جستجو

ثبت‌نام

راهنمای انتخاب مدل پرده اتاق خواب جدید و ساده

ایده‌هایی برای انتخاب مدل پرده اتاق خواب جدید و ساده

انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب می‌تواند دیزاین اتاق شما را متحول کند. برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را در میان پرده های مختلف انتخاب کنید، در این مطلب از سایت مدوسادکور ایده هایی برای انتخاب مدل پرده اتاق خواب جدید و ساده را برای تان گرد آوری کرده ایم.

پرده اتاق خواب کوتاه

مدل های پرده اتاق خواب کوتاه فقط خود پنجره را پوشش می‌دهند و بخش هایی از دیوار نمایان می‌ماند، اگر بر روی دیوار طراحی وجود دارد و یا اینکه کابینت، کمد و یا میز کنار آن دیوار میخواهد قرار بگیرد بهترین انتخاب شما همین مدل های پرده اتاق خواب هستند.

پرده اتاق خواب ساده

بطور کلی خیلی از افراد پرده های ساده و با طرح های کمتر را مدرن می‌دانند. از این مدل های پرده در اتاق خواب هایی که طراحی مدرن و ساده دارند می‌توان استفاده کرد.

پرده اتاق خواب حریر

حریر از پارچه های پر تقاضا در صنعت مد است جنسی نرم، لطیف، نازک و خنک دارد و در بافت آن از ابریشم استفاده شده است.نازک بودن این پرده ها باعث می‌شود تا نور بتواند از آن عبور کند و اتاقی روشن در طول روز داشته باشید. پارچه حریر هم مدل های مختلفی دارد که می‌توانید از بین آنها جنس مورد نظر خودتان برای پرده اتاق خوابتان را انتخاب کنید.

پرده اتاق خواب حریر

مدل پرده اتاق خواب والان دار

والان نوعی پرده تزئینی است که در بالای پنجره قرار می‌گیرد. معمولا پشت پرده های والان یک پرده دیگر قرار دارد. از پرده های والان خیلی اواقت برای پوشاندن چوب پرده هم استفاده می‌شود. از این مدل پرده اتاق خواب می‌توان در اتاق هایی که دکوراسیون کلاسیک دارند استفاده

پرده اتاق خواب تور

همانطور که از اسم این مدل پرده اتاق خواب مشخص است جنس آن از تور است. هوا از این مدل از پرده ها عبور می‌کنند و همچنین درصورتی که از آنها بدون آستر استفاده کنید دید واضحی از بیرون خواهد داشت. که البته این مشکل با استفاده از یک آستر یا زیر پرده حل می‌شود.

پرده‌ ابریشمی

در طول تاریخ پارچه‌های با جنس ابریشم همواره به عنوان کالایی لوکس و نماد ثروتمندان شناخته می‌شود. این مدل از پرده بیشتر در پذیرایی استفاده می‌شود. اما در اتاق خواب نیز در کنار یک تخت سلطنتی استفاده از یک پرده کلاسیک ابریشمی بسیار گزینه مناسبی خواهد بود. اگر در انتخاب پرده منابع مالی کافی در اختیار دارید، در خیرید این مدل از پرده شک نکنید.

پرده ابریشمی

پرده مخمل

پرده‌های مخمل عموما به طور کامل استفاده نمی‌شوند و کاربرد آنها بیشتر تزئیناتی است. این نوع از پزده از زیباترین نوع پرده برای پذیرایی است اما استفاده از آن برای پرده اتاق خواب نیز نمای مناسبی را برای اتاق خواب شما ایجاد خواهد کرد. پرده مخمل تنوع بالایی دارد و امکان چاپ تصویر نیز بر روی آن وجود دارد. این پرده با توجه به نوع دوخت و رنگ و الگوی چاپ شده روی آن برای هر نوع دکوراسیونی مناسب است. سبک‌هایی مثل مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک.

پرده مخمل

پرده کرکره ای

وقتی صحبت از پرده کرکره‌ای می‌شود، معمولا ذهن‌ها به این سمت می‌رود که نمی‌وان از این مدل پرده در اتاق خواب استفاده کرد. اما در بین هر مدل پرده اتاق خواب، این سبک از پرده هم قابل استفاده و مناسب خواهد بود. پرده کرکره‌ای انواع مختلفی دارد. پرده كركره فلزی که برای انواع محیط‌ها مناسب است اما این مدل از پرده بیشتر مناسب محیط‌های اداری است. پرده کرکره پرفراژ که براي مكان‌هایی كه نياز به كنترل نور آفتاب و استفاده از نور بيرون مناسب است. البته این مدل از پرده به شکل چوبی نیز وجود دارد که با توجه به شرایط آن کمتر به کار می‌رود.

پرده کرکره ای

انتخاب مدل پرده اتاق خواب جدید

در هنگام انتخاب هر کدام از مدل های پرده های معرفی شده در این مقاله به موارد دیگری بجز مدل پرده هم باید توجه بفرمایید. بطور مثال نوع دوخت پرده، نوع دوخت پرده بهتر است که با دوخت رو تختی و مبلمان داخل اتاق خواب مشابه باشند. همچنین نوع پارچه پرده اتاق خواب هم از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کنید. اگر دوست دارید که پرده کاملا جلوی ورود نور به اتاقتان را بگیرد، بهتر است از پارچه های ضخیم تر استفاده کنید و همینطور بالعکس.

بهترین بازار پرده تهران کجاست؟

پرده

بجز امکان خرید اینترنتی انواع مدل های مختلف پرده شما می‌توانید به بازار های پرده فروشی هم مراجعه کنید. از مهم ترین مراکز خرید پرده در تهران که بیشترین تعداد فروشگاه را دارند می‌توان خیابان مولوی و محله عبدل را گفت. کمتر کسی است که برای خرید پردهُ یکی از این دو بازار را انتخاب نکند. بجز این دو بازار می‌توانید برای خرید پرده سری هم به خیابان زرتشت بزنید.

ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

سوالات متداول

  • بازار پرده تهران کجاست
    خیابان مولوی و محله عبدل آباد بهترین بازار های پرده تهران هستند
  • قیمت یک ست کامل پرده چقدر است
    پاسخ این سوال کامل بستگی به انتخاب شما دارد
لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *