جستجو

ثبت‌نام

نکاتی در مورد ساخت دکور استودیو یوتیوب

دکور یوتیوب 4

این روزها تولید محتوای مناسب و ارائه آن به بهترین شکل به مسئله اصلی افراد در فضای مجازی تبدیل شده است. دکور استودیو یوتیوب و نحوه ساخت آن یکی از بخش‌های مهم یک ارائه برای محصول، خدمات و یا محتوای علمی و فرهنگی شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم تا نکات مهمی در مورد اینکه چطور یک استودیو خانگی مناسب داشته باشید و چطور دکور استودیو یوتیوب خود را بچینید. پس اگر قصد وارد شدن به پلتفرم جذاب و پرطرفدار یوتیوب برای تولید محتوا و ارائه محصول خود را دارید این مطلب را از دست ندهید و با مدوسادکور همراه باشید.

محلی مناسب برای دکور استودیو یوتیوب خود انتخاب کنید

پیش از هر چیز، محل مناسب چینش دکور استودیو یوتیوب را در خانه خود پیدا و انتخاب کنید. به این موضوع توجه کنید که این دکور قرار است تا مدت‌ها دست نخورد و به عنوان بخشی از اتاق یا خانه شما پذیرفته شود. پس محلی را انتخاب کنید که کمترین مزاحمت را برای افراد دیگر خانه و فعالیت‌های دیگرتان داشته باشد.

ابعاد محلی که قرار است به عنوان استودیو خانگی شما به کار گرفته شود کاملا بستگی به شرایط و سلایق خودتان دارد. اما به این موضوع توجه کنید که قرار است چه محصول و محتوایی ارائه کنید شما برای ارائه برخی از موضوعات نیاز به فضای زیادی دارید و شاید حتی نیاز به وسایلی پیدا کنید که باید در فضای محدود استودیو شما جا بگیرد. مثلا اگر قرار است پخت یک غذای مناسب را تدریس کنید نیاز دارید که وسایل مورد نیاز آن را در استودیو خود جا بدهید.

دکور یوتیوب 2

نکته دیگری که باید در خصوص محل دکور استودیو یوتیوب خود به آن توجه کنید این است که باید حواستان به آلودگی‌های صوتی و نوری اطراف باشد. شما قرار است محلی برای ضبط یک ویدئو با کیفیت را فراهم کنید پس وجود صداهای مزاحم در اطرافتان ممکن است مشکلاتی هنگام ضبط برایتان ایجاد کند. مثلا تصور کنید که در کنار یک پنجره مشرف به خیابان ممکن است چه صداهای ناهنجار مزاحمی شما را آزار دهد و یا نور روز و شب که ممکن است فضای استودیو شما را تحت تاثیر قرار دهد و بر کیفیت ویدئو شما تاثیر بگذارد.

نور لازم را تامین کنید

شاید در ابتدای کار شما برای تولید محتوا در یوتیوب نتوانید مثل استودیو‌های پر خرج از پروژکتورها و نورهای خاص فضای استودیویی استفاده کنید. اما تا حد امکان سعی کنید محل دکور استودیو یوتیوب خود را جایی قرار دهید که از نور مناسب برخوردار باشد. ویدئو تولیدی شما باید رنگ و لعاب کافی را داشته باشد، وجود نور کم و نویزهای زیاد برای چشم مخاطب خسته کننده خواهد بود و رعایت نکردن این موضوع باعث می‌شود که افراد کمتر به سمت ویدئوهای شما کشش پیدا کنند.

دکور یوتیوب 1

امروزه اکسسوری‌های ارزانی برای تامین نور موردنیاز در حدی که کارتان را راه بیندازد در بازار فراوان‌اند. پس اگر نور خانه‌تان برای تولید ویدئو کتفی نیست حتما از این وسایل برای تامین نور استفاده کنید. یاتان نرود که نگاه مخاطب بسیار ارزشمند است.

از میز و صندلی‌های ساده استفاده کنید

برای شروع کار بهتر است از از میز وصندلی‌هایی که در اختیارتان است استفاده کنید. لازم نیست یک صندلی گران گیمینگ و یا یک میز چند منظوره به کار ببرید. شما و محتوایی که قرار است ارائه کنید مهمترین سوژه در ویدئو هستید و دیگر وسایل در مرحله بعدی قرار دارند. پس همین که میز و صندلی که استفاده می‌کنید سالم ساده و تمیز باشد کافی است.

این موضوع را فراموش نکنید که مخاطب قرار است مدت‌ها میز و صندلی که در دکور استودیو یوتیوب شما قرار دارد را ببیند. پس اگر از یک رنگ یا شکل غیرعادی استفاده کنید ممکن است بعد از گذشت مدت زمان مشخصی این وسایل خسته کننده به نظر برسند. اما هرچه میز و صندلی شما مینیمالیستی باشد، کمتر خسته کننده به نظر می‌رسد و چشم مخاطب کمتر اذیت خواهد شد.

دکور یوتیوب 5

رنگ بکگراند دکور استودیو یوتیوب

اولین نکته‌ای که در مورد رنگ بکگراند دکور استودیو یوتیوب به شما توصیه می‌کنیم این است که اگر می‌توانید استودیو خود را به چند بخش مجزا تقسیم کنید و با استفاده از چند رنگ مختلف بکگراند‌های مختلفی برای خود ایجاد کنید و اینگونه در یک استودیو چند استودیو مجزا خواهید داشت که در آن به تولید محتوا خواهید پرداخت.

نکته بعدی، انتخاب رنگ مناسب است. رنگی که انتخاب می‌کنید خیلی مهم است. شما باید رنگی را انتخاب کنید که در گذر زمان تکراری نشود و در طول ویدئو چشم بیننده را خسته نکند. استفاده از رنگ‌های جیغ و رنگ‌های گرم اصلا انتخاب مناسبی نیست. به کار گیری رنگ‌های سرد و خواب آور هم نمی‌تواند خیلی گزینه مناسبی باشد.

رنگ بکگراند دکور استودیو یوتیوب

رنگی که انتخاب می‌کنید باید آمیزه‌ای از چند حس مختلف باشد. استفاده از رنگ‌های پاستلی خیلی انتخاب خوبی است. این رنگ‌ها کاملا خصوصیاتی که برای یک رنگ بکگراند لازم دارید را در درون خودش جای داده است. رنگی که نه انقدر پر هیجان و جیغ است که چشم را بزند و نه آنقدر سرد و بی روح که خستگی را منتقل کند.

از اکسسوری‌های درون خانه استفاده کنید

برای یک استودیو مناسب شما باید یک فضای متفاوت ایجاد کنید. بعد از رنگ مناسبی که انتخاب کردید، انتخاب لوازم ارزانی که در کنار و گوشه‌های تصویر قرار می‌دهید می‌تواند بسیار موثر باشد. این وسایل می‌تواند یک گلدان مناسب و یا یک قاب عکس و حتی یک مجسمه کوچک در کنار تصویر باشد.

دکور یوتیوب 3

شخصی سازی را فراموش نکنید

دکور استودیو یوتیوب شما باید طوری باشد که کاملا نمایانگر علایق و ویژگی‌هایتان باشد. در طراحی دکور استودیو یوتیوب شما باید خلاقیت بسیاری به خرج دهید. از رنگ‌ها و المان‌هایی به یاد ماندنی استفاده کنید. اگر برای محصولی که ارائه می‌کنید از ابزار خاصی استفاده می‌کنید، سعی کنید آن ابزار را به شکلی انتخاب و استفاده کنید که متفاوت و منحصر به فرد باشد. شما باید در دکور استودیو یوتیوب خود از وسایلی استفاده کنید که شما را در شرایط مختلف به یاد مخاطب بیندازد و مخاطب با دیدن آن محصول یا وسیله خاص شما را به یاد بیاورد.

سخن نهایی

در این مقاله با شما در مورد اینکه چه نکاتی را برای شروع ساخت یک دکور استودیو یوتیوب رعایت کنید سخن گفتیم. و شما را با ویژگی‌های یک دکور ساده و خاص آشنا کردیم. امیدواریم که این مقاله به شما در ساخت استودیو خانگی مناسبتان کمک کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *