جستجو

ثبت‌نام

10 ترفند برای دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

10 ترفند برای دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار 

وقتی نوبت به دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار می رسد، دست شما برای دیزاین و طراحی داخلی باز می شود. از پرده های ساده برای پنجره‌ها گرفته تا گذاشتن گلدانهایی با گیاهان طبیعی در  جلوی پنجره، توجه داشته باشید که صرف نظر از اندازه و سبک خانه‌تان راه‌های بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید پنجره آشپزخانه‌تان را کمی کاربردی‌تر و جذاب‌تر کنید.

ایده های آسان برای دکور آشپزخانه پنجره دار

ایده های آسان برای دکور آشپزخانه پنجره دار

آشپزخانه قلب هر خانه ای است، اما بسیاری از ما به آن توجه که شایسته اش باشد نمی کنیم. بی شک همه ما کابینت‌ها را با دقت انتخاب می‌کنیم. اما وقتی صحبت از کارهای تکمیلی می شود، کمی غفلت می کنیم. به طور مثال، اغلب افراد هرگز پنجره های اتاق نشیمن خود را بدون تزئین یا پنجره های اتاق خواب خود را بدون پرده رها نمی کنند. اما پنجره های آشپزخانه چطور؟ خوب، اغلب اوقات کاملا بدون هیچ توجهی خالی می گذاریم.

خوشبختانه، رفع این اشتباه کاملاً آسان است، زیرا دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار فوق العاده راحت است، البته با کمی خلاقیت. به طور مثال، شما می توانید پنجره آشپزخانه خود را به یک گوشه برای قراردادن کتاب های آشپزی، یک مینی بار یا طاقچه ای برای گیاهان مورد علاقه خود تبدیل کنید.

در ادامه با 10 ایده برای دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار می پردازیم.

10 ایده برای دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

1.گیاهان را در کنار پنجره خود تکثیر کنید.

آشپزخانه ای شیک با پنجره ای که با یک ساکولنت کوچک و یک گلدان کوچک حاوی قلمه گیاه تکثیر شده، فوق العاده می شود. اگر همیشه به دنبال راه هایی برای گسترش مجموعه گیاهان خود هستید، چند گیاه را در پنجره آشپزخانه خود تکثیر کنید. یک طاقچه استاندارد باید اندازه مناسبی برای مجموعه ای از گلدان های کوچک باشد و پنجره آشپزخانه شما باید تمام نور خورشیدی را که قلمه های شما برای رشد نیاز دارند دریافت کند.

2.زیباترین تخته های برش خود را روی صفحه نمایش قرار دهید.

به‌جای افزودن دکوراسیون به آشپزخانه‌تان، به دنبال راه‌هایی بگردید تا آنچه را که از قبل دارید تغییر دهید. اگر تخته های برش زیبایی تهیه کرده اید، آنها را در پنجره آشپزخانه خود قرار دهید. این روش تخته های برش شما را هر زمان که نیاز داشته باشید در دسترس نگه می دارد و مقداری بافت به طرح دکوراسیون آشپزخانه شما اضافه می کند.

3.پنجره خود را با پرده های سفید بپوشانید.

پوشاندن پنجره آشپزخانه با پرده های روشن

پرده ها روشی کلاسیک برای پوشاندن هر پنجره ای ارائه می دهند و اگر می خواهید آشپزخانه خود را براق نگه دارید، می توانید از مجموعه ای از پرده های سفید شفاف استفاده کنید که توجه زیادی را نمی طلبد.

4.برای فضای ذخیره سازی از قفسه های آویزان استفاده کنید.

فضای ذخیره سازی در آشپزخانه های پنجره دار

اگر چیدمان ذخیره سازی آشپزخانه شما چیزی را به دلخواه باقی می گذارد، چند قفسه آویزان را روی پنجره آشپزخانه خود قرار دهید. این رویکرد ممکن است غیرعادی به نظر برسد، اما زمانی که فضای کمی دارید، خلاقیت حساب می شود. اگر قفسه‌های شیشه‌ای را انتخاب می‌کنید که پر از وسایل نیستند، همچنان می‌توانید مقدار زیادی از نور خورشید را که از پنجره‌تان می‌گذرد، استفاده کنید.

5.استفاده از پنجره های سنتی در دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

دکوراسیون تنها راه برای آراستن پنجره آشپزخانه شما نیست. با تعویض پنجره‌های سنتی با یک صفحه شیشه‌ای رنگی، می‌توانید بدون اینکه فضای خود را به هم ریخته، جلوه‌ای چشم نواز به آشپزخانه‌تان بدهید.

6.لوازم آشپزخانه خود را با یک رنگ هماهنگ کنید.

استفاده از لوازم آشپزخانه هماهنگ در آپزخانه پنجره دار

پوشاندن پنجره آشپزخانه با وسایل ضروری یک روش کاربردی است. اما اگر می‌خواهید کانترهای خود را مرتب نگه دارید، لوازمی را که تصمیم دارید نشان دهید، با یک رنگ هماهنگ کنید.

7.سبزی های تازه را در دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار به کار ببرید.

استفاده از گیاهان در آشپزخانه پنجره دار

تقریباً هر وعده غذایی با سبزیجات تازه مانند نعنا و ریحان بهتر می شود. با قرار دادن برخی گیاهان در یک گلدان پر از آب و قرار دادن آن گلدان در آستانه پنجره، آشپزخانه خود را زیباتر و کاربردی تر کنید.

8.پنجره آشپزخانه خود را به مکانی برای کتاب آشپزی تبدیل کنید.

آشپزی در آشپزخانه با دکوراسیون جذاب

هنگام دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار، ممکن است کتاب اولین چیزی نباشد که به آن دست می یابید. اما اگر مجموعه کتاب‌های آشپزی شما کاملاً ذخیره شده است، پنجره آشپزخانه خود را با موارد دلخواه خود بچینید و از قفسه‌های کتاب زیبا استفاده کنید تا آنها را مرتب نگه دارید.

9.یک قفسه را کنار پنجره آشپزخانه خود قرار دهید.

قرار دادن یک قفسه در کنار پنجره آشپزانه

اگر پنجره آشپزخانه شما در بالای دیوار نصب شده است، یک قفسه درست زیر آن بسازید. این به شما فضایی را برای دکور، لوازم ضروری آشپزخانه و هر چیز دیگری که دوست دارید نمایش دهید در اختیار شما قرار می دهد. و از آنجایی که این موارد احتمالاً با پنجره شما همپوشانی دارند، بدون اینکه نور زیاد را مسدود کنند، آن را آرایش می کنند.

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار تیره

10.در دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار از پرده استفاده کنید.

در دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار، استفاده از پرده می‌تواند جزئی اساسی و جذاب باشد. پنجره‌های دارای پرده نه تنها به آشپزخانه زیبایی و دلپذیری می‌بخشند، بلکه وظیفه حفظ حریم خصوصی و کنترل نور را نیز بر عهده دارند.

دکوراسیون مناسب آشپزخانه پنجره دار

اهمیت دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

توجه به دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار اهمیت بسیاری دارد زیرا پنجره‌ها نقش مهمی در ایجاد زیبایی و جذابیت در این فضا دارند. پنجره‌ها اجازه ورود نور طبیعی به آشپزخانه را می‌دهند که می‌تواند فضا را روشن و دلپذیر کند.

آشپزخانه با دکور سفید

همچنین دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار با استفاده از پرده‌ها و لوازم جانبی می‌تواند زیبایی و جذابیت فضای آشپزخانه را دوچندان کند و جلوه‌ی دلنشینی به آن ببخشد. نکته دیگر که باید توجه داشته باشید این است که پنجره‌هایی که به فضای بیرون نگاه داشته و ارتباط با طبیعت را برقرار می‌کنند، می‌تواند به افراد حس آرامش و آرامش دهد و آشپزخانه را به یک مکان آرام برای آماده‌سازی غذا تبدیل کند.

دیزاین پنجره در آشپزخانه

پس با توجه به این نکات می توان نتیجه گرفت، دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار به عنوان یک جزء مهم از طراحی داخلی این فضا اهمیت زیادی دارد که نباید نادیده گرفته شود.

لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *