جستجو

ثبت‌نام

ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب

ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون اتاق‌خوابتان هستید، یک راه کاملاً آسان و شاید بتوان گفت نسبتاً ارزان، استفاده از کاغذدیواری اتاق خواب است. کاغذدیواری نه‌تنها اتاق شما را زیبا می‌کند، بلکه این توانایی جادویی را نیز دارد که باعث شود اتاق شما راحت‌تر یا جادار شود. در واقع می‌توان گفت، کاغذ دیواری فرصتی برای دیوارها و سقف فراهم می‌کند تا به‌عنوان یک بخش اصلی اتاق دیده شود. در این مقاله مدوسا دکور ما تصمیم گرفته‌ایم تا به انواع طرح کاغذ دیواری اتاق خواب بپردازیم.

روش انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

امروزه تنوع کاغذدیواری اتاق‌خواب بی‌نهایت است. شما می‌توانید فضای خواب خود را از کف تا سقف با یک دیوارپوش شیک بپوشانید. مهم‌ترین نکته برای انتخاب کاغذدیواری، احساسی است که از فضا می‌خواهید دریافت کنید و البته سلیقه شخصی‌تان.

هنگام انتخاب یک کاغذدیواری، حال و هوای خود را در نظر بگیرید. آیا می‌خواهید دیوارهای شما به طور یکپارچه با دکوراسیون اتاق‌خوابتان ترکیب شوند یا به یک سبک جسورانه تبدیل شوند. اما فراموش نکنید که ضروری‌ترین موضوع این است که در نهایت باید در اتاقتان هارمونی یا تعادل وجود داشته باشد.

در ادامه برخی از کاغذدیواری‌های خاص برای اتاق‌خواب را بررسی می‌کنیم تا در هنگام انتخاب این محصول بتوانید راحت‌تر خرید کنید.

1.    کاغذ دیواری با طرح های طبیعت

اگر از رنگ‌های آبی و صورتی خسته شده‌اید، کاغذدیواری با طرح‌های طبیعت به شما کمک زیادی می‌کند.

2.    کاغذ دیواری با تم آبی

کاغذ دیواری با تم آبی

این کاغذدیواری با رنگ آبی و طرح‌هایی که دارد، برای افرادی که عاشق این رنگ هستند، بسیار مناسب است؛ چون انگار در اتاقی متناسب باسلیقه‌شان می‌خوابند. البته این تصویر کمی پا را فراتر گذاشته و از تاج تخت نیز با این طرح استفاده کرده است.

3.    کاغذ دیواری با طرح کلاسیک

این کاغذ دیواری با طرح کلاسیک، اتاق‌خواب را به باغی تبدیل کرده است که انگار جنگلی در پس‌زمینه تخت استفاده شده.

4.    کاغذ دیواری اتاق خواب با طرح برگ

این نوع کاغذدیواری سلیقه مشتری بوده که ترجیح داده است تا به اتاق‌خوابش حس سرسبزی و تازگی اضافه کند. به همین دلیل در این کاغذ دیواری اتاق خواب از برگ‌های سرخس استفاده شده است.

5.    کاغذ دیواری بر روی یک دیوار

اگر ایده کاغذدیواری سراسری برای اتاق‌خوابتان جذاب نیست، شما می‌توانید یک‌تکه منظره را روی یک دیوار تکی در نظر بگیرید. این نوع کاغذدیواری برای اتاق‌خواب، نه‌تنها به‌عنوان یک اثر هنری عمل می‌کند، بلکه از کار (و هزینه) کاغذ کردن کل فضا صرفه‌جویی می‌کند.

6.    سبک کاغذدیواری قدیمی

بسیاری از افراد از دکوراسیون قرن هجدهم به‌عنوان بهترین دوران طراحی داخلی یاد می‌کنند. همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید، این ایده کاغذ دیواری اتاق خواب نیز از آن دوران گرفته شده است.

7.    کاغذدیواری برای اتاق بچه

کاغذدیواری همیشه نباید رسمی باشد. این چاپ فانتزی با عکس حیوانات طراحی شده است. شما می‌توانید ایده کاغذ دیواری اتاق خواب فرزند خود را از این طرح انتخاب کنید.

8.    کاغذدیواری‌هایی با طرح گل

این نوع کاغذدیواری یکی از محبوب‌ترین نوع این محصول برای اتاق‌خواب است. زیرا با گذر زمان نه‌تنها از مد می‌افتد؛ بلکه همیشه جذاب باقی خواهد ماند.

روش انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذدیواری نیز مانند هر وسیله دیگری تحت‌تأثیر مد و ترندهای بازار قرار می‌گیرد. اما این محصول می‌تواند به‌صورت چرخشی از دهه‌های پیش که محبوب بود دوباره باز‌گردد. امروزه یکی از ترندهای اصلی برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب، استفاده از طرح‌‌هایی جسورانه و رنگ‌های روشن است.

نکته جالب‌توجه در دنیای کاغذدیواری این است که شما هر سلیقه‌ای که داشته باشید، ایده‌هایی برای کاغذدیواری وجود دارد و هر کدام را می‌توان برای ایجاد طراحی اتاقی منحصربه‌فرد استفاده کرد. کاغذدیواری تأثیر زیادی بر اتاق دارد و به آن سبک، گرما و عمقی اضافه می‌کند که رنگ به‌سادگی نمی‌تواند به آن دست یابد.

برای انتخاب کاغذدیواری اتاق‌خواب بهتر است چند نکته را دقت کنید که در ادامه به آن می‌پردازیم:

1 . اتاق خواب را مشخص کنید.

قبل از اینکه وارد شوید و شروع به چسباندن کاغذدیواری کنید، یک دقیقه وقت بگذارید و در مورد نوع اتاق خوابی که در حال انجام آن هستید فکر کنید. اتاقی که طراحی می‌کنید برای چه شخصی است؟ آیا قصد دارید برای فرزند پسرتان که تازه‌متولدشده، کاغذدیواری انتخاب کنید و یا برای اتاق‌خواب زوجی که تازه ازدواج کرده‌اند؟ پس از آن باید از خودتان بپرسید، وقتی از این اتاق استفاده می‌کنید، دوست دارید چه حسی داشته باشید؟

2. تصمیم بگیرید که آیا یک دیوار برجسته را کاغذ دیواری می کنید یا کل اتاق را.

کاغذدیواری کردن هر دیوار در اتاق یک کار بزرگ است. ازآنجایی‌که هر دیواری پوشیده خواهد شد، ممکن است ترجیح دهید از عناصر برجسته مانند طرح و رنگ خودداری کنید. کاغذدیواری بافت‌دار راهی عالی برای افزودن گرما، زیبایی بصری و ظرافت به اتاق بدون هرج‌ومرج شدن آن است.

اگر دیوار تکی را انتخاب می‌کنید، یک طرح هندسی جسورانه، گل‌های پر جنب‌وجوش، یا یک الگوی حیوانی ممکن است طرحی باشد که شما به دنبال آن بوده‌اید.

3. یک سبک برای فضا انتخاب کنید.

سبک کلی اتاق‌خواب خود را شناسایی کنید. آیا می‌خواهید اتاق‌خوابتان شما آرام و دنج باشد؟ یا با طرح‌های گیاهان برای شروع روزتان پرانرژی و شاداب؟

برخی از کاغذدیواری‌های محبوب‌تر در بازار برای اتاق‌خواب عبارت‌اند از:

سبک مدرن در مسیر پیچیدگی شیک و زرق‌وبرق شدید قدم می‌زند. اگر دکوراسیون معاصر را ترجیح می‌دهید، انتخاب یک الگوی هندسی یا انتزاعی می‌تواند مکمل سبک شما باشد.

با استفاده از رنگ‌های بنفش، اسطوخودوس، طلا و مس، مانند قرن نوزدهم انگلستان، به این ترند وفادار بمانید.

هر خانة پر زرق‌وبرقی نیاز به هدایایی دارد. کاغذدیواری ای انتخاب کنید که شامل طرح‌های انعکاسی چشمگیر، با زرق‌وبرق جاسازی شده، کریستال، گل یا طرح‌های برجسته باشد.

اگر می‌خواهید فضای شما حالت رسمی داشته باشد، طرحی زیبا مانند چاپ دستی یا گل را انتخاب کنید.

4. در مورد یک پالت رنگ تصمیم بگیرید.

هنگامی که هدف فضایی را که کاغذدیواری می‌کنید را بدانید، تصمیم‌گیری در مورد پالت رنگ آسان‌تر است. با ارزیابی نور طبیعی اتاق شروع کنید. اگر نور پنجره محیط زیاد باشد، طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها برای استفاده در اختیار دارید، زیرا نور طبیعی زیاد باعث می‌شود رنگ‌های تیره‌تر احساس کمتری (حتی غار مانند) کنند.

معیارهای مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

در انتخاب کاغذدیواری برای اتاق‌خواب، معیارهای گوناگونی وجود دارد که می‌توانند تأثیر بسزایی در آراستگی و زیبایی اتاق شما داشته باشند. به طور مثال، انتخاب رنگ و طرح کاغذدیواری به سلیقه شما و همچنین اندازه و شکل اتاق‌خواب بستگی دارد. معمولاً رنگ‌هایی مانند آبی، سبز و صورتی برای اتاق‌خواب مناسب هستند.

دقت کنید که کاغذدیواری انتخابی با سبک اتاق و سایر لوازم شما هماهنگی داشته باشد. به هماهنگی با تختخواب، پرده‌ها و دیگر اجزای دکوراسیون اتاق توجه زیادی کنید. در آخر باید بگوییم،  انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب، توجه به موارد گفته شده، باعث می‌شود تا اتاق شما هم زیبا و هم آرامش‌بخش باشد.

سؤالات متداول درمورد کاغذ دیواری اتاق خواب

سوالات متداول درمورد کاغذ دیواری اتاق خواب

  • چگونه می‌توانم رنگ مناسبی از کاغذدیواری برای اتاق خوابم انتخاب کنم؟
    برای انتخاب کاغذدیواری، ابتدا سلیقه شخصیتان را در نظر بگیرید. اگر به دنبال آرامش هستید، انتخاب رنگ‌های آرامش‌بخش مانند آبی، سبز یا صورتی مناسب خواهد بود.
  • چه جنس کاغذدیواری برای اتاق‌خواب مناسب است؟
    کاغذهای مقاوم در برابر لکه و رطوبت می‌توانند انتخاب خوبی برای اتاق‌خواب باشند.
  • چگونه می‌توانم کاغذدیواری را با بقیه لوازم اتاق خوابم هماهنگ کنم؟
    برای هماهنگی با سایر عناصر اتاق، رنگ و طرح کاغذدیواری را با سرویس خواب، پرده‌ها، فرش و دیگر اجزای دکوراتیو هماهنگ کنید. انتخاب یک‌رنگ پایه و خنثی مانند کرم در سایر عناصر می‌تواند به ایجاد یک هارمونی زیبا کمک کند.
لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *