‌کننده و درعین‌حال ساده است. در واقع، قراردادن یک گلدان با گیاه زنده، یک راه عالی برای اضافه‌کردن رنگ به یک اتاق خنثی است! فقط مطمئن شوید که گیاه شما آثار هنری شما را شلوغ نکند یا برعکس.

برای یک گیاه آپارتمانی با ظاهری مدرن که مراقبت از آن نیز آسان است، می‌توانید یک فیلودندرون، یا برگ‌انجیری را امتحان کنید. به‌خاطر داشته باشید که یک دسته‌گل با گل‌های تازه چیده شده نیز این کار را به‌خوبی انجام می‌دهد. فقط مطمئن شوید که آنها در یک گلدان با رنگ خنثی یا شیشه‌ای شفاف قرار بگیرند.

8. یک قطعه از آثار هنری را که دوست دارید آویزان کنید

آثار هنری در دکور اتاق خواب

این ایده که ما باید هر سانتیمتر از دیوارهایمان را با عکس یا نقاشی بپوشانیم تا اتاق پر شود، بخشی از زیبایی‌شناسی مینیمالیستی نیست. پس حتی اگر یک مجموعه هنری کوچک ساخته‌اید یا صرفاً آرزوی انجام آن را دارید، سعی کنید تنها یک اثر هنری را انتخاب کنید که از صمیم قلب آن را دوست دارید و هر بار که وارد اتاق‌خواب خود می‌شوید از دیدن آن لذت ببرید. این کارها در ساخت چیدمان اتاق خواب هنری بسیار مهم است.

کمد دیواری در دکور اتاق خواب مینیمال

پس با گذاشتن وسایل زیاد روی دیوار، جلوه مینیمالیستی اتاق خود را خراب نکنید! همان‌طور که تختخواب در دکور اتاق خواب مینیمال به‌عنوان نقطه کانونی عمل می‌کند، آنچه در بالای آن آویزان است نیز می‌تواند همین کار را کند.

9. سعی کنید یک کمد تکی در دکور اتاق خواب مینیمال قرار دهید

کمد تکی در دکور اتاق خواب مینیمال

هیچ‌چیز به‌اندازه چند کشو درهم‌وبرهم نیست که بتواند جلوه‌های ظاهری شیک را از اتاق‌خواب شما بگیرد. اگر می‌توانید وسایلتان را مدیریت کنید، استفاده از یک کمد یا چند کشو کمک می‌کند تا اتاق‌خواب شما تاحدامکان نامرتب به نظر نرسد. اگر قادر به انجام این کار نیستید، سعی کنید کمدهای خود را از تخت کمی دور نگه دارید.

10. از یک قفسه برای یادگاری ها، عکس‌ها و کتاب ها استفاده کنید

یک قفسه را انتخاب کنید و آن را در گوشه‌ای قرار دهید! اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید یادگاری‌ها و برخی از لوازم دکوری را در معرض دید داشته باشید، نیازی نیست که این موضوع را برای رسیدن به مینیمالیسم رها کنید.

اهمیت دکور اتاق خواب مینیمال

اهمیت دکوراسیون اتاق خواب مینیمال از دیدگاه زیبایی‌شناسی، راحتی و آرامش بسیار مهم است. این سبک طراحی بر اصول سادگی و استفاده بهینه از فضا تأکید دارد و به‌خاطر مزایایی که دارد،  موردتوجه قرار می‌گیرد.

همه ما خوب می‌دانیم که اتاق‌خواب باید یک مکان آرامش‌بخش باشد که برای ما فضایی برای استراحت و خواب بهتر فراهم کند. دکور اتاق خواب مینیمال این امکان را به شما می‌دهد که از همه نوع اشیا اضافی که ممکن است اعصاب شما را به هم بزند، دوری کنید. این نکات در طراحی داخلی مینیمال هم صدق می‌کند و باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب مینیمال

همچنین با انتخاب مبلمان و دکوراسیون ساده و کم‌حجم، احتمال‌داشتن فضاهای کثیف کاهش می‌یابد. در واقع، این طراحی به شما کمک می‌کند تا اتاق‌خوابتان همیشه پاک و آراسته به نظر برسد.

از طرفی، فضای آرام و ساده باعث می‌شود که ذهنتان قبل از خواب آرام باشد و به‌راحتی بتوانید به خواب بروید. پس مینیمالیست در دکوراسیون اتاق‌خواب مانع از ایجاد موج منفی و استرس‌های زیاد در موقع خواب می‌شود.

همچنین تزیین اتاق خواب مینیمال به شما اجازه می‌دهد تا از فضای خالی اتاق خود بهترین استفاده را ببرید و فضای بیشتری را برای حرکت در اتاق خود داشته باشید. با این مزایا می‌توان نتیجه گرفت که دکوراسیون مینیمال به‌عنوان یک روش محبوب برای طراحی اتاق‌خواب موردتوجه قرار می‌گیرد، زیرا از طرف یک سو زیبایی و آراستگی را حفظ می‌کند و از طرف دیگر، به شما امکان می‌دهد یک فضای آرام برای استراحت خود ایجاد کنید. رعایت این نکات در طراحی دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند بسیار موثر باشد.

سؤالات متداول درمورد طراحی دکوراسیون اتاق خواب مینیمال

نکاتی برای طراحی دکور اتاق خواب مینیمال

  • چگونه می‌توانم اتاق‌خواب خود را مینیمالیستی کنم؟
    طراحی یک‌خانه مینیمالیستی یعنی استفاده از رنگ‌های خنثی هم برای رنگ دیوار و هم برای دکوراسیون منزل. سعی کنید با استفاده از رنگ‌های سفید، خاکستری، بژ و قهوه‌ای روشن، زیبایی مینیمالیستی اتاق‌خواب خود را ایجاد کنید.
  • رنگ‌های مینیمالیستی اتاق‌خواب چیست؟
    رنگ‌های مرتبط با مینیمالیسم به سمت رنگ‌های سفید، مایل به سفید، خاکستری ملایم و طرح‌های رنگی خنثی تغییر می‌کنند.
  • دکور اتاق‌ خواب مینیمال چگونه است؟
    دکور اتاق خواب مینیمال با فضای داخلی اسکاندیناوی یا ژاپنی شباهت زیادی دارد، جایی که هر دو فرهنگ مدت‌هاست که ایدئولوژی کمتر - بیشتر را پذیرفته‌اند. فضاهایی که در یک طراحی مینیمالیستی قرار می‌گیرند معمولاً با خطوط تمیز، تزیینات محدود، طرح رنگی خنثی و مواد طبیعی تعریف می‌شوند.
لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *