جستجو

ثبت‌نام

بهترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب

بهترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب

همه ما خوب می‌دانیم بی‌نظمی اطرافمان به شلوغی ذهن و عدمم تمرکز منجر می‌شود. بی شک، حتماً خودتان متوجه شده‌اید که در طول زندگی‌تان وقتی همه چیز فضای خاص خود را داشته باشد، زندگی آرام‌تری خواهید داشت و کمد دیواری اتاق خواب یکی از این لوازم است. در واقع شما با نصب یک کمد دیواری جادار اتاق خواب می‌توانید بسیاری از لوازم شخصی از لباس گرفته تا کفش‌های اضافی و حتی رختخواب‌های اضافه‌تان را نیز در آن جای دهید.

کمد دیواری اتاق خواب، قسمتی از خانه است که می‌تواند با یک تیر دو نشان بزند. زیرا شما می‌توانید علاوه بر لوازم دم‌دستی‌تان، وسایلی را که به‌ندرت استفاده می‌کنید، مانند چمدان، لوازم فصلی را در بالای آن نگهداری کنید. برای درک بهتر این موضوع، لباس‌های زمستانه در فصل گرما باید از لباس‌های خنک شما مجزا و در دسترستان نباشند.

انواع کمد دیواری اتاق خواب

اگر به دنبال نصب یا خرید کمد دیواری اتاق خواب خود هستید، باید خوشحال باشد؛ چون انواع مختلفی در بازار موجود است که باسلیقه‌تان جور درمی‌آید. فقط توجه داشته باشید که همه آنها عملکردهای مختلفی دارند و ممکن است برای هر خانه‌ای مناسب نباشند. پس اجازه دهید شما را با انواع مختلف آنها آشنا کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

کمد دیواری لولایی

کمددیواری لولایی متداول‌ترین و شاید بهتر است بگوییم قدیمی‌ترین نوع کمددیواری برای اتاق‌خواب است. این طرح کمد برای اتاق‌خواب‌هایی که فضای زیادی دارند، بسیار مناسب است؛ زیرا برای باز و بسته‌شدن درها به مساحت بیشتری نسبت به کمدهای ریلی نیاز دارید.

در کمددیواری لولایی می‌توان مجموعه‌ای از کشوهای متعدد برای نگهداری وسایل متفرقه وجود داشته باشد. همچنین با نصب قفسه نیز می‌توانید از فضای افقی آنها برای نگهداری کفش و لوازم جانبی نیز استفاده کنید.

به‌طورکلی، کمددیواری‌ها یک انتخاب عالی برای نگهداری لباس‌ها، کفش‌ها، اکسسوری، لوازم جانبی متفرقه و موارد دیگر هستند. توجه داشته باشید که این قسمت از خانه را می‌توانید کاملاً سفارشی‌سازی کنید و می‌توانید یک آینه، سشوار و موارد دیگر را در آن نصب کنید و فضا را به یک اتاق رخت‌کن شیک تغییر دهید.

کمد دیواری ریلی

کمددیواری ریلی نوع دیگری از کمدهای پرکاربرد است که برای فضاهای کوچک‌تر مناسب هستند. البته لازم به ذکر است امروزه این نوع کمدها ترندتر هستند و بیشتر افراد ترجیح می‌دهند به علت راحتی باز و بسته‌شدن آن، کمددیواری ریلی را نصب کنند.

کمدهای دیواری ریلی امروزه شکل دیگری به خود گرفته است. آنها به‌خوبی مجهز به پارتیشن و قفسه‌های مختلف هستند و می‌توانند بسیار جادار و زیبا طراحی شوند. به طور مثال، این کمدها دارای بخش‌های ذخیره‌سازی مانند میله‌های بلند برای آویزان کردن لباس‌ها، قفسه‌ها و کشوهایی برای جمع‌کردن شلوار و پیراهن هستند.

کمد دیواری آرماتور

آرماتور یک کمد دیواری جدید و شیک است که به‌عنوان یک وسیله تزیینی نیز عمل می‌کند. هرچند تفاوت‌های اساسی بین این نوع کمد و کمد دیواری اتاق‌ خواب وجود دارد. اما در مجموع می‌تواند یک فضای عالی برای ذخیره‌سازی لوازم باشد. کمدهای آرماتور علاوه بر اینکه یک کمد لباس برای اتاق‌خوابتان هستند، همچنین برای افزودن دکوراسیون داخلی زیبا به این مکان نیز هستند.

اگر لباس‌های زیادی دارید و می‌خواهید آنها را مرتب نگه دارید، آرماتور یک کمد دیواری جادار اتاق خواب برای شما است. حتی می‌توان در آن فضایی برای نگهداری تلویزیون و سایر وسایل نیز قرار دهید. شما حتی می‌توانید کتاب‌های خود، وسایل قدیمی و یادگاری و بسیاری موارد دیگر را در کمد دیواری اتاق خواب آرماتور قرار دهید.  

کلوزت روم (closet room)

کلوزت روم (closet room) یا اتاق لباس، یک فضای خاص در منازل است که برای نگهداری، و مرتب‌کردن لباس‌ها، کفش‌ها و وسایل شخصی دیگر استفاده می‌شود. این فضا معمولاً مجموعه‌ای از کمددیواری‌های ریلی، لولایی یا ترکیبی از هر دو نوع است که دارای دراورها و قفسه‌های مختلف هستند.

کلوزت روم یا اتاق لباس معمولاً با امکاناتی مانند آینه‌های قدی برای دیدن خودتان در لباس‌های مختلف و مبل برای نشستن در تعویض کفش و فضایی برای تعویض لباس و یا آرایش مجهز هستند. نکته مهم در کلوزت روم، نورپردازی آن است که در مورد کمد دیواری اتاق خواب وجود ندارد.

اهمیت کمد دیواری اتاق خواب

اتاق خواب یکی از خاص‌ترین قسمت‌های خانه‌ها است که برای استراحت و آرامش در نظر گرفته شده است؛ بنابراین، مهم است که آنجا را مرتب و کاربردی نگه داریم. به همین دلیل، کمد دیواری اتاق خواب برای نگهداری و مرتب‌کردن وسایلمان اهمیت زیادی دارد. کمد اتاق‌خواب ما یکی از مهم‌ترین جاهایی است که برای نگهداری لباس، کفش، رختخواب و سایر وسایل شخصی خود استفاده می‌کنیم؛ بنابراین هرچه آنها کاربردی‌تر باشند، راحت‌تر می‌توانیم وسایل خود را نگهداری کنیم.

کمدهای ما به ما کمک می‌کنند وسایل خود را به شیوه‌ای منظم نگهداری کنیم. به‌این‌ترتیب که به‌راحتی می‌توانیم وسایل خود را در آن جا دهیم و به‌راحتی آنها را پیدا کنیم. کمددیواری به ما فضایی برای نگهداری وسایلمان می‌دهد. به‌این‌ترتیب فضای آزاد بیشتری در اتاق‌خواب خود ایجاد می‌کنیم و به‌راحتی در این فضا حرکت می‌کنیم.

از این موارد که بگذریم، کمد دیواری اتاق خواب، نمای زیبایی را فراهم می‌کند. در واقع شما می‌توانید با انتخاب یک مدل کمد دیواری اتاق خواب خوب، محیط زندگی‌تان را جذاب کنید و جلوه بصری خوبی ایجاد کنید.

سؤالات متداول درمورد بهترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب

بهترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب

  • چرا باید از کمددیواری استفاده کنیم؟
    کمددیواری فضایی بسته و دارای در است که برای ذخیره‌سازی مخصوصاً لباس‌ها استفاده می‌شود. کمدهای دیواری در دیوارهای خانه تعبیه می‌شوند تا فضای زیادی را در اتاق اشغال نکنند.
  • آیا اتاق‌خواب باید کمددیواری داشته باشد؟
    بله اما اگر فضای خانه‌تان بزرگ است می‌توانید یک کلوزت روم یا اتاق لباس برای خود و اعضای خانواده‌تان ایجاد کنید.
لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *