جستجو

ثبت‌نام

8 نکته برای دکوراسیون آشپزخانه

هشت نکته برای دکوراسیون آشپزخانه.

طراحی چیدمان صحیح در آشپزخانه یکی از مهمترین کارهاییست که باید در دکوراسیون داخلی انجام دهید. دکوراسیون آشپزخانه به عنوان شلوغ‌ترین اتاق خانه باید در اولویت شما قرار بگیرد چرا که اگر در چیدمان صحیح اهمال کاری کنید ممکن است که برایتان مشکلاتی به وجود بیاید. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا با هشت نکته برای دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید.

1- از مسیرهای حرکتی عریض استفاده کنید

مطمئن شوید که پلان آشپزخانه شما دارای فضای کافی بین کابینت و جزیره باشد تا به راحتی در فضا حرکت کنید. به طور کلی، مسیرهای سرتاسر آشپزخانه باید حداقل 90 سانتی متر عرض داشته باشند. راهروهای داخل منطقه پخت باید 100 سانتی متر عرض برای آشپزخانه تک آشپز و 48 اینچ برای پیکربندی دو آشپز داشته باشند. هنگام برنامه ریزی، جزایر و شبه جزیره های آشپزخانه را بر اساس آن تنظیم کنید.

از مسیرهای حرکتی عریض استفاده کنید

2- به کنج‌ها توجه کنید

نکته مهم در طراحی آشپزخانه توجه به گوشه ها هنگام تصمیم گیری برای قرار دادن کابینت و لوازم خانگی است. فضایی را برای فاصله و جهت چرخش درهای کابینت در طراحی آشپزخانه خود برنامه ریزی کنید تا درهای کابینت و لوازم خانگی کاملاً کاربردی باشد. لوازم خانگی را از گوشه ها دور نگه دارید و مطمئن شوید که در صورت باز شدن همزمان درها به یکدیگر برخورد نکنند. اگر گوشه ای تنگ برای کار دارید، دسته های کم حاشیه را انتخاب کنید. دستگیره ها، کشش ها و دستگیره های دستگاه بیرون زده می تواند باز کردن درهای کابینت گوشه را دشوار کند.

به کنج‌ها توجه کنید

3- کاربرد و عملکرد جزیره را در دکوراسیون آشپزخانه تعیین کنید

وقتی صحبت از جزایر آشپزخانه می شود، فرم از عملکرد پیروی می کند. قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه طراحی آشپزخانه، به نحوه استفاده از جزیره در فضا فکر کنید. اگر می خواهید در جزیره آشپزخانه آشپزی کنید و غذا بخورید، فضای کافی را برنامه ریزی کنید تا اجاق گاز به طور ایمن از قسمت غذاخوری جدا شود. برای عملکرد بیشتر، این جزیره می تواند عناصر دیگری مانند سینک یا ماشین ظرفشویی را نیز در خود جای دهد.

کاربرد و عملکرد جزیره را در دکوراسیون آشپزخانه تعیین کنید

4- برای راحت‌تر کار کردن از پات فیلر استفاده کنید

برای کمتر شدن حرکت در آشپزخانه یک شیر آب بر روی گاز خود که به آن پات فیلر می‌گویند نصب کنید. استفاده از پات فیلر یا شیر روگازی در دکوراسیون آشپزخانه می‌تواند آشپزی را راحت‌تر کند و برای پخت و پز شما را از حرکت دادن ظرف‌های پر آب راحت کند. اگر می‌خواهید بیشتر در مورد پات فیلر یا شیر روگازی بدانید، مقاله پات فیلر یا شیر روگازی چیست به شما کمک خواهد کرد.

برای راحت‌تر کار کردن از پات فیلر استفاده کنید

5- چاقوها را در مکان مناسبی قرار دهید

چاقوها را روی یک نوار مغناطیسی که به قسمت پشتی چسبانده شده است آویزان کنید. آن را بالای بخشی از میز قرار دهید که معمولاً برای آماده سازی مواد استفاده می کنید. این کار تشخیص چاقوی مناسب برای کار را آسان می کند و وسایل خطرناک را از دسترس کودکان دور نگه می دارد.

چاقوها را در مکان مناسبی قرار دهید

6- بازیافت را جدی بگیرید

مکان هایی را برای زباله ها و بازیافت برنامه ریزی کنید تا دسته بندی تا حد امکان آسان شود. کابینت را با ظروف جداگانه برای شیشه، پلاستیک و فلز تجهیز کنید. یک کشوی یدکی می‌تواند روزنامه‌های قدیمی و سایر کاغذها را برای بازیافت نگه دارد.

شاید در نگاه اول این مسئله مهمی به نظر نرسد. اما یکی از مهمترین بخش‌های دکوراسیون آشپزخانه این است که با دور ریختنی‌ها به بهترین شکل ممکن برخورد کنید. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های نگهداری صحیح آشپزخانه مدیریت زباله‌ها است. اگر در انجام این کار اهمال کاری صورت بگیرد، علاوه بر تاثیر بر عملکرد مثبت شما در آشپزخانه و تاثیرات مخرب زیست محیطی، می‌تواند زیبایی بصری محیط آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار دهد.

بازیافت را جدی بگیرید .

7- از رنگ های روشن در دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده کنید

طرح‌های رنگی تیره می‌توانند فضای کوچک را کوچکتر کنند و آن را کمتر جذاب کنند. برای گسترش بصری یک اتاق کوچک، از سایه های ملایم روی کابینت آشپزخانه استفاده کنید. پنجره‌های بزرگ را با روش‌های ساده پنجره بپوشانید تا اطمینان حاصل کنید که فضا نور طبیعی زیادی دریافت می‌کند.

به طور کلی استفاده از رنگ روشن در فضاهای کوچک بسیار موثر خواهد بود و باعث دلبازتر شدن فضا می‌شود. استفاده از رنگ‌های مختلف در آشپزخانه ایده مناسبی برای ایجاد تغییرات مثبت است. برای دیدن ایده‌های مختلف رنگ کابینت آشپزخانه، مقاله شش رنگ مناسب برای آشپزخانه را مطالعه کنید.

از رنگ های روشن در دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده کنید

8- نقطه کانونی در دکوراسیون آشپزخانه

ایجاد نقطه کانون در طراحی دکوراسیون داخلی یکی از اصول مهم به حساب می‌آید. ایجاد یک نقطه کانونی در دکوراسیون آشپزخانه می‌تواند نظم را به آشپزخانه شما بیاورد. بسیاری از طراحی‌هایی که اخیرا صورت می‌گیرد، به این صورت است که نقطه کانونی را حول جزیره در آشپزخانه ایجاد می‌کنند. البته کف‌پوش‌های فانتزی، هود قابل توجه، کابینت‌های روشن آشپزخانه یا میزهای طرح‌دار، همگی می‌توانند به عنوان عنصر جلب توجه عمل کنند. هنگامی که فوکوس را انتخاب کردید، آن ناحیه را با چند جزئیات ساکت تر اما همچنان چشم نواز دیگر تکمیل کنید.

نقطه کانونی در دکوراسیون آشپزخانه

سخن نهایی

بسیاری از ایده‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه بر اساس نیازهای افراد طراحی و اجرا می‌شوند. در این مطلب با شما در مورد هشت نکته که باعث می‌شود آشپزخانه‌تان شکل بهتری به خودش بگیرد با شما سخن گفتیم. امیدواریم که این مقاله به شما در ایجاد فضایی منظم و دلنشین در آشپزخانه‌تان کمک بسیاری کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *