جستجو

ثبت‌نام

چطور دکور اتاق خواب پسرانه را تغییر دهیم؟

چطور دکور اتاق خواب پسرانه را تغییر دهیم؟

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه و ایجاد تغییرات در دکور اتاق خواب پسرانه یکی از مواردیست که در نزدیکی رسیدن به ایام پایانی سال فکر افراد بسیاری را به خود مشغول کرده است. برای طراحی و تغییر در دکوراسیون اتاق خواب پسرتان راه‌ها و ایده‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه برخی از آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. با مدوسادکور همراه باشید.

اتاق خواب مثل پناهگاه شخصی فرزند شماست که هر روز را در آنجا شروع می‌کند و به پایان می رساند، بنابراین ضروری است که وقتی وارد این محیط می‌شود احساس راحتی کند. اتاق خواب ایده آل به فرزند شما کمک می کند آرامش داشته باشد و خوابی آرام داشته باشد و در عین حال خلق و خوی او را تقویت کرده و برای شروع روز بعد آماده می کند.

فرقی نمی‌کند در خانه جدیدی مستقر شوید یا به اتاق خواب فعلی‌ فرزندتان طراوت بدهید، چند ایده و نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام تزئین فضای خود روی آن تمرکز کنید. همانطور که اتاق پسر خود را زیباتر می‌کنید، این نکات تزئینی را دنبال کنید تا به اتاق خواب کمک کنید تا به پتانسیل کامل خود برسد. این ایده‌ها به اتاق خواب پسرانه به شما انگیزه می‌دهد تا فضایی روشن و شاد برای بچه‌ها در خانه خود ایجاد کنید. اتاق خواب پسر خود را با این ایده های سرگرم کننده و الهام بخش برای اتاق خواب تزئین کنید.

نورپردازی لایه ای

نورپردازی مستقیم بالای سر در واقع می تواند فضای شما را کوچکتر کند و نامطلوب به نظر برسد. در طراحی اتاق خواب پسرانه به جای اینکه فقط به نور بالای سر خود یا چراغ رومیزی بغل تکیه کنید، انواع منابع نوری مختلف را در سراسر دکوراسیون اتاق خواب پسرانه خود قرار دهید. منابع نوری مانند لامپ های ایستاده، چراغ های رشته ای و دیوارکوب ها را انتخاب کنید یا از منابع نور طبیعی مانند جارو کردن پنجره ها و نورگیرها استفاده کنید.

نورپردازی لایه ای در اتاق خواب

لایه‌بندی نور نه تنها دیزاین اتاق خواب پسرانه شما را از نظر بصری جالب‌تر نشان می‌دهد، بلکه فضایی گرم و دلپذیر به آن می‌بخشد که به آرامش شما کمک می‌کند.

بازی با رنگ در تزیین اتاق خواب پسرانه

این یکی می تواند یک انتخاب طراحی سخت برای تحویل دادن به فرزندان شما باشد. اگر روز بعد از رنگ آمیزی رنگ مورد علاقه آنها تغییر کند چه؟ اگر بخواهند دیوارهایشان با نوارهای سبز نئون سیاه رنگ شود چه؟ اگر دسته‌ای از نمونه‌های رنگ را به بچه‌ها بدهید، به احتمال زیاد به سمت رنگ‌های روشن و پررنگ جذب می‌شوند. به آنها کمک کنید طرح و رنگ مناسبی انتخاب کنند با الهام بخشیدن به آنها از مواردی که قبلاً دوست دارند.

بازی با رنگ در تزیین اتاق خواب پسرانه

از کتابی که دوست دارند یا از پیراهن مورد علاقه خود الهام بگیرید. جسورانه ترین رنگ هایی را که انتخاب می‌کنند را انتخاب کنید و یک مبلمان یا فقط یک دیوار را به آن رنگ رنگ کنید. رنگ مورد علاقه آنها را بپرسید و به جای اینکه آنها را با هر رنگی که در چرخه رنگ وجود دارد، غلبه کنید، چند گزینه ارائه دهید.

پنجره ها را با پرده‌های زیبا بپوشانید

پوشاندن پنجره به شما این امکان را می دهد که بافت، رنگ و طرح بیشتری را به اتاق خواب خود اضافه کنید. اگر می‌خواهید ظاهر آرامش بخش‌تری داشته باشید، پرده های شفافی را در نظر بگیرید که نور طبیعی را فیلتر می کنند. برای خواب عمیق، پرده های خاموشی را انتخاب کنید (لازم نیست پرده‌ها سیاه باشند). شما حتی می‌توانید این دو را با هم ترکیب کنید تا به طور یکپارچه از روز به شب تغییر دهید. برای اینکه اتاق خوابتان بزرگتر و بهتر به نظر برسد، مهم نیست که پنجره‌هایتان چقدر بزرگ هستند، پرده هایتان را بلند نگه دارید. این ترفند ساده تزئینی می تواند هر فضایی را بزرگ، جذاب و شیک نشان دهد.

پنجره ها را با پرده‌های زیبا بپوشانید

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جوان با استفاده از پرده‌های تک رنگ شرایط جذابی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

ملحفه جدید انتخاب کنید

یک اتاق خواب جدید و تازه نیاز به مجموعه ای از ملحفه‌های تازه دارد و انتخاب یک روتختی جدید، ملحفه و بالش یک کار عالی برای بچه ها است. اگر بتوانید از چند فروشگاه با روتختی دیدن کنید، بچه‌ها می‌توانند احساس کنند که چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند. دیدن رختخواب به صورت بخشی از یک دکوراسیون اتاق خواب پسرانه نیز یک راه سرگرم کننده برای ترکیب و تطبیق وسایل اضافی مانند بالش و انداختن پتو است.

ملحفه جدید انتخاب کنید

یک طرح بندی جدید را انتخاب کنید

تصمیم‌گیری برای مکان مناسب برای تخت خواب، جایی که قفسه کتاب‌شان باید برود و آثار هنری‌شان به کدام دیوار آویزان شود، همه راه‌هایی است که بچه‌ها بر فضای اتاق خواب خود احساس مالکیت می‌کنند. برای بچه های کوچکتر، در مورد گزینه‌هایشان را با آنها صحبت کنید. آیا می خواهید تخت خود را به این دیوار یا نزدیکتر به پنجره؟ اجازه دهید بچه‌های بزرگ‌تر مهارت‌های معماری خود را به کار ببرند و نقشه‌کشی کنند که هر قطعه از مبلمان کجا باید برود.

از رنگ‌های خنثی و مبلمان برای ایجاد فضایی پیچیده استفاده کنید، سپس لوازم جانبی با تم سیاره‌ای را اضافه کنید. مثلا یک منظومه خورشیدی مدل بزرگ که بالای تخت آویزان است اکنون سرگرم کننده است اما با تغییر علایق به راحتی می توان آن را جایگزین کرد.

یک طرح بندی جدید را انتخاب کنید

به آنها کمک کنید اندازه‌گیری‌ها، پنجره‌ها و راهروها را در نظر بگیرند. چه کسی می داند؟ شما ممکن است الهام بخش یک طراح داخلی آینده با این کار باشید. شاید پس از انتخاب رنگ دیوار و پرده مناسب و سپس به کارگیری یک روتختی مناسب‌، مرحله اصلی و نهایی چینش صحیح آنها در کنار یکدیگر باشد. به این نکته توجه کنید که بهتر است به صورتی که خیلی نمایان نباشد فضاهای بازی، خواب و درس خواندن پسرتان را در محل‌های مختلف اتاق و به طور جداگانه طرح ریزی کنید. به طوری که یک طرح کلی منسجم که تشکیل شده از چند بخش مجزا است در اتاق خواب پسرتان تشکسل شود.

سخن نهایی

در این مطلب در وبسایت مدوسادکور با شما در مورد نحوه تغییر دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با شما سخن گفتیم و به نوعی مراحل و برخی ایده‌های مختلف این حوزه را با هم بررسی کردیم. برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون اتاق خواب پسرتان راه‌های مختلفی وجود دارد. از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین ایده‌ها را می‌توانید در پیش بگیرید و تغییرات لازم را ایجاد کنید. امیدواریم که این مطلب شما را در انتخاب ایده در ایجاد یک فضای جدید کمک کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *