جستجو

ثبت‌نام

بهترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب

بهترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب

با افزایش جمعیت و بروز نیاز بیشتر افراد به داشتن فضایی کاربردی، برای نگه داری وسایل و لباس ها، مهندسان ساخت و ساز به فکر ایجاد راهکار هایی به جهت افزایش فضای قابل استفاده خانه و اتاق خواب افتادند. یکی از این راهکار ها ساخت و طراحی کمد دیواری اتاق خواب می باشد.

داشتن یک کمد دیواری در اتاق خواب شما به نگه داری و دسته بندی وسایل تان کمک بسزایی می کند و به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید از فضای اصلی اتاق استفاده بهتری ببرید. امروزه حتی برخی از کمد دیواری ها لزوما در داخل دیوار قرار ندارند و تعریف شان کمی به نسبت قبل متفاوت تر شده است. اما در هر صورت، یک کمد دیواره مناسب باید ابعاد، رنگ، طراحی و جنس خوبی داشته باشد تا مورد قبول ما باشد.

در ادامه این مقاله از وب سایت مدوسادکور قصد داریم تا ابتدا به بررسی ویژگی های لازم برای یک کمد دیواری خوب پرداخته و سپس  انواع مختلف آن را معرفی کنیم. امیدواریم با کمک این بخش بتوانید در انتخاب کمد دیواری

ویژگی های یک کمد دیواری خوب برای اتاق خواب

به طور کلی، یک کمد دیواری استاندارد و اصولی باید حداقل استاندارد ها و ویژگی های زیر را داشته باشد:

ابعاد کمد دیواری اتاق خواب

اصلی ترین هدف کمد دیواری اتاق خواب کمک به جمع آوری و مرتب سازی وسایل است. به همین جهت داشتن ابعادی مناسب برای آن لازم و اجباری می باشد. ابعاد مشخص و دقیق در رابطه با کمد دیواری اتاق خواب وجود ندارد اما به طور کلی هر کمد دیواری ای که بتواند در عین کسب رضایت، فضای نسبتا مختصر و مفیدی را اشغال کند از لحاظ اندازه گزینه مناسبی می باشد.

رنگ کمد دیواری اتاق خواب

رنگ و به طور کلی تم رنگی کمد دیواری اتاق خواب باید با دیگر اجزای اتاق نیز هماهنگ باشد. هماهنگی به معنای یکسان بودن رنگ در دو وسیله نیست بلکه به معنای استفاده از ترکیب های رنگی جذاب و هماهنگ است. کمد دیواری ای که به رنگ دیوار نزدیک تر می باشد بیشتر محو می شود و زیبایی ای خاص در سادگی اش ایجاد می کند. انتخاب رنگ مناسب با ابعاد و شکل اتاق خواب نیز رابطه دارد چرا که رنگ های تیره فضا را محدود تر نشان داده و استفاده از آنها در خانه های بسیار کوچک پیشنهاد نمی شود.

کمد دیواری

طراحی کمد دیواری اتاق خواب

همانطور که خودتان نیز حدس می زنید، کمد دیواری ها بر اساس کاربردی که دارند طراحی و شکل متفاوتی به خود می گیرند. به طور مثال، همانطور که در ادامه نیز خواهیم دید، کمد دیواری های مخصوص لباس با کمد دیواری های دیگر دارای تفاوت هایی هستند.

جنس کمد دیواری اتاق خواب

عمده ترین و رایج ترین جنسی از کمد دیواری که معمولا مورد استفاده قرار می گیرد MDF است. MDF در انگلیسی مخفف عبارت Medium Density Fiberboard است که به صورت تخته فایبری با چگالی متوسط نیز ترجمه می شود. بسته به هدف شما از استفاده از کمد دیواری، و نوع طراحی آن، جنس کمد دیواری اتاق خواب نیز متغیر خواهد بود.

بهترین مدل های کمد دیواری

از مهم ترین و کاربردی ترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمد دیواری بدون قفسه(رختخوابی)

همانطور که از نام آن ها نیز مشخص است، کمد های دیواری رختخوابی نوعی از کمد هستند که به جهت جا گیری رختخواب ها در فضایی محدود تر و مختصر تر ساخته شده اند. این نوع کمد دیواری قفسه و یا رگال خاصی نداشته و در زمان قدیم به شدت رواج داشته است. درب کمد دیواری های بدون قفسه بیشتر به حالت لولایی هستند و همچون یک در باز می شوند. اکثر کمد دیواری های رختخواب به صورت ساده طراحی می شوند و خبری از آینه و کشو و دستگیره لباس در آنها نیست.

کمد دیواری مخصوص لباس

معروف ترین و پرکاربردترین نوع کمد های دیواری، بدون شک کمد دیواری لباس است. در این نوع از کمد دیواری افراد می توانند به راحتی وسایل ضروری و لباس های خود را قرار داده و به بهترین نحو از سالم بودن آن مطمئن شوند. درب کمد دیواری لباس اغلب به صورت ریلی بوده و بنابراین دیگر لازم به نگرانی در مورد اشغال فضا در هنگام باز و بسته کردن درب کمد نیست. کمد های دیواری لباس می توانند به صورت چند بخشی باشند و فضای آنها چند کاربرد داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است بخشی از آن برای کت ها و لباس های حجیم تر طراحی شده باشد.

کمد دیواری باز (کلوزت روم)

کمد دیواری های باز یا همان کلوزت روم طوری طراحی شده اند که در آن چیزی به نام درب اصلا تعریف نشده و به طور کلی می توان داخل کمد را از فضای اتاق مشاهده کرد. این کمد دیواری ها در اکثر اوقات دارای چندین کشو، طبقات ذخیره لباس و آینه قدی نیز می باشند که علاوه بر ذخیره لباس، باعث افزایش زیبایی فضای اتاق نیز می شوند. بنابراین، با اینکه استفاده از این نوع کمد دیواری بحث امنیت شخصی و دیدن داخل آن را پایین می آورد اما از لحاظ زیبایی گزینه مناسب است. علاوه بر استفاده هایی که از این کمد دیواری می شود، می توان از این نوع کمد دیواری جدید و زیبا به عنوان کتابخانه، میز آرایش و یا وسایل تزئینی نیز استفاده کرد.

کمدهای درب کشویی

کمدهای درب کشویی یک انتخاب عالی برای اتاق های کوچکتر یا اتاق هایی با تراکم بالای وسایل هستند. این کمدهای دیواری دارای درب هایی هستند که به صورت افقی کشویی باز و بسته می شوند و امکان دسترسی آسان به درون کمد بدون ایجاد مانع در اطراف را فراهم می کنند. کمدهای درب کشویی اغلب دارای ترکیبی از میله های آویزان و قفسه ها هستند که ضمن حفظ ظاهری جذاب، راه حل های ذخیره سازی بی نظیری را به شما ارائه می دهند.

کلام آخر

کمد دیواری اتاق خواب، یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین فضاها در هر اتاقی است. با کمک کمد های دیواری، علاوه بر دسته بندی اصولی و راحت وسایل خود، می توانید زیبایی و جذابیت را به اتاق خود هدیه دهید.

در این بخش از مدوسادکور سعی کردیم تا با بررسی همه چیز در مورد کمد دیواری اتاق خواب و مهم ترین انواع آن، شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

لوگو مدوسا دکور

تحریریه مدوسا دکور

مجله مد و دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *