جستجو

ثبت‌نام

بزرگترین کارخانه و موزه شکلات دنیا

بزرگترین کارخانه و موزه شکلات دنیا

یکی از جذاب ترین و به نوعی لذیذ ترین مکان‌های دنیا، بزرگترین کارخانه و موزه شکلات دنیا، کارخانه شکلات سازی لینت. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا به دنیای جذاب شکلات‌ها سفر کنیم و لذت ببریم.

حتما شما هم فیلم پر طرفدار چارلی و کارخانه شکلات سازی که در سال 2005 توسط تیم برتون ساخته شد و به نمایش درآمد را دیده‌اید و بدون شک به این فکر کرده‌اید که اگر واقعا چنین فضایی وجود داشته باشد چه لذت و هیجانی را تجربه خواهید کرد. موزه شکلات لینت، فضایی مشابه کارخانه شکلات آقای ویلی ونکا را برایتان به تصویر می‌کشد. بزرگترین کارخانه و موزه شکلات دنیا.

بزرگترین-کارخانه-و-موزه-شکلات-دنیا

شرکت شکلات سازی سوئیسی لینت بزرگ ترین موزه شکلات در جهان را در این کشور تاسیس کرده است . کارخانه‌ای که تجربه‌ای هیجان انگیز برای دوست داران شکلات به همراه خواهد آورد.
این موزه بزرگ ترین فروشگاه شکلات جهان نیز به حساب می‌آید. فروشگاهی با وسعت ۵۰۰ متر مربع با شمار بسیاری از انواع شکلات.

بزرگترین-کارخانه-و-موزه-شکلات-دنیا2

اما اینجا فقط محلی برای خرید شکلات نیست. در موزه و کارخانه لینت شما با تاریخچه شکلات سازی در کشور سوئیس که از قله‌های تولید شکلات در جهان است، آشنا خواهید شد. خانه شکلات لینت از یک نمایشگاه چند منظوره و همچنین یک مرکز تحقیقات و تولید تشکیل شده است. در این مجموعه عظیم، بزرگ ترین فروشگاه شکلات، کافه و نیز محلی برای برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی و غیر آموزشی فعال است. این موزه در کنار یکی از ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی شهر زوریخ قرار دارد و دسترسی بسیار مناسبی برای بازدید دارد.

این ساختمان در سال 2013 افتتاح شده است و نقطه عطف مهمی در تاریخ شکلات سازی جهان به حساب می‌آید. سرمایه اولیه ساخت این مجموعه توسط کارخانه Lindt & Sprüngli در Schokoladenplatz در منطقه ی Kilchberg که در کشور سوئیس قرار دارد، تامین شده است.

بزرگ‌ ترین فواره شکلات جهان در این موزه و کارخانه قرار دارد. ارتفاع این فواره حدود 10 متر است و 1500 لیتر شکلات ناب و واقعی در حال ریختن به درون یک لیندور بزرگ است.

بزرگترین-کارخانه-و-موزه-شکلات-دنیا5

این مجموعه توسط معماران سوئیسی Christ & Gantenbein طراحی شده است. طراحی مدرن و ساده این ساختمان با بنای تاریخی کارخانه Lindt & Sprüngli همخوانی دارد. بنای قبلی کارخانه در سال 1899 ساخته شده است. نمای ساختمان به طرز زیبایی با انحناها و خطوط شما را به آرامش دعوت می‌کند.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *