جستجو

ثبت‌نام

چند مدل کمد دیواری اتاق خواب دخترانه

چند مدل کمد دیواری اتاق خواب دخترانه

اگر به دنبال طراحی کمد دیواری برای فرزند دخترانتان هستید باید بگوییم که این مقاله مدوسا دکور دقیقاً برای شما نوشته شده است. پس از دستش ندهید.

اگر لوسی را از کتاب سی. اس. لوئیس، «شیر، جادوگر و کمد لباس» به یاد داشته باشید که پس از ورود به کمد لباس، خود را در سرزمینی جادویی به نام نارنیا یافت، پس خوب می‌دانید که هرچند این داستان تخیلی است، اما محیط بیرونی فرزندان باید شگفت‌انگیز باشد تا خلاقیت و تخیل آنها را برانگیزد. طراحی مدل کمد دیواری دخترانه بخش مهمی از محیط زندگی آنها است و ازاین‌رو باید به‌خوبی طراحی شود.

مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک دخترانه

طراحی کمد دیواری اتاق خواب دخترانه باید به‌اندازه کافی کاربردی باشد تا بتواند لباس‌ها، اسباب‌بازی‌ها، لوازم‌تحریر و موارد مشابه را در خود جای دهد. همچنین برای استفاده از آنها نیز باید ایمن باشد، به این معنی که لبه یا گوشه تیز نداشته باشد. اما مهم‌تر از همه، کمددیواری ایدئال برای دختران باید از نظر ارتفاع و فضای ذخیره‌سازی مناسب باد. ازاین‌رو، ما چند نکته کاربردی و آسان برای طراحی کمد دیواری برای اتاق خواب دخترانه را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

نکات مهم برای انتخاب کمد دیواری برای اتاق خواب دخترانه

در ادامه ما به برخی از نکات مهم برای انتخاب کمد دیواری اتاق خواب دختران پرداخته‌ایم که به شما حتی در انتخاب کمد دیواری دخترانه اتاق خواب کوچک نیز کمک می‌کند.

1. رنگ های خنثی و در عین حال روشن را انتخاب کنید

رنگ های خنثی در کمد دیواری اتاق خواب دخترانه

هیچ‌چیز بهتر از رنگ‌های روشن برای «اتاق‌خواب بچه‌ها» نیست. سعی کنید یک‌رنگ ساده را انتخاب کنید که فرزندتان آن را دوست داشته باشند؛ سفید، آبی، بژ، صورتی، آبی و زرد لیمویی گزینه‌های خوبی هستند. شما می‌توانید رنگ‌های روشن دیگر را نیز به این لیست اضافه کنید تا ایده‌های جالب‌تری برای کمد دیواری شود.

2. از فضای عمودی در اتاق خواب های کوچک استفاده کنید

اگر فضای زیادی در اتاق‌خواب کودکان شما وجود ندارد، می‌توانید از قسمت عمودی آن با کمک کمدهای کف تا سقف با فضای انبار استفاده کنید. از رنگ‌های خنثی مانند سفید و بژ استفاده کنید؛ زیرا نور را به‌خوبی منعکس می‌کنند و اتاق را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهند. حتی می‌توانید از لمینت‌های براق در طراحی کمد لباس اتاق بچه‌ها استفاده کنید، زیرا تمیزکردن آنها راحت‌تر از سطوح مات است.

3. برای دسترسی آسان، کشوهای زیادی را اضافه کنید

کشوهای زیاد برای کمد اتاق خواب

اگر به فکر اضافه‌کردن کشو به طرح‌های کمد لباس هستید، آن‌ها را در قسمت پایین کمد نگه دارید. به‌این‌ترتیب، فرزند شما به‌راحتی به وسایل ضروری خود دسترسی پیدا می‌کند، بدون اینکه نیازی به دست‌زدن به آنها باشد.

این روش ذخیره‌سازی همچنین فضایی برای رشد دارد، به‌طوری‌که می‌توان بعداً با بزرگ‌تر شدن و بلندتر شدن کودک، کشوها را برای کفش یا وسایل غیرضروری تغییر داد. همچنین، می‌توانید فراتر از رنگ‌های کلیشه‌ای جنسیتی فکر کنید. آن را به صورتی و آبی محدود نکنید مگر اینکه کودک شما آن رنگ‌ها را دوست داشته باشد.

4. دستگیره های جالب نصب کنید

دستگیره های جالب برای کمد دیواری اتاق خواب دخترانه

انتخاب یک‌رنگ خنثی برای طراحی کمد دیواری در اتاق‌ خواب دخترانه به این معنی نیست که نمی‌توانید رنگ‌های دیگری داشته باشید؛ بنابراین از دستگیره‌های کشوی ستاره‌ای، پروانه‌ای و قلبی در رنگ‌های جیغ استفاده کنید.

اگر دختر شما یک شخصیت کارتونی موردعلاقه دارد، آن را به شکل دستگیره انتخاب کنید. حتی یک دسته ظریف به تاج شکل می‌تواند به‌ظاهر کمددیواری روح دهد. موقعیت دستگیره‌ها نیز بسیار مهم است. آنها باید در دسترس باشند و درعین‌حال به‌اندازه کافی بالا باشند تا از هر گونه آسیبی جلوگیری شود.

مدل کمد دیواری برای اتاق خواب دختران

در ادامه با برخی از مدل‌های گوناگون کمد دیواری اتاق خواب دخترانه آشنا می شویم.

کمد دیواری با قفسه کتاب

کمد دیواری با قفسه کتاب

مطالعه عادت فوق‌العاده‌ای است که باید در بین بچه‌ها ایجاد شود تا به تخیل آنها پروبال ببخشد. شما می‌توانید قفسه کتاب را در یک یا دو طرف کمددیواری مدرن و شیک خود نصب کنید.

کمد دیواری صورتی

کمد دیواری صورتی

شما می‌توانید از سایه‌های بژ، بنفش و سفید استفاده کنید تا تضاد خوبی با صورتی در طراحی کمد لباس اتاق بچه‌ها ایجاد کنید. همچنین باید به این ایده‌های جالب طراحی اتاق‌خواب قبل از نهایی کردن کمددیواری توجه کنید.

کمد دیواری با تم آبی

کمد دیواری با تم آبی

آبی حس آرامش را به ارمغان می‌آورد. اگر آسمان آبی شفاف و اقیانوس آبی عمیق چیزی است که به فرزندان شما الهام می‌دهد، چرا این رنگ آرامش‌بخش را در طراحی کمد اتاق‌خواب دختران خود نیز وارد نکنید. تقریباً همه تناژهای آبی می‌توانند به‌خوبی روی کمددیواری کار شوند، اما رنگ‌های روشن‌تر قطعاً می‌توانند اتاق را بسیار بزرگ‌تر نشان دهند.

کمد لباس با پوشش چوبی

کمد لباس با پوشش چوبی

این طرح کمددیواری همیشه جاودانه است؛ زیرا می‌تواند با بزرگ‌ترشان فرزندتان نیز متناسب باقی بماند. برخی از بچه‌ها ممکن است از سایه‌های پاستلی و طرح‌های کارتونی خوششان بیاید، اما کمددیواری با روکش چوبی همیشه مد خواهد ماند.

کمد دیواری دخترانه با شکل های کارتونی

کمد دیواری دخترانه با شکل های کارتونی

طراحی کمد لباس دخترانه شما می‌تواند تصاویر کارتونی یا نقاشی از حیوانات موردعلاقه آنها نیز باشد.

کمد لباس کودکان با آینه

کمد لباس کودکان با آینه

یکی دیگر از طراحی‌های عالی کمد لباس کودکان که از آینه‌ها به‌خوبی استفاده می‌کند. آینه‌ها به اتاق احساس دلباز بودن می‌دهند و یک روش هوشمندانه برای استفاده از آنها روی درب کمد لباس است.

به‌این‌ترتیب نیازی به نصب میز آرایش مجزا نخواهید داشت و باعث صرفه‌جویی در فضا و هزینه شما می‌شود.

کمد دیواری با طرح لگو

کمد دیواری با طرح لگو

اگر مطمئن نیستید از کدام رنگ‌های روشن در طراحی کمد دیواری اتاق خواب دخترانه خود استفاده کنید، چرا از همه رنگ ها کمی استفاده نکنید. قطعات لگو قرمز، آبی، زرد و سبز این کمد لباس ساده و سفید را بسیار منحصربه‌فرد، روشن و شاد نشان می‌دهد.

کمد دیواری برای شاهزاده خانم

کمد دیواری برای شاهزاده خانم

بنفش‌رنگ سلطنتی است و برای استفاده در طراحی کمد دیواری دخترانه بسیار مناسب است. شما می‌توانید آن را با هر سایه خنثی مکمل متعادل کنید، به‌طوری‌که در نهایت بر اتاق غلبه نکنید.

امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را برای انتخاب کمد دیواری اتاق خواب دخترانه برده باشید.

سوالات متداول درمورد کمد دیواری اتاق خواب دخترانه

  • کدام نوع کمد دیواری برای اتاق خواب دخترانه بهتر است؟
    کمدهای درهای ریلی بهترین مناسب برای اتاق های کوچک با فضای محدود هستند که دسترسی به کمد درهای لولایی دشوار است.
  • چه رنگی برای مبلمان اتاق خواب دخترانه مناسب است؟
    رنگ سفید اغلب با پاکیزگی همراه است اما با احساس آرامش و آرامش نیز مرتبط است. به همین دلیل رنگ سفید برای مبلمان اتاق خواب مانند تخت خواب، مبل و میز کنار تخت بسیار مناسب است.
  • شادترین رنگ برای اتاق خواب چیست؟
    تحقیقات علمی زیادی در مورد تأثیر رنگ ها بر خلق و خوی شما وجود ندارد. با این حال، شواهد حکایتی نشان می‌دهد که می‌تواند بر چارچوب ذهنی و در نتیجه خواب شما تأثیر بگذارد. بهترین رنگ‌های اتاق خواب که برای خوشحال کردن شما توصیه می‌کنیم، زرد، آبی، سبز و سایه‌های پاستلی مانند یاسی است.
لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *