جستجو

ثبت‌نام

برج زرافشان، برجی 360 درجه در شهرک غرب

برج-زرافشان-0

ساخت و ساز در شهر تهران به مراحل جدیدی رسیده و با سرعت به سمت رشد ساختمان‌های جدید و مدرن در پایتخت ایران هستیم. هرچند که میدانیم بارها متخصصان در مورد عدم ظرفیت شهرهای ایران برای تبدیل شدن به شهرهای پر از آسمانخراش و همچنین تراکم بیش از حد در شهر پر خطر تهران سخن گفته‌اند. اما با این حال نمی‌توان از زیبایی خیره کننده و جذابیت این ساختمان‌های جذاب در شهر تهران لب فرو بست. برج زرافشان که با سرمایه گذاری و مدیریت شرکت توسعه و ساخت پارسیان (که جزئی از بانک پارسیان است) در حال ساخت و تکمیل است. امروز و در این مطلب قرار است در مورد معماری و ویژگی‌های این برج سه تکه که با ویو 360 درجه خود در محله شهرک غرب تهران خودنمایی می‌کند، سخن بگوییم. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید.

برج-زرافشان

پروژه تجاری اداری برج زرافشان

برج اداری تجاری زرافشان یکی از خاص‌ترین پروژه‌های شهر تهران بوده است. ساختمانی که هم از نظر معماری و هم از نظره سازه‌ای و مهندسی، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. برج زرافشان پروژه‌ای با زیربنای 42779 متر مربع است که در 30 طبقه با دید کامل 360 درجه که با نمای ونتایز و کرتن وال طراحی شده است. این پروژه یکی از جذاب‌ترین ساختمان‌های شهر تهران است که نمای زیبا و جدیدی به سطح شهر داده است.

این برج با بودجه 2000 میلیارد تومانی از گران ترین پروژه‌های تهران محسوب می‌شود.

سازه برج زرافشان

از دور که نمای این برج را در قاب چشم انداز شهر مشاهده می‌کنید، متوجه سازه جدید و مدرن و خاص این برج خواهید شد. این برج از دور یه سه بخش جدا تقسیم می‌شود که یک شفت مرکزی این سه بخش را منسجم می‌سازد. این ویژگی به برج زرافشان هویتی خاص داده است. به این سه تکه اصطلاحا کلاستر می‌گویند که در طبقات 6،13 و 20 طراحی شده و از طریق خرپاهای فلزی سازه‌ای از یکدیگر متمایز شده است.

برج-زرافشان-3

نما و ویژگی‌های ظاهری برج زرافشان

ساختمان زیبای برج زرافشان ساختمانی 140 متری که 30 طبقه دارد طراحی تقریبا یکسان و متوازن در همه بخش‌ها دارد. این ساختمان در ظاهر هویت خاص خود را دارد و کاملا نمای سه تکه آن شکلی متفاوت را در نمای خود ایجاد کرده است. در قسمت کلاستر ها از فضای سبز بسیار زیبایی استفاده شده است. همچنین در بام هم امکان بهره گیری از روف گاردن وجود دارد که به زیبایی برج می‌افزاید. نمای کلی برج به صورت کرتین وال کار شده. شیشه‌هایی خاص که به صورت زیبا و سرتاسرس قرار گرفته‌اند و همچنین توانایی جلوگیری از اشعه uv را نیز دارا هستند.

معماری داخلی برج نیز به همان اندازه ظاهر بیرونی برج فکر شده و زیبا کار شده است. با دقت و ظرافت کامل پلان‌های اداری و تجاری برج زرافشان طراحی شده است.

برج-زرافشان-2

تجهیزات و تاسیسات برج

در این برج از جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی‌ها بهره گرفته شده. این برج با توجه به ارتفاع خود نیاز به تاسیسات ویژه و مناسبی دارد که توانایی رساندن انرژی به تمام طبقات را دارا باشد. این برج قابلیت های مناسب بسیاری دارد. قابلیت سرمایش و گرمایش همزمان در تمامی فصل‌ها و در تمامی نقاط ساختمان. 11 دستگاه آسانسور و موتورخانه‌ای سه طبقه با بیشترین کیفیت ممکن.

برج-زرافشان-4
لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *