جستجو

ثبت‌نام

نکاتی درمورد طراحی دکوراسیون منازل کوچک

نکاتی درمورد طراحی دکوراسیون منازل کوچک

افزایش و رونق گرفتن شهرنشینی و همچنین تمرکز جمعیت در کلانشهر ها باعث شده تا امروزه خانه های کوچک و کم جا بسیار مورد استفاده قرار بگیرند، و این موضوع عملا باعث ایجاد مشکلاتی در طراحی دکوراسیون منازل کوچک شده است. استفاده بهینه از اکثر فضاهای خالی خانه در بین افراد امروزه تبدیل به امری مهم و ضروری شده است. اگر طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و آپارتمانی بدرستی انجام نشود خانه شما به محیطی بی نظم و دلگیر تبدیل میشود بنابراین بهتر است قبل از هر چیز با اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک آشنایی پیدا کنید. در این مقاله با مدوسادکور همراه باشید تا با نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون منازل کوچک آشنا شوید.

استفاده از رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون منازل کوچک

رنگ های گرم از جمله رنگ های بسیار پرطرفدار در طراحی دکوراسیون منازل هستند اما اگر شما هم از افرادی هستید که خانه تان کوچک است بهتر است فکر استفاده از این طیف رنگی را از سر خود بیرون کنید. برای طراحی دکوراسیون منازل کوچک بهتر است از رنگ های سرد و روشن استفاده کنید. استفاده از رنگ های روشن، سادگی و آرامش به فضا می‌بخشند. این رنگ‌ها موجب می‌شوند تا محیط بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد. بنابراین بهتر است از به کار بردن رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه های کوچک پرهیز کنید تا فضای بهتری را ایجاد کنید.

مورد دیگری که در مورد انتخاب رنگ دیوار ها و دیگر وسایل منزل باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از ترکیب رنگی مناسب است. استفاده از رنگ ها و یا پالت های ترکیبی که باعث شود عمق بیشتری به فضا داده شود می‌تواند بسیار موثر باشد.

بهتر است از مبلمان های بزرگ و با ارتفاع کم و تک رنگ استفاده کنید و کفپوش ها، پرده، کمد دیواری و تزئینات در رنگ های مشابه بهم را برگزینید تا فضا هماهنگ تر شده و در نتیجه وسیع تر به نظر بیاید.استفاده از رنگ های تیره و مات در این فضاها اصلا توصیه نمی شود.

استفاده از وسایل تاشو در خانه

مورد دیگری که در طراحی دکوراسیون منازل کوچک می‌تواند موثر باشد، استفاده از لوازم تاشوست. استفاده از میز و مبلمان و همچنین تخت های تاشو در اتاق خواب ها به بیشتر شدن فضای مورد استفاده شما بسیار کمک خواهد کرد.

استفاده از وسایل تاشو در خانه

استفاده از وسایل چند کاربره

مورد دیگری که به شما در منازل کوچک کمک خواهد کرد استفاده از یک فضای برای چند کاربری متفاوت است رایج ترین نوع این وسایل مبل های تخت خواب شو هستند که با استفاده از آنها می‌توانید علاوه بر پذیرایی از مهمانان از آنها برای استفاده در زمان استراحت به عنوان تخت خواب استفاده کنید.

امروزه مبلمان و میز های بسیاری با این تکنولوژی ساخته می‌شوند که بسیار مورد توجه افراد واقع می‌شوند.

استفاده از وسایل چند کاربره

نحوه استفاده از فرش و موکت در طراحی دکوراسیون منازل کوچک

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم استفاده از رنگ های سرد و خنثی دز طراحی دکوراسیون منازل کوچک بسیا مهم و قابل توجه است. در مورد فرش ها نیز باید توجه کنید که بهتر است از فرش ها و یا قالیچه های کوچک و با طرح های ساده که از طیف رنگی کمتری در آنها بکار گرفته شده استفاده کنید. با توجه به اینکه کفپوش اکثر منازل امروزی از سرامیک ها و پارکت های زیبا بهره می‌برند، استفاده از فرش های بزرگ توصیه نمی‌شود.

اگر قصد استفاده از موکت در خانه را دارید هم مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید رنگ آن است، رنگ های خنثی و همچنین بدون طرح و ساده بودن موکت بسیار مهم است.

نحوه استفاده از فرش و موکت در طراحی دکوراسیون منازل کوچک

استفاده از آینه در منزل

وجود آینه در دکوراسیون منازل کوچک می‌تواند به گستره نشان دادن فضا و همچنین افزایش عمق دید بسیار کمک کند. استفادهاز آینه‌های قدی و بزرگ می‌تواند تاثیری بسیار در بزرگ‌تر دیده شدن خانه داشته باشد. این آینه‌ها با چند برابر نشان دادن فضا، از دلگیر بودن خانه جلوگیری می‌کنند و باعث پخش نور در خانه می‌شوند.

استفاده از آینه در منزل

ایجاد سادگی در چیدمان و نظم دادن به محیط

ساده بودن لوازم استفاده شده در منازل کوچک بسیار مهم است. استفاده از وسایل با رنگ و طراحی ساده باعث می‌شود المان های کمتری به چشم بیاید و از خستگی و سردرگم بودن چشم جلوگیری شود. همچنین استفاده از چیدمان ساده به شما کمک می‌کند که از سردرگمی و کلافگی در منازل کوچک فاصله بگیرید.

نکته مورد توجه بعدی نظم است. بی نظمی باعث ایجاد مزاحمت بصری می‌شود و فضا را کوچک و دلگیر جلوه می‌دهد. تا جایی که می‌توانید به خانه خود نظم دهید و فضای آن را تقسیم‌بندی کنید. در نظر گرفتن هر فضا برای منظوری خاص و استفاده بهینه از آن، موجب نظم دادن به خانه می‌شود. به طور کلی از هرچیزی که باعث بی نظم و آشفته جلوه دادن خانه می‌شود جلوگیری کنید.

نور پردازی مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی منازل کوچک

یکی از مناسب طرین ابزار جهت عمق دادن به محیط استفاده از نورپردازیست. نورپردازی مناسب می‌تئاند باعث وسیع تر دیده شدن فضا شود. فضاهای تاریک و کم نور، دلگیرتر و کوچک تر از فضاهای پر نور جلوه می‌کنند. البته اولویت با نور طبیعی است اما اگر خانه شما به مقدار کمی از نور طبیعی برخوردار است، سراغ گزینه‌های دیگری برای ایجاد نور مصنوعی بروید.

نور پردازی مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی منازل کوچک

پارتیشن بندی

با توجه به فضای کم موجود در منازل کوچک، پارتیشن بندی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده از دیوار هایی برای جدا کردن و تقسیم کردن یک بخش خانه به چند بخش می‌تواند باعث شود که از یک قسمت به خصوص استفاده های بیشتر و متفاوت تری بشود. اما نکته قابل توجه در مورد پارتیشن بندی این است که کشیدن دیوارها نباید جلوی پخش مناسب نور را بگیرد که این موضوع باعث ذلگیر شدن خانه شما می‌شود.

قفسه بندی و استفاده بهینه از دیوار

در طراحی دکوراسیون منازل کوچک استفاده از دیوار بسیار مهم است چرا که فضای روی کف خانه بسیار محدود است. استفاده از قفسه ها و شلف ها می‌تواند به افزایش فضای مناسب برای قرار گیری لوازم تزئینی و یا کتاب ها و دیگر وسایل سبک به شما کمک کند.

قفسه بندی و استفاده بهینه از دیوار

سخن نهایی

استفاده بهینه از فضا در منازل و خانه های امروزی بسیار مهم و مورد توجه است. در این مقاله با شما در مورد نکاتی از طراحی دکوراسیون منازل کوچک سخن گفتیم، امیدواریم که این نکات به شما در استفاده هرچه بهتر شما از فضای در اختیارتان کمک کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *