جستجو

ثبت‌نام

معرفی انواع پرده اتاق خواب عروس

استفاده از رنگ آبی در تزیین اتاق خواب عروس

یکی از دغدغه‌های افرادی که به منزل جدید خود منتقل می‌شوند این است که نمای پنجره خود را چطور و چگونه بایک پرده مناسب بپوشانند. برای پرده اتاق خواب عروس ایده‌های جدید و مختلفی دارد که هریک به نوع خود بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا انواع پرده اتاق خواب عروس و ویژگی های آن را بیشتر بشناسید.

انتخاب پرده اتاق خواب عروس

برای انتخاب پرده المان‌های مختلفی وجود دارد که باید هریک از آنها را با توجه به شرایط محیط مدنظر قرار داد. برای انتخاب پرده اتاق خواب باید پیش از هر چیزی به نکات زیر توجه کنید.

انتخاب پرده اتاق خواب عروس

1- حفظ حریم خصوصی افراد

این شاید مهمترین نکته در انتخاب پرده اتاق خواب باشد. پرده‌ای که باید برای اتاق خواب انتخاب کنید، باید در عین حال که اتاق شما را روشن نگه می‌دارد باید حریم خصوصی شما را حفظ کند. این انتخاب ممکن است که شما به اجبار به سمت انتخاب پرده‌های ضخیم بروید که باعث خواهد شد فضای اتاق به سمت دلگیرتر شدن حرکت کند.

پرده اتاق خواب ضخیم

2- نحوه‌ی شست‌وشوی پرده

پرده‌ای که انتخاب می‌کنید باید قابلیت شست و شوی راحتی داشته باشد. پیش از خرید پرده باید به این نکته توجه کنید که هر جنس و مدل از پرده نحوه شست و شوی متفاوتی خواهد داشت. باید با توجه به جنس پرده‌ای که انتخاب می‌کنید شیوه مناسب شست و شوی آن را انتخاب کنید.

3- جنس پارچه پرده

نکته مهم دیگر که باید به آن توجه کنید انتخاب جنس پارچه است. شاید در این بخش بهتر است وزن و سنگینی پرده را مدنظر قرار دهید. این موضوع ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

جنس پارچه پرده اتاق خواب

بهترین پارچه برای انتخاب پرده اتاق خواب عروس

در مورد انتخاب پارچه عموما دو دیدگاه اصلی وجود دارد. اول میزان نور ورودی در چه حدی باشد دوم اینکه پارچه تا چه حد از حریم خصوصی شما محافظت خواهد کرد. در مورد نور بسیاری از افراد به دنبال این هستندکه اتاقی بسیار کم نور داشته باشند تا در تاریکی مطلق استراحت کنند. برای این کار پرده‌ بلک‌اوت (پارچه‌ای ضدنور و فوم‌دار که کاملا مانع گذر نور می‌شود) انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. در کنار این جنس از پارچه، پارچه‌هایی مثل پنبهٔ ضخیم، لنین و مخمل برایتان کاربردی خواهد بود.

بهترین پارچه برای انتخاب پرده اتاق خواب عروس

در کنار این پارچه‌ها جنس‌های دیگری از پارچه نیز هستند که دست شما را در انتخاب پرده مناسب بازتر خواهد کرد. پرده‌های با جنس کتان، سبک با دوام هستند. این جنس از پارچه برای پرده اتاق خواب عروس و داماد مناسب است. این مدل از پرده‌ها به اندازه پرده‌های با پارچه مخملی سنگین هستند و ضخامت دارند و از نظر اقتصادی به صرفه و نگهداری آسان‌تری دارند.

بهترین پارچه برای پرده اتاق خواب عروس

پلی استر نیز نوع دیگری از پارچه است. این جنس از پارچه بادوام است و در مقابل نور خورشید تغییر رنگ نمی‌دهد. پلی استر ارزان است و راحت چروک نمی‌شود. این چنس پارچه برای افرادی که برای اولین بار قصد خرید پرده دارند بسیار مناسب خواهد بود. برای پرده شیک اتاق خواب عروس بهتر است از پلی استر استفاده کنید.

مدل پرده برای اتاق خواب عروس

برای انتخاب پرده مدل‌ها و حالات مختلفی وجود دارد. در ادامه چند ایده برای پرده اتاق خواب را مطرح خواهیم کرد.

مدل پرده برای اتاق خواب عروس

1- از چند لایه استفاده کنید

پرده‌های چند لایه اتاقی لوکس ایجاد خواهند کرد. درعین حال که هزینه زیادی روی دستتان باقی نمی‌گذارند. شما می‌توانید از دو مدل پرده بهره بگیرید. برای آویزان کردن این پرده‌ها از دو چوب پرده استفاده کنید. سعی کنید دو مدلی که انتخاب می‌کنید یکی نازک و دیگری ضخیم باشد.

2- از پارچه‌های کم رنگ استفاده کنید

رنگ در اتاق خواب مسئله بسیار مهمی است. بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که فضایی آرامش بخش برای خود ایجاد کنید. پرده اتاق خواب عروس شیک زمانی شکل می‌گیرد که از رنگ‌های جیغ پرهیز کنید و با انتخاب رنگ‌های روشن به طراوت اتاق خود کمک کنید.

پارچه های کم رنگ برای پرده اتاق خواب

3- پارچه های طرح دار – رنگ‌های خنثی

پارچه‌های طرح دار در بخش‌های مختلف خانه می‌تواند تفاوت‌ها را ایجاد کند. با این کار شما جلوه مناسبی به اتاق می‌دهید. این ایده برای اتاق‌های ساده بسیار مناسب خواهد بود.

رنگ خنثی در طول تاریخ یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌ها برای پرده اتاق خواب بوده است. صورتی ملایم، شیری یا صدفی، خاکستری یا فیلی رنگ‌هایی هستند که فضا را به سوی آرامش سوق می‌دهند.

پارچه هایی با رنگ خنثی برای پرده اتاق خواب

4- پرده سرتاسری

یکی از راه‌های بزرگتر نشان دادن فضا استفاده از المان‌های کشیده است. می‌توانید از پزذه‌های کف تا سقف استفاده کنید. این کار به نمای اتاق شما بسیار کمک خواهد کرد.

پرده سرتاسری اتاق خواب

5- پرده مناسب با ابعاد اتاق برگزینید

ابعاد مختلف اتاق‌ها باعث می‌شود تا نحوه انتخاب پرده متفاوت باشد. یکی از مهمترین بخش‌ها اینست که به این مسئله توجه کنید. استفاده از پرده‌های با طرح شلوغ در اتاق خواب‌های کوچک توصیه نمی‌شود. این کار باعث می‌شود که اتاق شما کوچک‌تر جلوه داده شود.

رنگ پرده اتاق خواب عروس

انتخاب رنگ پرده اتاق خواب خصوصا اتاق خواب عروس به کلی سلیقه‌ای است. اما برخی از پیشنیازهای انتخاب رنگ پرده برای اتاق خواب به شما کمک خواهد کرد که انتخاب بهتری داشته باشید. اولین نکته این است که از رنگ‌های آرامش بخش استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های جیغ و گرم و هیجانی اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود. اگر هم قصد استفاده از این رنگ‌ها را دارید بهتر است از رنگ‌های پاستلی برای این کار بهره بگیرید. رنگ‌هایی مثل آبی و بنفش هم با توجه به میزان سرد بودن آنها برای فضایی که در آن قصد استراحت دارید بسیار مناسب است.

رنگ پرده اتاق خواب عروس

یکی دیگر از کارهایی که برای رنگ اتاق خواب می‌توانید انجام دهید این است که از ترکیب رنگ‌ها بهره بگیرید. با اینکار فضای لازم برای استفاده از هر رنگی ایجاد می‌شود. استفاده از دو یا سه رنگ که اثر یکدیگر را خنثی می‌کنند.

سخن نهایی

زمانی که قصد انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب خود دارید، باید حس و حال و فضای اتاق خود را در نظر بگیرید. اینکه از اتاق خود چه انتظاری دارید و چه بودجه‌ای قرار است صرف انتخاب پرده شود به خودتان بستگی دارد. آیا پرده اتاق به عنوان قسمت اصلی و نقطه کانونی خواهد بود ویا صرفا پس زمینه؟ هرچه که باشد انتخاب کننده نهایی شما هستید. امیدواریم که این مطلب به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک کند.

رنگ پرده اتاق خواب عروس

ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

پرده اتاق خواب عروس

  • مناسب ترین رنگ پرده اتاق خواب عروس کدام است؟
    بهتر است رنگ پرده اتاق خواب عروس از میان رنگ های ملایم و روشن انتخاب شود
  • جدید ترین مدل پرده اتاق خواب عروس کدام است
    امروزه استفاده از پرده های کتیبه‌دار یا والان‌دار برای اتاق خواب عروس رواج پیدا کرده است. اما نمی‌توان گفت که این مدل پرده ها جدید هستند، زیرا این مدل ها از قبل نیز در بازار موجود بوده‌اند.لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *