جستجو

ثبت‌نام

اولین هتل هوشمند و سبز ایران، اسپیناس امیران

اسپیناس-امیران

ساخت هتل‌های گوناگون در ایران و خصوصا در تهران روز به روز در حال پیشرفت و افزایش است. یکی از جذاب ترین هتل‌هایی که قرار است بزودی افتتاح شود هتل اسپیناس امیران است که قرار است در منطقه ولنجک افتتاح شود. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا با این مجموعه خاص که لقب هوشمندترین و سبزترین هتل ایران را به خود گرفته است، آشنا شوید.

ویو بسیار عالی و زیبای ولجنک به سمت تهران و همچنین کوه‌های شمالی این شهر و نیز دسترسی عالی به بلوار دانشجو و دور بودن از آلودگی شهری باعث شد تا یک زمین بسیار عالی برای ساخت اسپیناس امیران در این منطقه انتخاب شود. هتل اسپیناس امیران در زمینی به مساحت 8900 متر مربع قرار گرفته است. این مجموعه مدرن و زیبا از دو بخش تشکیل شده است. در طراحی این مجموعه طراحان از دو بخش اصلی اقامتی و تجاری برای این مجموعه استفاده کرده‌اند.

دو قسمت تجاری و اقامتی به طور بسیار هوشمندانه در تعامل با یکدیگر قرار دارند و توانایی سرویس دهی بسیار مناسب به شهروندان را دارند. بخش تجاری اسپیناس امیران از سمت بلوار دانشجو و جنوب قابل دسترس است و چهار طبقه دارد. بخش شمالی هم که به خیابان البرز متصل است و از خیابان آلاله هم راهی فرعی دارد، مربوط به قسمت اقامتی هتل است.

بخش اقامتی اسپیناس امیران

قسمت اصلی اقامتی هتل اسپیناس امیران بسیار جذاب طراحی شده است. این بخش در 2 برج 30 طبقه طراحی شده است و شامل 954 اتاق با ترکیبی از اتاق و سرویس آپارتمان است. یکی از این دو برج نقش هتل را ایفا می‌کند و برای اقامت‌های کوتاه مناسب است. برج دیگر نیز مربوط به اقامت‌های بلند مدت با خدمات هتل قرار دارد و به نوعی آپارتمانی برای زندگی درازمدت است. نکته جالب طراحی این مجموعه دو پلی است که 5 طبقه ارتفاع دارند و این دو آپارتمان را به هم متصل می‌کنند.

در این طبقات فضاهای خالی به بهره گرفتن از نور طبیعی محیط و همچنین فضای سبز داخلی تعبیه شده است. یکی از طبقات پل هم به تاسیسات برقی و مکانیکی اختصاص داده شده است. همچنین در هر پل تراس‌هایی بسیار وسیع با فضای سبز در بام هر دو پل طراحی شده است.

بخش-اقامتی-اسپیناس-امیران

سه طبقه‌ی همکف، دوازدهم و بیست و سوم به فضاهای خدماتی هتل اختصاص یافته است. در طبقه همکف امکاناتی مثل لابي، پذيرش، نشيمن، كافي شاپ ها و لابي آسانسورها قرار گرفته‌اند. طبقه دوازدهم رستورانها و تراسهاي وسيع سبز را شامل می‌شود و در نهایت در طبقه بیست و سوم فضاهاي ورزشي شامل استخر و اسپا و سالن هاي ورزشي به صورت تفكيكي و برابر براي آقايان و بانوان طراحی و جانمایی شده است. با توجه به دسترسی مجزا و غیر مستقیمی که این طبقات دارند، مراجعین بخش تجاری مجموعه نیز می‌توانند از آنها بهره مند شوند. بر بام این برج‌ها نیز فضای سبز با خدمات هتل وجود دارد که قابل دسترسی برای عموم است.

بخش تجاری و اماکانات رفاهی اسپیناس امیران

ظبقات تجای پروژه ( طبقه -2 تا -5 ) توسط یک فضای حجیم خالی کشیده شده با هم ارتباط دارند. دسترسی بین این طبقات با پله برقی صورت می‌گیرد. طبقات -2 تا -4 شامل 41 فروشگاه به مساحت‌های 120 تا 600 متر مربع است همچنین در طبقه -5 تجاری یک هایپر مارکت بزرگ و یکپارچه قرار گرفته است. کل مساحت مفید بخش تجاری 15500 متر مربع است.

بخش-تجاری-اسپیناس-امیران

در بین طبقات در طبقه -1 که میان بخش‌های تجاری و اقامتی است یک طبقه کاملا به سالن هاي كنفرانس، سالن هاي مراسم مخصوص مناسبت ها و اتاق هاي ملاقات اختصاص داده شده است. این طبقه طوری طراحی شده که کاربری‌های آن بین دو بخش اجاری و اقامتی قابل استفاده باشد.

امکانات-رفاهی-اسپیناس-امیران

این مجموعه 6 طبقه پارکینگ دارد که 942 خودرو گنجایش آن است. در طبقات مختص به پارکینگ بخش‌های تاسیسات، كارواش و خدمات اتومبيل، انبارهاي جدا از فضاي پاركينگ، بارانداز با ظرفيت پارك چند كاميونت، آسانسورهاي حمل بار، اتاقهاي زباله و …. نیز تعبیه شده است.

با توجه به نام این مجموعه که هتل اسپیناس امیران 2025 است انتظار می‌رود که این مجموعه در سال 2025 افتتاح شود .

ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *