جستجو

ثبت‌نام

بهترین گل‌های بهاری برای تراس

بهترین گل‌های بهاری برای تراس

نگهداری گل‌های بهاری برای تراس یکی از عوامل زیباسازی منزل شما می‌باشد. امروزه شرایط در شهر‌ها به گونه‌ای پیش رفته است که نگهداری گیاهان در منزل به یک اصل مهم تبدیل شده است.زندگی در آپارتمان و نداشتن حیاط و باغچه‌های قدیمی به این معنا نیست که برای همیشه خودمان را از لذت نگهداری از گل و گیاه و داشتن باغچه‌ای رنگارنگ محروم کنیم. افراد بسیاری با توجه به فضای کمی که دارند به استفاده از بالکن برای ایجاد حس تازگی و نگهداری گیاهان در آنها فکر می‌کنند.

بهترین گل‌های بهاری برای تراس

استفاده از المانهایی مانند گل ها و گیاهان زیبا برای تزیین و دکوراسیون بالکن ها، تراس و ایوان نه تنها باعث زیبایی این فضاها می شود بلکه باعث عدم دید و اشراف همسایگان در آپارتمان های روبروی ساختمان خواهد شد. در این مقاله با مدوسادکور همراه باشید تا با بهترین گل‌های بهاری برای تراس بیشتر آشنا شوید.

بهترین گل‌های بهاری برای تراس 2

گل‌های مناسب برای تراس باید دارای چه ویژگی‌هایی باشند

اولین مسئله‌ای که برای نگهداری گیاهان در فضای باز بالکن باید به آن توجه کنیم شرایط لازم برای حفظ آنها در تراس است. در ادامه با برخی از این ویژگی ها آشنا خواهید شد.

تحمل گرما

اولین ویژگی لازم برای نگهداری گل‌های بهاری برای تراس توانایی این گیاهان در مقابل گرما می‌باشد. محیط تراس، علاوه بر دریافت فراوان نور خورشید، گرمای خروجی از ساختمان را نیز دارد.

تحمل آلودگی و گرد و غبار

قرار گیری گل‌ها و گیاهان در فضای باز باعث می‌شود که آنها در معرض هر گونه آلودگی قرار بگیرند. خصوصا اینکه برخی بالکن‌ها در شرایطی قرار دارند که رو به خیابان هستند. در نتیجه گیاهان بالکنی باید توانایی مقاومت در برابر گرد و غبار را داشته باشند.

تحمل نوسانات دمایی

یکی دیگر از شرایطی که فضای باز برای گل‌ها و گیاهان ایجاد می‌کند قرارگیری در معرض تغییرات دمایی می‌باشد. گیاهان باید توانایی تحمل این تغییرات را داشته باشند خصوصا در مناطقی که دمای روز و شب تفاوت زیادی دارند این موضوع شدیدتر است.

گل‌های مناسب برای تراس باید دارای چه ویژگی‌هایی باشند

مناسب‌ترین گل‌های بهاری برای تراس

در ادامه با برخی از مناسب‌ترین گل‌های بهاری برای تراس آشنا می‌شوید.

گل شاه پسند

گل شاه پسند، یک گونه گیاه گلدار است که بومی مناطق گرمسیری آمریکا و آفریقاست. این گیاه بسیار در مقابل گرما و خشکسالی مقاوم است و نیاز به آبیاری کمی داردو باید در مکانی قرار بگیرد که در طی روز حداقل پنج یا شش ساعت از نور مستقیم آفتاب بهره‌مند باشد. این گیاه، گرمای هوا را به خوبی تحمل می‌کند و مشکلی با هوای گرم ندارد. این گیاه رشد بسیار خوبی دارد و ساقه‌اش رشد خوبی می‌کند. گل شاه پسند را می‌توان در گلدان‌های آویز رشد داد تا دیوارهای شما بسیار زیبا و دیدنی شوند یا حتی می‌توانید در گوشه تراس خود قرار دهید.

گل شاه پسند

گل داوودی

گل داوودی یکی دیگر از گل‌های مقاوم در برابر شرایط محیطی مختلف است. به دلیل داشتن رنگ‌های متنوع کاشت گل داوودی در گلدان یک راه مناسب برای تنوع بخشیدن به فضای تراس خانه است. گل داوودی دارای 200 گونه مختلف است.

گل داوودی

حنا یا کم حوصله

گل حنا بومی شرق آفریقا از کنیا تا موزامبیک است که در حدود‌ چهارصد‌ گونه دارد‌ و در مناطق مرطوب به خوبی رشد‌ می‌کند‌. این یک گیاه 15 تا 60 سانتی متر بلند می‌شود. گل حنا رنگ‌های زیادی دارد؛ از جمله سفید، صورتی، قرمز، بنفش یاسی، و رنگ گلبهی. این گیاه هر روز نیاز به آبیاری دارد و در کل فصل تابستان و بهار رشد می‌کند. و از جمله گل‌های بهاری برای تراس می‌باشد.

گل حنا یا کم حوصله

گل کاغذی

گل کاغذی یکی از گیاهان پرطرفدار در ایران است که به رنگ‌های مختلف دیده می‌شود. گل کاغذی بومی برزیل است و دارای گونه‌های مختلف می‌باشد. گل کاغذی در برابر سرما مقاوم است و در تابستان‌های گرم که دیگر گیاهان قدرت گلدهی ندارند، این گیاه، توده‌ای از گل را به ارمغان می‌آورد و همین عامل باعث می‌شود که گزینه جذابی برای نگهداری در بالکن باشد.

گل کاغذی

گل بگونیا

بگونیا یکی از پرطرفدارترین گیاهان زینتی در بین گلکاران است. این گیاه نیازمند نور نسبتا زیادی است اما بهتر است این نور غیر مستقیم باشد. و به همین دلیل برای بالکن‌های کم نور مناسبتر است. اغلب گونه های بگونیا را به عنوان گیاهی گلدانی یا آویزی در خانه برای بهره‌مندی از زیبایی آن پرورش می‌دهند. با توجه به اینکه این گیاه مناسب مناطق گرمسیری است، در اغلب شهرهای ایران در فصل بهار قابل بکارگیریست.

گل بگونیا

گل بنفشه معطر

بنفشه معطر به شکل خودرو در طبیعت یافت می‌شود. در فصل بهار گل‌های این گیاه به رنگ بنفش تیره با با بوی دلپذیر شکوفا می‌شود. برای تکثیر این گیاه می‌توانید از رئش کاشت بذر استفاده کنید. فصل بهار مناسبترین زمان برای کاشت و پرورش این گیاه در تراس است.

گل بنفشه معطر

گل اطلسی

گل اطلسی یکی دیگر از گیاهان مناسب برای نگهداری در فصل‌های بهار و تابستان در تراس می‌باشد. اطلسی از گل‌هایی است که رشد سریعی دارد و به رنگ‌های صورتی، ارغوانی، بنفش، قرمز یا سفید گل می‌دهد. این گل برای رشد به تقویت با کود و نور مستقیم احتیاج دارد و نیاز به آبیاری زیادی ندارد. یکی دیگر از ویژگی‌های این گیاه رایحه خوبیست که در شب منتشر می‌کند.

گل اطلسی

شمعدانی

گل شمعدانی یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است. برای نگهداری شمعدانی آن را در محلی قرار دهید که بین 4 تا 6 ساعت نور خورشید را دریافت کند.این گیاه برای حفظ و نگهداری به آبیاری مداوم نیاز دارد. رشد شمعدانی بسیار سریع است و به رنگ صورتی، قرمز، ارغوانی یا سفیدیافت می‌شود. شما می‌توانید گلدان‌های شمعدانی را با آویز مخصوص از طناب و یا گلدان‌های آویزدار در تراس‌ خانه خود قرار دهید یا از لبه تراس یا خود فضای بالکن، برای قرار دادن گلدان استفاده کنید. 

شمعدانی

گل محبوبه شب

یکی دیگر از گل‌های مناسب برای تراس گل محبوبه شب است. برخی از گل‌های محبوبه  شب در شب باز می‌شود، به همین دلیل به آن این نام را داده‌اند. محبوبه شب در تمام فصل‌های سال گل می‌دهد. این گیاه در شب رایحه بسیار خوبی نیز منتشر می‌کند و هزینه نگهداری پایینی نیز دارد.

گل محبوبه شب

سخن نهایی

فصل بهار فصل مناسبی برای رشد و پرورش گیاهان در خانه خصوصا در فضاهای باز خانه مثل تراس و یا حیاط می‌باشد. در این مقاله با شما در مورد ویژگی‌های گیاهان فضای باز و همچنین برخی از مناسب‌ترین آنها برای نگهداری در تراس سخن گفتیم. امیدواریم که این مقاله به شما در ایجاد فضایی باطراوت در خانه‌تان کمک کند. ممنون که با مدوسادکور همراه بودید.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *