جستجو

ثبت‌نام

دکوراسیون خانه به رنگ صورتی

دکوراسیون خانه به رنگ صورتی

رنگ صورتی صرفا زنانه نیست. اولین جمله‌ای که در مورد رنگ صورتی و دکوراسیون خانه به رنگ صورتی باید به آن اشاره کنیم این است. رنگ ها در دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل از اهمیت زیادی برخوردارند، هر یک از رنگ ها دارای معنا و مفهوم خاصی می باشد، رنگ صورتی یک رنگ نرم و لطیف و آرامش بخش است و به همین دلیل است که بیشتر مورد علاقه دختران می‌باشد. اما در دکوراسیون خانه این رنگ فراتر از سن و جنس افراد است. اگر می‌خواهید بدانید که چطور از این رنگ لطیف در دکوراسیون خانه استفاده کنید، در ادامه با مدوسادکور همراه باشید.

انتخاب رنگ صورتی در دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه به عنوان رنگ اصلی و یا رنگ مکمل، یک انتخاب خاص و جذاب به شمار می‌رود. ای رنگ از جمله رنگ‌های آرامش بخشی است که باعث ایجاد فضایی دلنشین در خانه خواهد شد. رنگ صورتی را می‌توان در بخش‌های مختلف خانه مثل اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی آشپزخانه استفاده کرد. صورتی دارای طیف‌های مختلفی است و این رنگ مانند تمامی رنگ‌ها تاثیزات روحی مثبت یا منفی روی روحیه افراد می‌گذارد و باعث ایجاد احساس آرامش در انسان می‌شود.

صورتی و طیف‌های مختلف آن

رنگ صورتی زیرمجموعه رنگ قرمز است و طیف متنوعی از آن با مخلوط کردن رنگ‌های سفید و قرمز تولید می‌شود. بنابراین شور و شوق قرمز را در عین خلوص سفید دارد. به طور کلی رنگ صورتی به دو طیف تیره و ملایم دسته بندی می‌شود که هریک دارای رنگ‌های متفاوتی است.

طیف‌های ملایم صورتی شامل رنگ‌هایی مثل صورتی گوشتی، صورتی بچه، صورتی رژگونه، صورتی آدامسی، رز کوارتز، صورتی بهشتی، رز کوارتز، گل پامچال، صدفی، صورتی پودری، صورتی اسطوخودوس، صورتی گیلاسی و صورتی میخک می‌باشد.

صورتی و طیف‌های مختلف آن

از طیف‌های تیره رنگ صورتی هم می‌توان به رنگ‌هایی مثل صورتی رز، صورتی فوشیا، صورتی سرخابی، صورتی هلویی، صورتی تند، صورتی شیرین، صورتی کارمین، بنفش، صورتی توت فرنگی، صورتی مرجانی، صورتی هندوانه، صورتی باربی، صورتی روژ، گارنت، رزگلد و صورتی تمشکی اشاره کرد.

در دکوراسیون داخلی رنگ صورتی بیشتر در حالت کلایک خود و به عنوان رنگ زمینه به کار می‌رود. اما شما می‌توانید از همه طیف‌های این رنگ در جای مناسب خود استفاده کنید و بهره کافی را ببرید. رنگ صورتی رنگ سرزنده و شادی است. و استفاده از طیف‌های مختلف آن می‌تواند به جان گرفتن فضای دکوراسیون داخلی شما بسیار کمک کند.

روانشناسی رنگ صورتی

روانشناسی پشت هر رنگ به عوامل گوناگونی مرتبط است. تجربیات گذشته، تأثیرات فرهنگی، سلیقه شخصی و دیگر مسائل می‌تواند در تاثیر پذیری افراد از رنگ مورد نظر موثر باشد. برخی از افراد با دیدن رنگ صورتی احساس شادی می‌کنند و قوی‌ترین و عمیق‌ترین تاثیر عاطفی را بر آن‌ها می‌گذارد. برای برخی از افراد، صورتی حال و هوای خلاقانه و هنری ایجاد می‌کند و البته برخی از افراد هم هستند که دیدگاه منفی نسبت به رنگ صورتی دارند و در تزئین دکوراسیون، مد و لباس و غیره از این رنگ استفاده نمی‌کنند چون بر این باور هستند که صورتی یک رنگ کودکانه است.

روانشناسی رنگ صورتی

صورتی نماد سرخوشی و سرزندگی است. صورتی رنگی است که نشان‌دهنده امید است، اما گاهی اوقات می‌تواند با ندیدن جنبه‌های منفی واقعیت همراه باشد. البته این مسئله در طیف‌های مختلف رنگ صورتی متفاوت است. اما به طور کلی صورتی، رنگی است که اثر آرام بخشی بر افراد دارد. مانند قرمز تهاجمی نیست، بلکه نشان‌دهنده ایمنی و آسیب‌پذیری است.

به طور کلی افرادی که به رنگ صورتی علاقه دارند شما دوست داشتنی، مهربان، سخاوتمند و نسبت به نیازهای دیگران حساس هستند. این افراد بسیار دلسوز هستند و دیگران را به راحتی به سمت خود جذب می‌کنند. ود در آخر مهمترین خصوصیت افراد صورتی پسند، رمانتیک و عاشقانه بودن است.

روانشناسی رنگ صورتی2

دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه به رنگ صورتی

پس آشنایی با رنگ صورتی و شناخت طیف‌های مختلف و ویژگی‌های آن حالا به سراغ این موضوع می‌رویم که بخش های مختلف خانه به رنگ صورتی چه مزایا و معایبی می‌تواند برای خانه شما ایجاد کند. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید.

اتاق نشیمن در دکوراسیون خانه به رنگ صورتی

در نگاه اول شاید کمی عجیب به نظر برسد که اتاق نشیمن را به رنگ صورتی طراحی کنید. اما استفاده از رنگ صورتی به میزان مناسب و به کار گیری مکمل‌های مناسب در کنار رنگ صورتی می‌تواند یک اتاق نشیمن جذاب برای شما به ارمغان بیاورد.

اتاق نشیمن در دکوراسیون خانه به رنگ صورتی

دیوارهای اتاق نشیمن اولین گزینه‌ای هستند که شما می توانید آنها را به رنگ صورتی در آورید و اگر شما ترجیح می دهید همه دیوارهای این قسمت از منزل تان را صورتی کنید بهتر است از تونالیته تقریبا خنثی رنگ صورتی استفاده نمایید. البته بهتر است به جای کامل رنگ کردن رنگ صورتی، یک بخشی از دیوارها را صورتی کنید و یا از کاغذدیواری با یک الگوی مناسب به رنگ صورتی استفاده کنید. با این روش از پیشروی فضا به سمت سرخوشی بیش از حد و همچنین یکنواختی بیهوده جلوگیری می‌کنید.

یکی دیگر از کارهایی که در اتاق نشیمن می‌توانید انجام دهید این است که مبلمان یا اثاثیه به رنگ صورتی را به دکوراسیون داخلی منزل تان اضافه نمایید. بهتر است مبلمان را صورتی را انتخاب نمایید همچنین می توانید جزئیات و وسایل دیگر اتاق نشیمن را از بین طیف‌های مختلف رنگ صورتی انتخاب کنید و جذابیت اتاق نشیمنتان را افزایش دهید.

اتاق نشیمن در دکوراسیون خانه به رنگ صورتی2

اتاق خواب به رنگ صورتی

وقتی صحبت از اتاق خواب به رنگ صورتی می‌شود اولین تصویری که به ذهن شما متبادر خواهد شد اتاق خواب دختر بچه‌ها می‌باشد. البته با توجه به شرایطی که رنگ صورتی دارد این رنگ یکی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب دختربچه‌هاست. اما استفاده از این رنگ برای اتاق افراد بزرگسال هم انتخاب نامناسبی نخواهد بود.

به طور کلی رنگ صورتی برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب انتخابی مناسب و ایده آل به شمار می‌رود و شما می‌توانید این رنگ را با سایر رنگ ها نظیر سفید و مشکی و زرد و … در فضای اتاق خواب منزل‌تان ترکیب نمایید و یک فضای کاملا آرام بخش که با ذات وجودی و ماهیت اتاق خواب کاملا همخوانی دارد ایجاد نمایید.

اتاق خواب به رنگ صورتی

آشپزخانه در دکوراسیون خانه به رنگ صورتی

به طور کلی استفاده از رنگ روشن در آشپزخانه باعث نمایان شدن چربی‌ها و دیگر آلودگی‌ها می‌شود که نیازمند پاک کردن و تمیزکاری زیاد می‌باشد که همین موضوع در افزایش بهداشت و تمیزی در آشپزخانه بسیار موثر است. اما اگر وقت و حوصله تمیزکردن روزان آشپزخانه را ندارید بهتر است که قید صورتی را بزنید.

اما اگر قصد استفاده از رنگ صورتی را در آشپزخانه خود دارید بهتر است که از کابینت به رنگ صورتی روشن استفاده کنید که باعث می‌شود آشپزخانه دلبازتر به نظر برسد. استفاده از ترکیب دو رنگ سفید و صورتی نیز گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

آشپزخانه در دکوراسیون خانه به رنگ صورتی

مکمل‌های رنگ صورتی

در دکوراسیون خانه به رنگ صورتی، این رنگ هم به عنوان رنگ خنثی و هم در طیف‌های مختلف به عنوان رنگ گرم دارای مکمل‌های مختلفی است. یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های مکمل برای صورتی رنگ خاکستری است. آبی، زرد، سبز، بنفش، و طیف‌های مختلف رنگ صورتی مثل رزگلد از دیگر مکمل‌های این رنگ شناخته می‌شوند.

مکمل‌های رنگ صورتی

سخن پایانی

انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین بخش‌های طراحی دکوراسیون داخلی می‌باشد. در برخورد اولیه با رنگ صورتی شاید اینچنین تصور شود که این رنگ خیلی مناسب فضاهای عمومی خانه نیست. اما تاثیرات مثبت این رنگ و همچنین ترکیبات زیبایی که می‌توان با رنگ صورتی ایجاد کرد، باعث می‌شود که این رنگ به عنوان یک رنگ بسیار جذاب انتخاب مناسبی برای شما باشد.

در این مقاله در این مقاله با شما با ویژگی‌ها، کاربرد‌ها و شرایط استفاده از رنگ صورتی در بخش‌های مختلف خانه سخن گفتیم. اگر به دنبال زیبایی سادگی و سرزندگی هستید این رنگ انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. امیدواریم که این مطلب به شما در شناخت و رنگ مناسب دکوراسیون داخلی خود کمک کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *