جستجو

ثبت‌نام

چند روش برای تزیین اپن آشپزخانه کاربردی و ساده

چند روش برای تزیین اپن آشپزخانه کاربردی و ساده

تزیین اپن آشپزخانه یا طراحی آشپزخانه اوپن هر روز خلاقیت بیشتری پیدا می کند. از آنجایی که آشپزخانه‌های اپن تصوری از وسعت را ایجاد می‌کنند، مخصوصاً برای خانه‌های کوچک‌تر مفید هستند؛ روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند. علاوه براین، شما مجبور نخواهید بود که مهمانان خود را برای انجام آشپزی تنها بگذارید که این تنها یکی از مزایای این نوع آشپزخانه ها است.


آویز تزیین اپن اشپزخانه

هر چند که هنوز هم افرادی هستند که با وجود مزایای زیاد آشپزخانه اپن، آشپزخانه های سنتی بسته را ترجیح می دهند. اما توجه داشته باشید که چیدمان اپن یا پیشخوان و انتخاب صحیح دکوراسیون، خانه شما را متمایز می کند. اگر می خواهید در مورد دکوراسیون آشپزخانه اپن بیشتر بدانید، با ما در مدوسا دکور همراه شوید.

چرا تزیین آشپزخانه اپن اهمیت دارد؟

آشپزخانه اپن، فضای پخت و پز و اتاق نشیمن را یکپارچه می کند و تنها با یک کانتر از هم جدا می شوند. این نوع آشپزخانه ها دیوار یا در ندارند بلکه به سادگی بخشی از اتاق نشیمن هستند. آشپزخانه های اپن را می توان به شیوه های مختلف طراحی کرد. مانند چیدمان آشپزخانه U شکل ، L شکل و آشپزخانه جزیره که این روزها در بین افراد بسیار محبوب شده است.

از آنجایی که آشپزخانه اپن با اتاق نشیمن، پرکاربردترین اتاق خانه در هم تنیده شده است، دکوراسیون آن ضروری است. در آشپزخانه های اپن، زیبایی شناسی به اندازه عملکرد برای آن مهم است.

همچنین چون آشپزخانه با اتاق نشیمن ادغام شده است، سبک دکوراسیون در هر دوی این اتاق ها باید هماهنگ باشد. به همین دلیل، هنگام تزئین آشپزخانه اپن، انتخاب رنگ هایی که مکمل یکدیگر هستند، هم شیک تر است و هم هارمونی بیشتری دارد.

نکات مهم برای تزیین آشپزخانه اپن

تزیین آشپزخانه اپن هم برای یک خانه کوچک و هم بزرگ کارساز است. تزیین عاقلانه آشپزخانه اپن شما هم فضایی کاربردی و هم ظاهری زیبا ایجاد می کند.

اگر به دنبال ایده های دکوراسیون برای آشپزخانه اپن خود هستید، به پیشنهادهای زیر نگاهی بیندازید:

  • از آنجایی که آشپزخانه‌های اوپن از قبل دارای چیدمان‌های خیره‌کننده‌ای هستند، سعی کنید هنگام تزئین فضای خود از طرح‌های شلوغ یا بیش از حد پر زرق و برق خودداری کنید.
  • لوازم جانبی بیش از حد آشپزخانه باعث ایجاد حسی بهم ریخته می شود. به همین دلیل، بهتر است چند قطعه ساده و شیک را انتخاب کنید تا زیبایی را به حداکثر برسانید.
  • اگر آشپزخانه شما در ضلع کوچکتر قرار دارد، توصیه می شود از رنگ های روشن تر روی دیوارها استفاده کنید تا توهم جادار بودن را ایجاد کنید.
  • به یاد داشته باشید که یک هود در بالای اجاق گاز خود نصب کنید تا از پخش شدن بوی آشپزی در اتاق نشیمن جلوگیری کنید.
  • کابینت های جادار و کاربردی را در آشپزخانه انتخاب کنید تا از ایجاد شلوغی روی میز جلوگیری کنید.
  • کابینت و تجهیزاتی که قرار است در آشپزخانه خود نصب کنید به طور مستقیم بر دکوراسیون اتاق نشیمن تأثیر می گذارد. به همین دلیل مطمئن شوید این دو فضا از نظر زیبایی شناسی مکمل یکدیگر هستند.
  • به یاد داشته باشید که لوازم الکترونیکی موجود در آشپزخانه شما نیز از لوازم جانبی اتاق نشیمن شما خواهند بود. شما می توانید لوازم خانگی را با رنگ های روشن تر انتخاب کنید تا ظاهری همگون در کل فضا داشته باشید.

5 ایده برای تزیین آشپزخانه اپن

همانطور که همه ما می دانیم، یک آشپزخانه می تواند ظاهر یک خانه را تغییر دهد. در ادامه چند نکته برای طراحی یک چیدمان آشپزخانه اپن وجود دارد که باعث می شود احساس بهتری داشته با این فضای خانه خود داشته باشید.

1.در طراحی مدل آشپزخانه اپن یک جزیره بسیار بزرگ اضافه کنید.

افزودن یک جزیره بزرگ به تزیین آشپزخانه اپن یک راه عالی برای به دست آوردن فضای ذخیره سازی و همچنین ایجاد یک محل تجمع مرکزی برای دوستان و خانواده است. یک جزیره بزرگ می تواند به عنوان نقطه کانونی آشپزخانه عمل کند و یک جریان طبیعی از یک منطقه به منطقه دیگر ایجاد کند. با یک جزیره بسیار بزرگ می توانید اجاق گاز، سینک و سایر لوازم آشپزخانه را در آن جای دهید.

2.عناصر تاریک کنتراست را اضافه کنید.

افزودن عناصر تیره به تزیین آشپزخانه اپن یک راه عالی برای ایجاد کنتراست و سبک در خانه است. عناصر تیره به کار رفته در کابینت ها، پشت کاشی ها و میزها می توانند اتاق را مدرن تر و پیچیده تر جلوه دهند. عناصر تیره علاوه بر شیک بودن، میزان بازتاب نور از دیوارها را نیز کاهش می دهند. این روش فضای کم نوری ایجاد می کند که می تواند بسیار آرامش بخش باشد.

3.رنگ تمام سفید یا یک پالت بژ برای تزیین آشپزخانه اپن انتخاب کنید.

وقتی نوبت به دکوراسیون آشپزخانه اپن می رسد، رنگ های خنثی کلید موفقیت در طراحی هستند. شما می توانید طرحی را انتخاب کنید که تماماً سفید است یا به سراغ یک پالت کاملا بژ بروید. ظاهر تمام سفید بسیار محبوب است و ظرافتی بی انتها را ارائه می دهد . از سوی دیگر، انتخاب یک پالت بژ فضایی دنج ایجاد می کند و انعطاف پذیری بیشتری را برای افزودن لوازم مختلف به دکور فراهم می کند.

4. بهم ریختگی را به حداقل برسانید.

تزیین آشپزخانه اپن که به خوبی طراحی شده باشد، مدلی است که شلوغی را به حداقل می رساند و امکان دسترسی آسان به تمام اقلام و ابزارهایی را که افراد برای تهیه غذا نیاز دارند، فراهم می کند. برای این کار ، مطمئن شوید که هر چیزی مکان مشخصی دارد که به آن تعلق دارد. استفاده از کابینت، قفسه‌ها و برخی لوازم دیگر، فضایی منظم با فضای ذخیره‌سازی فراوان برای ظروف آشپزی، لوازم برقی و موارد دیگر را فراهم می‌کند.

5. با کمک اپن آشپزخانه، میز غذاخوری ایجاد کنید.

ایجاد میزغذاخوری می تواند راهی عالی برای استفاده از فضای موجود در آشپزخانه باشد. یکی از راه‌های ایجاد این فضا در تزیین آشپزخانه اپن، قرار دادن صندلی‌های ثابت یا متحرک با ارتفاع مناسب، مانند صندلی بار یا نیمکت پیشخوان است. یک جزیره یا اپن فضای اضافی و همچنین نشستن در آشپزخانه را میسر می کند.

ایجاد میز غذاخوری با اپن آشپزخانه

نتیجه گیری

اولین قدم در طراحی آشپزخانه اپن، منطقه بندی فضا است. در واقع این مطلب به معنای جدا کردن مناطق مختلف بر اساس عملکرد آنها است؛ محل شستشو، محل پخت و پز و غیره.

کابینت های یکپارچه نیز برای آشپزخانه های اپن ضروری هستند. آنها نه تنها حس انسجام را در این فضا تقویت می کنند، بلکه فضای ذخیره سازی مخفی را نیز ارائه می دهند. تهویه خوب در طراحی آشپزخانه اپن بسیار مهم است. بدون تهویه مناسب، بخار و دود می تواند به سرعت در فضا جمع شود و منجر به بوی نامطبوع شود.

امیدوارم با خواندن این مطلب بتوانید بهترین تزیین آشپزخانه اپن را برای خانه خود داشته باشید.

لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *