جستجو

ثبت‌نام

طراحی دکوراسیون منزل با رنگ مکمل

دکوراسیون منزل با رنگ مکمل

استفاده از رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی منزل بسیار مهم است. دکوراسیون منزل با رنگ مکمل یکی از راه‌هاییست که می‌توانید از آن برای ایجاد یک فضای جذاب و دلپذیر استفاده کنید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد چند رنگ مکمل که بر‌گرفته از طبیعت هستند با شما سخن بگوییم. پس اگر قصد تغییر رنگ دکوراسیون منزل خودرا دارید این مطلب را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.

سبز و نارنجی

اولین رنگ مکملی که به سراغ آن میرویم رنگ‌های سبز و نارنجی هستند. ترکیب این دو رنگ می‌تواند شرایط بسیار عالی را در خانه شما ایجاد کند. رنگ سبز نمایانگر طبیعت است و نارنجی نیز با گرمای دلپذیری که دارد مانع سرد و خنثی تر شدن بیش از حد فضا می‌شود. ترکیب رنگی این دو رنگ به شکلی است که این فضا شما را از بهار به پاییز می‌برد و شرایط را طوری رقم می‌زند تا شما این حس بینابینی را در خانه خود احساس کنید.

سبز و نارنجی

ترکیب طوسی صورتی در دکوراسیون منزل با رنگ مکمل

یکی از ترکیبات بسیار مشهور که در بسیاری از مناطق منزل کاربرد دارد، استفاده از دو رنگ صورتی و طوسی به عنوان مکمل یکدیگر است. رنگ طوسی به تنهایی در سال‌های اخیر جای خود را به خوبی در دکوراسیون داخلی منزل باز کرده است. رنگ صورتی رنگ پر ریسکس برای استفاده از آن در دکوراسیون منزل به حساب می‌آید. به همین دلیل برای بکار بردن صورتی بهتر است از رنگ مکمل در کنار صورتی استفاده کنیم. رنگ طوسی به عنوان یک رنگ خنثی همواره یک رنگ مکمل مناسبی خواهد بود. خصوصا در کنار رنگ صورتی که به تنهای شاید برای برخی از بخش‌های خانه مناسب نباشد.

صورتی و طوسی

طوسی و سبز

ر مورد اینکه رگ طوسی یک رنگ خنثاست بارها و بارها سخن گفتیم. هر رنگ خنثایی به صورت بالقوه توانایی تبدیل به یک رنگ مکل عالی را دارد. رنگ سبز نیز به تنهایی یک رنگ بسیار پویا و دلنشین برای همراه کردن خانه با طبیعت است. ترکیب رنگ سبز با طوسی یک ترکیب ایده‌آل است. آمیختن رنگ سبز با طوسی تعادل مناسبی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

طوسی و سبز

آبی و نارنجی

آبی رنگ آرامش و اعتماد به نفس است. نارنجی رنگ گرم و پویاییست. از آبی در کنار نارنجی استفاده کنید تا گرمای وجودی نارنجی را در اقیانوس آرام آبی غرق کنید. ایجاد تعادل همواره مهمترین بخش انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل به حساب می‌آید. شما با انتخاب رنگ مناسب که تعادل را ایجاد می‌کند می‌توانید شرایط را برای بکار بردن دیگر رنگ‌ها نیز برای شما فراهم می‌کند.

آبی و نارنجی

مشکی و نارنجی

استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی منزل یک انتخاب بسیار پر خطر است. مخصوصا برای فضاهای کوچک. بیشتر افراد رنگ مشکی را می‌پسندند اما از اینکه خانه آنها کوچک و تاریک به نظر برسد هراس دارند. ترکیب رنگ مشکی با یک رنگ دیگر تا حدی می‌تواند شرایط را عوض کند. رنگ شاد و پویای نارنجی یک مکمل کلاسیک و زیبا برای رنگ مشکی خواهد بود. اگر قصد استفاده از رنگ مشکی در کوراسیون داخلی منزل خود را دارید اما این انتخاب را بسیار پر ریسک می‌پندارید، از ین رنگ به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید.

مشکی و نارنجی

بنفش و سبز

اخرین ترکیبی که به سراغ آن می‌رویم ترکیبی از طبیعت و صنعت است. رنگ بنفش که نماد سلطنت استیک رنگ بسیار آرام بخش و بسیار دلنشین است. اما به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد و یکنواخت رنگ بنفش فضا را به سمت افسردگی منتقل می‌کند. پس بهتر است که از این رنگ در کنار یک رنگ مکمل استفاده شود. توصیه ما به شما رنگ سبز است. این رنگ در کنار بنفش فضایی بسیار مدرن و جذاب ایجاد خواهد کرد. پس اگر به دنبال یک ترکیب لوکس که با خود عناصر طبیعی را به همراه می‌آورد هستید. از ترکیب رنگ‌های بنفش و سبز در دکوراسیون منزل با رنگ مکمل غافل نشوید.

سبز و بنفش

سخن نهایی

بکار گیری رنگ و یا رنگ‌های مناسب از اولین اصول طراحی دکوراسیون منزل است. پس پیش از هر چیزی در دکوراسیون داخلی باید به رنگ مورد علاقع خود توجه کنید. در این مقاله با شما در مورد دکوراسیون منزل با رنگ مکمل سخن گفتیم. امیدوارریم ک این مطلب به شما در انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل خود کمک بسیاری کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *