جستجو

ثبت‌نام

دکوراسیون راهرو اتاق خواب

دکوراسیون راهرو اتاق خواب

راهرو اتاق خواب جزو فضاهایی است که در طراحی دکوراسیون آن باید حساسیت زیادی به خرج داد تا پیش‌زمینۀ خوبی نسبت به دکوراسیون داخلی اتاق خواب در ذهن افراد ایجاد شود. در حقیقت دکوراسیون راهرو اتاق خواب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نباید به صورت خالی و ساده طراحی شود. اگر این بخش از منزل از قسمت ورودی و پذیرایی خانه قابل دیدن باشد، باید طراحی آن با چیدمان خانه هماهنگی داشته باشد. آن‌چه انتخاب می‌کنید، نه تنها با سلیقۀ شما هماهنگ است، بلکه به فضای راهرو نیز گرما، زیبایی و صمیمت می‌بخشد. علاوه بر این کمک می‌کند که این مکان را از حالت بلا استفاده بودن خارج کنید.

اگر راهرو اتاق خواب شما باریک و بی‌نور است، باید اصولی را در نظر بگیرید تا فضا را بزرگ و دلباز نشان داده و حواس افراد را به سمت اتاق هدایت کند. اگر به دنبال ایده‌هایی برای چیدمان راهرو اتاق خواب خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

طراحی دکوراسیون راهرو اتاق خواب

دکوراسیون راهرو اتاق خواب

در طراحی دکوراسیون، راهرو ورودی اتاق خواب به عنوان یکی از قسمت‌های باارزش خانه به شمار می‌رود. این قسمت معمولاً در طراحی داخلی نادیده گرفته می‌شود. در صورتی که باید برای طراحی این بخش از منزل، وسواس زیادی به خرج داد. ورودی راهروها با نمایش تصاویر و هنر روی دیوار، قرار دادن وسایل و ایجاد مسیری لذت‌بخش به اتاق نشیمن اصلی، اتاق خواب و سایر بخش‌های خانه، فرصت‌های زیادی برای جذابیت هرچه بیشتر خانه فراهم می‌کنند.

بازی با نورپردازی، تأکید بر نقاط زیبا و تقسیم‌بندی از دیگر روش‌های طراحی دکوراسیون راهرو اتاق خواب است. برخی راهروها قسمتی از ورودی خانه هستند که اولین برداشت از خانۀ شما را به مهمانان می‌دهند. در حالی که راهروهای دیگر به اتاق خواب‌های خانه منتهی می‌شوند و فضایی شخصی به حساب می‌آیند. به همین خاطر است که راهروها باید با توجه به موقعیت دقیق آن‌ها تزیین شوند.

طراحی دکوراسیون راهرو اتاق خواب چه اهمیتی دارد؟

راهروها می‌توانند مجموعه‌ای از شگفتی‌ها و عجایب را در دکوراسیون داخلی منزل ارائه دهند. البته با وجود تمام این شگفتی‌ها، معایبی نیز به همراه دارند. به ویژه راهروها و ورودی‌هایی که فاقد نور هستند، معمولاً در بحث اصول چیدمان راهرو اتاق خواب نادیده گرفته می‌شوند و از هر گونه دکور و چیدمانی خالی می‌مانند.

حال این سؤال مطرح می‌شود که از آن‌جایی که زمان بسیار کمی در این فضاها گذرانده می‌شود، آیا باز هم دکوراسیون راهرو اتاق خواب اهمیت دارد؟ به ویژه این‌که دکوراسیون راهرو ورودی و راهروهایی که بین اتاق‌ها و فضاها وجود دارند، به طور معمول از دید افراد زیادی دور می‌مانند. اما دقیقاً به خاطر که این فضاها میان بخش‌های اصلی خانه بوده و در دیدرس افراد قرار دارند، نحوۀ چیدمان و دکوراسیون آن‌ها بسیار اهمیت دارد.

اهمیت دکوراسیون راهرو اتاق خواب

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون راهرو اتاق خواب

دکوراسیون راهرو اتاق خواب می‌تواند به طرز قابل توجهی به جلب توجه و افزایش زیبایی فضا کمک کند. در ادامه به چند ایدۀ جالب برای چیدمان راهرو اتاق خواب اشاره خواهیم کرد:

1. رنگ راهرو اتاق خواب

رنگ راهرو اتاق خواب، نخستین چیزی است که در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می‌گیرد. برای این منظور می‌توانید رنگ دکوراسیون راهرو را متناسب با دکور اتاق خواب خود در نظر بگیرید یا یک رنگ خاص و زیبا با توجه به متراژ اتاق و سلیقۀ شخصی‌ خود انتخاب کنید.

رنگ راهرو اتاق خواب

2. آینه در راهرو اتاق خواب

راهروها جزو فضاهایی هستند که از کمترین میزان توجه برخوردار بوده و بیشتر افراد می‌خواهند آن را سریع طی کنند و به اتاق خواب برسند. برای این‌که این احساس را در اعضای خانواده از بین ببرید، می‌توانید از آینه‌ها در دکوراسیون راهرو اتاق خواب استفاده کنید. آینه‌های قدی و بزرگ که به صورت عمودی روی دیوارها نصب می‌شوند، بهترین گزینه خواهند بود.

استفاده از آینه در راهرو اتاق خواب

3. نورپردازی دکوراسیون راهرو اتاق خواب

مرحلۀ بعدی در چیدمان راهرو اتاق خواب، نورپردازی مناسب و اصولی است که به فضای شما جلوۀ خاصی می‌بخشد. استفاده از لامپ‌هایی که از سقف آویزان می‌شوند، بهترین انتخاب برای راهروهای طولانی خواهند بود. اگر قصد دارید روی دیوار از نورها و دیوارکوب‌ها استفاده کنید، فراموش نکنید که روی تابلو و دیگر قسمت‌های دیوار راهرو، سایه‌های نافرم ایجاد نکنید. البته این را در نظر داشته باشید که شما باید اصوال نورپردازی اتاق خواب را هم رعایت کنید.

اهمیت نورپردازی در دکوراسیون راهرو اتاق خواب

4. تابلوهای نقاشی برای دکور راهرو

شما می‌توانید برای چیدمان راهرو اتاق خواب، از قاب‌های بزرگ و کوچک استفاده کرده و یک گالری زیبا خلق کنید. این قاب‌ها می‌توانند تصویری از مناظر طبیعی بوده یا عکس‌های خانوادگی شما را در برگیرند. بهتر است رنگ فریم این قاب‌ها را طوری انتخاب کنید که در کنار رنگ دیوار راهرو خودنمایی کرده و جذابیت محیط را دو چندان کنند.

قاب‌هایی که برای این قسمت انتخاب می‌کنید، بهتر است در سایزهای مختلف باشند تا نگاه‌ها را معطوف خود کرده و از میزان کسالت فضا بکاهند. بهترین ارتفاع برای نصب تابلوها، خط دید متوسط افراد است؛ یعنی 157 سانتی‌متر کافی است.

استفاده از قاب‌های بزرگ و کوچک در راهرو اتاق خواب

5. استفاده از شمع

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، شمع گرما و انرژی خاصی به فضا می‌بخشد. معمولاً ورودی اتاق خواب‌ها حس و حالی سرد دارند. هم‌چنین ممکن است هنگام رنگ‌آمیزی آن‌ها از رنگ‌های سرد استفاده شده باشد و تغییر رنگ دیوارها نیز امکان‌پذیر نباشد. در چنین شرایطی می‌توانید با وسایل جانبی، این انرژی و گرما را به محیط انتقال دهید. اگر عرض راهرو زیاد است، می‌توانید از یک میز برای قرار دادن شمع‌ها روی آن استفاده کنید. در غیر این صورت، انتخاب یک شلف یا قفسه روی دیوار و قرار دادن جاشمعی‌هایی با طرح‌های مختلف، انتخاب خوبی خواهد بود.

استفاده از شمع در چیدمان راهرو اتاق خواب

6. استفاده از فرش یا قالیچه

نقش فرش را در دکوراسیون راهرو اتاق خواب جدی بگیرید. اضافه کردن این آیتم می‌تواند به این فضا روح تازه‌ای ببخشد. توصیه می‌شود برای این‌که دکوراسیون ورودی منزل شما شیک و بی‌نظیر باشد، حتماً فرشی زیبا و رنگارنگ در این فضا پهن کنید. البته توجه داشته باشید که رنگ‌های استفاده شده در فرش، با دیگر رنگ‌های استفاده شده در دکوراسیون هماهنگی و مطابقت داشته باشد.

استفاده از فرش در دکوراسیون راهرو اتاق خواب

7. ایجاد کتابخانه‌ای کوچک در راهرو بین اتاق خواب‌ها

با قرار دادن یک کمد کتابخانه‌ای یا نصب آن روی دیوار، علاوه بر طراحی زیبا، می‌توانید از این بخش خانه استفادۀ مفید داشته باشید. همۀ اعضای خانواده می‌توانند کتاب‌های خود را در این کتابخانه قرار دهند تا در دسترس بقیۀ اعضا باشد.

ایجاد کتابخانۀ کوچک در راهرو اتاق خواب

8. استفاده از گیاهان طبیعی

اگر علاقه‌مند به استفاده از گیاهان طبیعی هستید، اما راهرو شما نور کافی نداشته یا فاقد نور است، باید به فکر تهیۀ نور مناسب برای گیاهان باشید. در این میان لامپ‌های مخصوصی که در رشد گیاهان تأثیر دارند، می‌توانند به شما در حل مشکل‌تان کمک کنند. توصیه می‌شود برای راهروهای باریک، از گلدان‌های کوچک استفاده کنید. علاوه بر این، گل‌های هوازی، بهترین گزینه برای آویز شدن روی دیوار راهرو هستند.

استفاده از گیاهان طبیعی برای راهرو اتاق خواب

سؤالات متداول

راهرو اتاق خواب

  • بهترین ایده برای دکوراسیون راهرو اتاق خواب چیست؟
    یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طراحی و تزئین ورودی اتاق خواب، استفاده از قاب عکس‌های کوچک از اعضای خانواده است. با این گزینه ورودی خانه به یک گالری هنری و آلبومی زیبا و خاطره‌انگیز از گذر عمر افراد خانواده تبدیل خواهد شد.
  • آیا استفاده از رنگ سیاه برای دیوارهای راهرو اتاق خواب مناسب است؟
    استفاده از رنگ‌های تیره برای دکوراسیون راهرو، بستگی به این دارد که فضای مورد نظر برای چه کاربردی در نظر گرفته شده است. به طور مثال، ممکن است ایدۀ انتخاب رنگ مشکی برای راهرو اتاق خواب منتهی به اتاق دخترانه، گزینۀ مناسبی نباشد.
  • ایجاد نقطۀ کانونی چه تأثیری روی دکوراسیون راهرو دارد؟
    طبق اصول دکوراسیون داخلی، توجه به نقاط کانونی اهمیت زیادی دارد. به ویژه این‌که در یک راهروی ساده و باریک که استفادۀ خاصی از آن نمی‌شود. با ایجاد یک نقطۀ کانونی می‌توان چشم‌ها را در یک مسیر طولانی به سمت مقابل هدایت کرد.
لوگو مدوسا دکور

بهجت فلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *