جستجو

ثبت‌نام

دکوراسیون خانه به رنگ مشکی

دکوراسیون خانه به رنگ مشکی

دکوراسیون خانه به رنگ مشکی ؟. استفاده از رنگ‌های تیره خصوصا رنگ مشکی در فرهنگ ما شاید کمی عجیب به نظر برسد. ایرانیان از دیرباز رنگ مشکی را رنگ نامناسبی برای طراحی و معماری داخلی خانه می‌دانستند. اما آیا واقعا استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی خانه فضایی نامناسب و زشت ایجاد می‌کند؟. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که استفاده از رنگ‌های تیره مثل مشکی را ناپسند می‌دانید و یا علاقه به استفاده از این رنگ دارید ولی نمی‌دانید چطور از این رنگ خاص استفاده کنید، این مطلب را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند استفاده از رنگ مشکی در خانه فضای دلگیر و خسته کننده و تلخی ایجاد می‌کند. اما حقیقت این است که استفاده از مشکی به عنوان بخشی از پالت رنگی که برای دکوراسیون به کار می‌گیرید می‌تواند تا حدی ضروری باشد. رنگ مشکی، رنگی بسیار دراماتیک و زیباست که باعث می‌شود رنگ‌های دیگر بهتر نشان داده شوند و فرم ها و شکل های اطراف خودش را تقویت می کند.

دکوراسیون خانه به رنگ مشکی2

کاربرد میزان کمی از رنگ مشکی بین رنگ های دیگر، به چشم شما فرصت استراحت می دهد و باعث می‌شود فضا وزین‌تر به نظر برسد. در ادامه می‌خواهیم در مورد ویژگی‌ها، کاربردها و تاثیرات رنگ مشکی و به طور کلی دکوراسیون خانه به رنگ مشکی با شما سخن بگوییم. با مدوسادکور همراه باشید.

مشکی و طیف‌های مختلف آن

سیاه یا مشکی رنگی است که نور نمی‌تواند هیچ قسمتی از آن را بازتاب دهد. در واقع مشکی شامل همه رنگ‌ها در طیف قابل رؤیت می‌باشد و به آن رنگ بی‌فام هم گفته می‌شود. مشکی یکی از اولین رنگهایی است که در هنر به کار رفته‌است. رنگ مشکی در طبیعت با استفاده از کانی‌های معدنی، سرب و دوده به دست می‌آمد. استفاده این رنگ در دکوراسیون باعث می‌شود که نور محیط جذب شده و فضا کوچک‌تر به نظر برسد.

به طور کلی رنگ مشکی شامل طیف کمی از رنگ‌ها می‌شود. شما می‌توانید با اضافه کردن رنگ سفید به هر مبزانی که می‌خواهید اندکی رنگ مشکی را لطیف‌تر کرده و آن را به رنگ روشن‌تری کنید. رنگ‌هایی مثل نوک مدادی، خاکستری، طوسی و … را می‌توان طیف‌های مختلفی از رنگ مشکی دانست که استفاده از هریک از آنها در دکوراسیون می‌تواند جالب توجه باشد.

مشکی و طیف‌های مختلف آن

روانشناسی رنگ مشکی

رنگ مشکی به عنوان نماد دنیای ناشناخته و پنهان شناخته می‌شود. استفاده از این رنگ نشان دهنده رمز و راز و ابهام است. این رنگ نماد قدرت نیز می‌باشد. از سوی دیگر برخی مشکی را نشان دهنده ظرافت و سادگی نیز می‌دانند. در بیشتر فرهنگ ها، مشکی به عنوان نماد مرگ و عزاداری شناخته شده است. استفاده زیاذ از رنگ مشکی در دکوراسیون خانه و همچنین در بخش‌های دیگر باعث ایجاد افسردگی می‌شود و به همین دلیل است که توصیه می‌شود در استفاده از این رنگ تعادل را حفظ کنید.

افرادی که رنگ مشکی را می‌پسندند، بسیار جدی، محافظه کار و تا حدی پرغرور هستند. این افراد عاطفه و احساس قوی دارند. افرادی پخته‌تر و با تجربه‌تر نیبت به افراد هم ردیف خود هستند. به طور کلی در کار بازدهی بیشتری را نشان می‌دهند. این افراد جزئیات را بیشتر مدنظر قرار می‌دهند و بسیار علاقه به حل مسائل و معماهای گوناگون دارند .

روانشناسی رنگ مشکی

دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه به رنگ مشکی

پس آشنایی با رنگ مشکی و شناخت طیف‌های مختلف و ویژگی‌های آن حالا به سراغ این موضوع می‌رویم که بخش های مختلف خانه به رنگ مشکی چه مزایا و معایبی می‌تواند برای خانه شما ایجاد کند. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید.

اتاق نشیمن در دکوراسیون خانه به رنگ مشکی

در دکوراسیون خانه به رنگ مشکی باید توجه کنید که با شرایطی که رنگ مشکی ممکن است در فضا ایجاد کند، آن را با احتیاط به کار ببرید. در اتاق نشیمن اگر قصد مشکی کردن دیوارها را دارید بهتر است که از یک رنگ مکمل استفاده کنید. استفاده از الگوهای رنگی یا کاغذ دیواری‌هایی که در آنها از رنگ مشکی استفاده شده می‌تواند بسیار موثر و زیبا باشد. استفاده از ترکیب‌های رنگی مشکی نقره‌ای و یا مشکی طلایی می‌تواند به لوکس شدن فضای شما کمک کند و یک ترکیب بسیار جذاب ایجاد کند.

اتاق نشیمن در دکوراسیون خانه به رنگ مشکی

در کنار دیوارها شما می‌توانید از مبلمان و یا دیگر وسایل مشکی دیگر نیز استفاده کنید. مبلمان مشکی می تواند ابعاد فضا را تغییر بدهد و همه چیز را عوض کند. استفاده از میز وسط، گلدان و یا یک بوفه مشکی رنگ در کنار رنگ‌هایی مثل سفید یک هارمونی جذاب از تضاد ایجاد می‌کند که نگاه‌های همه را به سمت خود جلب خواهد کرد.

مهمترین چیزی که در اتاق نشیمن در مورد رنگ مشکی باید به آن توجه کنید حفظ تازگی و طراوت فضاست. شما نباید به رنگ مشکی اجازه دهید که کل فضا را در اختیار بگیرد. حضور این رنگ فقط تا حدی مجاز است که از بی وزنی در فضا جلوگیری کند و یک ترکیب جذاب ایجاد کند.

اتاق نشیمن در دکوراسیون خانه به رنگ مشکی2

اتاق خواب به رنگ مشکی

مطمئنا تا حالا متوجه ویژگی خشن و دلگیر رنگ مشکی شده‌اید. اتاق خواب فضایی برای استراحت و آرامش می‌باشد. شما می‌توانید از رنگ مشکی در اتاق خواب هم استفاده کنید. اما استفاده از این رنگ در اتاق خواب شروطی دارد که باید آنها را رعایت کنید تا اتاق شما دچار مشکلاتی که ممکن است رنگ مشکی برایتان ایجاد کند نشود. تولین نکته استفاده محدود از رنگ مشکی است. مثلا می‌توانید از یک قاب مشکی و یا یک صندلی به این رنگ استفاده کنید و یا حتی یک بخشی از دیوار را به این رنگ طراحی کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید استفاده از مکمل مناسب برای رنگ مشکی در اتاق خواب است. استفاده از یک رنگ تقریبا خنثی که به ایجاد آرامش بسیار کمک کند در کنار رنگ مشکی گزینه مناسبی برای تاتق خواب شما خواهد بود.

اتاق خواب به رنگ مشکی

آشپزخانه در دکوراسیون خانه به رنگ مشکی

استفاده از رنگ تیره در آشپزخانه خصوصا برای افرادی که خیلی وقت تمیزکاری ندارند انتخاب بسیار مناسبی است. رنگ تیره باعث می‌شود که چربی‌ها و لکه‌ها کمتر در دید باشند. استفاده از رنگ مشکی برای کابینت‌ها که اخیرا بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفته است انتخاب زیبا و جذابی است. ترکیب رنگ مشکی کابینت ها با سرامیک روشن دیواره و استفاده از سنگ مرمر برای پیشخوان یک ترکیب رنگی بسیار جذاب مدرن و هیجان انگیز را ایجاد می‌کند که می‌تواند مدت‌ها بدون ایجاد حس خستگی و دلزدگی در آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرد.

آشپزخانه در دکوراسیون خانه به رنگ مشکی

مکمل‌های رنگ مشکی

استفاده از رنگ مشکی در هیچ یک از بخش‌های خانه به طور کامل توصیه نمی‌شود. در نتیجه انتخاب یک مکمل مناسب بسیار مهم و ضروری است. رنگ مشکی با اکثر رنگ‌ها ترکیب پذیر است و اغلب خروجی خوبی دارد. اولین مکمل رنگ مشکی رنگ سفید است که در بسیاری از مناطق خانه می‎‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. رنگ‌هایی مثل طلایی و نقره‌ای نیز یک فضای لوکس برای شما ایجاد می‌کند. ترکیب رنگ مشکی با رنگ‌هایی مثل آبی و سبز و ترکیبی از آنها هم میتواند یک فضای جذاب استفاده کند. شما میت‌توانید رنگ مشکی را با اکثر رنگ‌های خنثی ترکیب کنید و نتیجه جذابی را مشاهده کنید.

مکمل‌های رنگ مشکی

سخن نهایی

استفاده از رنگ مشکی انتخاب بسیار جذاب و هیجان انگیزی است.در این مقاله با شما با ویژگی‌ها، کاربرد‌ها و شرایط استفاده از رنگ مشکی در بخش‌های مختلف خانه سخن گفتیم. شما با استفاده از این رنگ در کنار یک مکمل مناسب می‌توانید یک فضای زیبا و متفاوت را ایجاد کنید. اگر به دنبال ایجاد فضایی متفاوت و دلنشین هستید، انتخاب رنگ مشکی را در دستور کار خود قرار دهید. قطعا پشیمان نخواهید شد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *