جستجو

ثبت‌نام

چند مدل روشویی کابینتی لوکس و مدرن

چند مدل روشویی کابینتی لوکس و مدرن

استفاده از فضاهای کوچک و پِرت در همه جای خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. روشویی کابینتی و استفاده از آن یکی از جمله راه‌هاییست که می‌توان با بکارگیری آن از فضای بلا استفاده‌ی زیر روشویی در سرویس بهداشتی استفاده کرد. فضای کوچک خانه‌های امروزی و نیاز روزافزون افراد به استفاده بهینه از فضا باعث شده که طراحان همواره به فکر بهره گیری از فضاهایی با کاربری اشتراکی و محیط‌های بدون استفاده باشند. به همین دلیل است که بهره گیری از روشویی کابینتی در سرویس‌های بهداشتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

روشویی کابینتی یکی از اصلی‌ترین المان‌های سرویس بهداشتی و بخش جدا نشدنی از هر خانه‌ای می‌باشد. همه روزه مدل‌ها و طرح‌های جدیدی برای دیزاین سرویس بهداشتی در رسانه‌های مختلف عرضه می‌شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روشویی‌های کابینتی آشنا کنیم و چند مدل از لوکس‌ترین و مدرن‌ترین گونه‌های این سبک از روشویی را به نمایش بگذاریم. با مدوسادکور همراه باشید.

روشویی کابینتی

انواع روشویی‌های کابینتی

با رونق گرفتن فضای طراحی روشویی‌های کابینتی، این مدل از کابینت‌ها در جنس‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه شدند. که هر یک با توجه به شرایط و محیط قابل انتخاب و استفاده هستند و مزایا و معایب مختلفی را نیز دارا می‌باشند. در ادامه با انواع روشویی‌های کابینتی بیشتر آشنا خواهید شد.

روشویی کابینتی ام دی اف

یکی از اولین مدل‌های روشویی کابینتی که در سرویس‌های بهداشتی به کار گرفته شد کابینت‌هایی از جنس ام دی اف می‌باشد. ام دی اف یک فرآورده چوبی به حساب می‌آید که بکارگیری آن در آشپزخانه و دیگر محیط‌های خانه بسیار رایج و کاربردی است. استفاده از کابینت‌هایی با جنس ام دی اف با توجه به سرعت ساخت بالا و فراگیر بودن ام دی اف موجب شد که این جنس از کابینت برای سرویس‌های بهداشتی و در زیر روشویی مورد استفاده قرار بگیرد. اما مشکل اصلی استفاده از ام دی اف عدم سازگاری این ماده با آب است که باعث شده تا دوام آن در محیط‌های مرطوب به حداقل برسد.

ام دی اف

اما اگر قصد بکارگیری این جنس از کابینت در زیر روشویی خود را دارید، استفاده از روکش‌های ضد آب و دیگر راهکارها برای جلوگیری از همرسانی آب به صفحه ام دی اف می‌تواند تا حدی این مشکل را برایتان حل کند. البته گزینه‌های جایگزین و با کیفیت‌تری وجود دارند که باعث می‌شود شما قید استفاده از این مدل را بزنید و به سراغ متریال بهتری برای جنس کابینت زیر روشویی خود باشید.

روشویی کابینتی سرامیکی

بکارگیری کابینت‌های سرامیکی و یا حداقل کابینت‌هایی که سطح رویه آنها از سرامیک است باعث می‌شود تا شما بدون دغدغه نسبت به عدم سازگاری با آب از این مدل استفاده کنید. استفاده از کابینت‌های سرامیکی که به صورت آماده در بازار می‌شوند نسب سریع و آسانی را دارا می‌باشند. این کابینت‌ها در سایزها و ابعاد مختلف تولید می‌شوند. تنوع رنگی که این مدل کابینت به مخاطب ارائه می‌کند باعث شده تا افراد با سلایق متفاوت دست به انتخاب این مدل از کابینت بزنند.

سرامیکی

یکی دیگر از شرایط مثبتی که این مدل از کابینت برای شما ایجاد خواهد کرد، فضای یکدست و یکنواختی است که شما با ایجاد آن می‌توانید بین روشویی و کابینت زیر آن ایجاد کنید. جنس و رنگ سرامیک می‌تواند با روشویی شما سازگار و همگام شود و این موضوع در زیبایی سرویس بهداشتی شما بسیار موثر خواهد بود.

روشویی کابینتی پی وی سی

یکی از جدیدترین انواع کابینت زیر روشویی در سرویس بهداشتی، استفاده از کابینت‌هایی با جنس پی وی سی هستند. کابینت‌های پی وی سی که در بازار به عنوان کابینت ضد آب شناخته می‌شود، یکی از جدیدترین متریالی است که برای استفاده در کابینت به کار می‌رود. کابینت‌های پی وی سی در برابر آب و رطوبت بسیار مقاوم هستند. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این جنس از کابینت حساسیت بسیار پایین و عدم تاثیرپذیری پی وی سی از مواد شوینده است که این مقاومت بالا باعث می‌شود کاربرد بسیار زیادی برای استفاده در سرویس بهداشتی داشته باشد.

روشویی کابینتی پی وی سی

کابینت‌های روشویی که از جنس پی وی سی ساخته می‌شوند در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی طراحی و ساخته می‌شوند که این موضوع باعث می‌شود تا شما بتوانید برای انتخاب گزینه‌های زیادی داشته باشید. کابینت‌های پی وی سی علاوه بر خاصیت ضد آب بودن در مقابل خط و خش هم مقاوم است.

روشویی کابینتی با رویه سنگ

یکی دیگر از مدل‌های روشویی کابینتی این است که برای سطح کابینت که روشویی روی آن قرار می‌گیرد از یک سنگ تراش و صیقل خورده استفاده کنیم و در زیر آن به طور ناپیوسته و معلق از کابینت پی وی سی و ام دی اف استفاده کنیم. این مدل از روشویی کابینتی یک طرح بسیار مدرن و خاص و البته تا حدی گران به حساب می‌آید که شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

روشویی کابینتی با رویه سنگ

روشویی کابینتی بدون پایه

یکی دیگر از مدل‌های خاص روشویی کابینتی که بسیار پرطرفدار است، روشویی کابینتی بدون پایه یا معلق می‌باشد. این سبک از روشویی کابینتی یکی از طرح‌های جدید و لوکس می‌باشد که علاوه بر فضای مناسبی که برای قرارگیری لوازم برای شما به همراه می‌آورد، محیط بسیار زیبایی را در سرویس بهداشتی ایجاد می‌کند.

روشویی کابینتی بدون پایه

روشویی کابینتی بدون پایه به همراه بکارگیری یک نورپردازی بسیار جذاب می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این سبک که از سبک‌های جدید روشویی کابینتی است، به بهترین شکل ممکن سرویس بهداشتی شما را می‌آراید. به طوری که قطعا تا سال‌ها به تغییر آن فکر نخواهید کرد.

بدون پایه

سخن نهایی

استفاده از کابینت در زیر روشویی برای نگهداری محصولات شوینده و وسایل بهداشتی یکی از بهترین راهکارها برای استفاده بهینه از فضای خالی زیر روشویی در سرویس بهداشتی است. روشویی کابینتی یکی از بهترین گونه‌های روشویی کابینتی است که استفاده از آنها بسیار فراگیر شده است. در این مقاله با شما در مورد روشویی کابینتی و چند مدل از آنها با شما سخن گفتیم. کابینت زیر روشویی در طرح‌های مختلف و با متریال مختلفی مثل ام دی اف، پی وی سی و سرامیک عرضه می‌شود. همچنین این کابینت‌ها در حالت‌های مختلفی نیز طراحی می‌شود که حالت مدرن جدیدی که برای آنها معرفی شده است، مدل معلق و بدون پایه می‌باشد.

امیدواریم که این مقاله به شما در انتخاب روشویی کابینتی مناسب برای سرویس بهداشتی خود کمک کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

روشویی کابینتی
لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *