جستجو

ثبت‌نام

پنتری روم چیست

پنتری روم چیست

هر ساله در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای جدیدی معرفی می‌شوند. پنتری روم یکی از فضاهایی است که از دکوراسیون به سبک اروپایی گسترش پیدا کرده و امروزه در بسیاری از طرح‌هایی که طراحان دکوراسیون داخلی ارائه می‌کنند امروز و در این مقاله می‌خواهیم در مورد این بخش از خانه که در آشپزخانه و یا در جایی در نزدیکی آن قرار دارد سخن بگوییم. پس اگر قصد آشنایی با پنتری روم و ایجاد آن در خانه خود را دارید این مقاله را از دست ندهید و در ادامه با مدوسادکور همراه باشید.

پنتری روم

پنتری روم اتاق کوچک یا کمدی است که در آشپزخانه یا در جایی در نزدیکی آن قرار می‌گیرد و وظیفه اصلی آن ذخیره سازی مواد خوراکی فاسد نشدنی و همچنین نگهداری برخی لوازم آشپزخانه می‌باشد. از نظر ابعاد پنتری روم می‌تواند در اندازه‌های یک کمد و یا یک اتاقک باشد. اما به طور کلی این فضا نوعی انباری کوچک است که شما توانایی حرکت و جابجایی وسایل را در آن داشته باشید.

در گذشته از فضاهایی گنجه مانند برای قرار دادن نان و دیگر خوراکی‌ها استفاده می‌شد. به همین دلیل این فضا به واژه‌ی قدیمی پنتری که به معنی نان است و ریشه‌ای فرانسوی دارد شناخته می‌شود. البته در خانه‌های قدیمی ایرانی نیز فضاهایی به اسم سرداب به همین منظور وجود داشته‌اند. که به مرور جای خود را به یخچال و کابینت داده‌اند. شما با ایجاد یک پنتری روم مناسب، فضایی برای دسترسی راحت به اقلام مورد نیاز خود داشته باشید و از بی نظمی‌هایی که ممکن است به وجود بیاید رهایی پیدا کنید.

پنتری روم

کاربرد

از فضای پنتری روم برای نگهداری مواد غذایی که ماندگاری بالایی دارند مثل روغن غلات و حبوبات و لوازم مورد نیاز آشپزی مثل ماهیتابه و ظروف مختلف دیگر و همچنین نگهداری مواد شوینده و بهداشتی استفاده می‌شود.

کاربرد

مزایای پنتری روم

پنتری روم دارای ویژگی‌های بسیاری است که یکی از آنها ایجاد نظم و فضای باز برای شما می‌باشد. پنتری روم از کف تا سقف چندین و چند قفسه و طبقه برای چینش لوازم خوراکیو غیر خوراکی شما دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت پنتری روم قابلیت دسترسی آسان به همه وسایل مورد نیاز شماست. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به افزایش راندمان کاری و افزایش نظم در آشپزخانه‌تان اهمیت می‌دهید، قطعا عاشق پنتری روم خواهید شد. شما با ایجاد چنین فضایی یک فضای پرت و بلا استفاده درون خانه‌تان را به محیطی بسیار دلچسب تبدیل خواهید کرد که برایتان نظم را به ارمغان خواهد آورد.

مزایای پنتری روم

از دیگر مزایای پنتری روم می‌توان به این موضوع اشاره کرد که وسایلی که به اندازه زیادی از آنها در آشپزخانه استفاده می‌شوند، از محیط آشپزخانه دور نشده و آنها در فضاهایی مانند سبدهای سوپر مارکتی قرار می گیرند. البته فضایی که مقصود ماست بسیار فراتر از یک سبد سوپرمارکتی ساده گنجایش خواهد داشت که خود مزیت بسیار بالایی محسوب می‌شود.

مزایای پنتری روم 2

چند ایده برای جذاب تر شدن پنتری روم

فضای پنتری روم شما می‌تواند بزرگ و به صورت یک اتاق جدا و یا یک قفسه یا کابینت باشد. شما می‌توانید از پنتری در فضاهای کوچک مثل زیر پله هم بهره ببرید. برخی از طراحان از فضای باریک در کنار یخچال برای ایجاد پنتری استفاده می‌کنند.

چند ایده برای جذاب تر شدن پنتری روم

یکی دیگر از کارهایی که برای زیباتر شدن پنتری روم می‌توانید انجام دهید رنگ‌ آمیزی دیواره ها و قفسه های آن است که یاعث می‌شود یک فضای خوش رنگ با ترکیبی از رنگ ساده و وسایل و خوراکی‌های رنگارنگ داشته باشید که بسیار جذاب خواهد بود.

چند ایده برای جذاب تر شدن پنتری روم 2

سخن نهایی

در این مقاله با شما در مورد پنتری روم سخن گفتیم. پنتری یک فضای تقریبا جدید در خانه‌های ایرانی است که همانطور که در متن به آن ااره شد قدمت بالایی در تاریخ معماری داخلی کشورمان دارد. که امروزه به نوعی رونق دوباره‌ای به خود گرفته است. امیدواریم که این مطلب به شما در مورد شناخت این فضا کمک بسیاری کرده باشد ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *