جستجو

ثبت‌نام

10 نکته برای طراحی دکور اتاق گیمینگ

ده نکته برای طراحی دکور اتاق گیمینگ

همه ما به زمان‌هایی احتیاج داریم تا وقت خود را بگذرانیم و از استرس یک روز کاری پرتنش و خسته کننده خلاص شویم. امروزه بازی‌های کامپیوتری به یکی از اصلی‌ترین سرگرمی‌های افراد تبدیل شده است. نه تنها کودکان و گیمرها، بلکه بزرگسالان هم به بازی‌های جذاب کامپیوتری روی آورده‌اند. پس باید فکری برای طراحی دکور اتاق گیمینگ خود کنیم تا هرچه بیشتر از لذت‌های دنیای مدرن بهره ببریم. در این مقاله قصد داریم تا 10 نکته برای طراحی اتاق گیمینگ به شما ارائه کنیم تا به بهترین شکل اتاق گیمینگ خود را دکور کنید. با مدوسادکور همراه باشید.

1- به فضایی که می‌خواهید برای بازی در نظر بگیرید توجه کنید

اولین نکته‌ای که به آن خواهیم پرداخت ابعاد و اندازه‌های اتاق گیمینگ شما است. برای طراحی اتاق گیمینگ شما ممکن است از یک اتاق بزرگ و یا یک اتاق کوچک استفاده کنید. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که یک گوشه از اتاق نشیمن خود را به بازی اختصاص دهند و یا بخش کوچکی از اتاق کارشان را برای ایجاد یک فضای گیمینگ اختصاص دهند. در هر حال می‌توان شرایط را طوری قرار داد که متناسب با فضای در اختیارتان به یک طراحی جذاب برسید.

به فضایی که می‌خواهید برای بازی در نظر بگیرید توجه کنید

به ابزار و مبلمانی که قصد بکارگیری آنها را دارید دقت کنید و آنها را متناسب با فضای در اختیارتان انتخاب کنید که دچار مشکل در جا دادن آنها ندهید.

اگر فضای کمی در اختیار دارید بهتر است قید استفاده از وسایل اضافی مثل بلندگوها را بزنید و فضای گیمینگ خود را با استفاده از یک میز مناسب که با لاین‌های نوری تزئین شده تکمیل کنید. در کنار میز هم از یک قفسه برای قرار دادن دیسک‌ها و دیگر اکسسوری‌های لازم بهره ببرید.

به فضایی که می‌خواهید برای بازی در نظر بگیرید توجه کنید2

اما اگر فضای زیادی در اختیار دارید، دستتان کاملا باز است. می‌توانید از یک قفسه بزرگ برای قرار دادن ماکت‌ها، دیسک‌ها و دیگر لوازم مورد نیاز گیم استفاده کنید. در کنار آنها می‌توانید از مبلمان کاملی هم استفاده کنید تا درکنار دوستانتان از بازی لذت کافی را ببرید.

2- با استفاده از نور محیطی مناسب فضا را متفاوت کنید

فضای بازی شما چه کوچک باشد چه بزرگ باید حالتی متفاوت برای شما ایجاد کند. برای طراحی دکور اتاق گیمینگ از نورهای محیطی استفاده کنید. استفاده از این نورها که به امبینت لایت معروف هستند، به شما در ایجاد یک فضای محیطی مجزا از دیگر بخش‌های خانه بسیار کمک خواهد کرد. استفاده از این نورها با توجه به نوع بازی شما می‌تواند متفاوت باشد. لاین‌های نوری ال ای دی و یا استفاده از نورهایی که با توجه به بازیتان تغییر می‌کند می‌تواند گزینه‌های مناسبی برای شما باشد.

با استفاده از نور محیطی مناسب فضا را متفاوت کنید

در مورد نورها به این نکته توجه کنید که فضایی که ایجاد کردید بر روی چشمتان اثر منفی نگذارد و باعث اختلال در تمرکز شما نشود. شما می‌توانید از نورپردازی‌های خاصی که علاوه بر روشنایی کافی به زیبایی اتاق شما کمک می‌کند نیز استفاده کنید. برای مثال با استفاده از نورها سایه‌هایی ایجاد کنید که به اتاق گیمینگ شما جلوه‌ای جذاب بدهد.

3- محل قرارگیری مناسب را انتخاب کنید

پیش از اینکه به محل قرارگیری ابزار بازی اشاره کنیم باید این سوال را بپرسیم که از چه وسیله‌ای برای بازی می‌خواهید استفاده کنید. شما باید با توجه به اینکه از کیس و یا کنسول بازی استفاده می‌کنید فضای مورد نظر را برای قرارگیری آن انتخاب کنید. یک شلف و یا یک میز مناسب برای قرار گیری کنسول بازی و یا کیس انتخاب کنید.

در کنار ابزار بازی به انتخاب نمایشگر توجه کنید. اگر قرار است از یک نمایشگر رو میزی استفاده کنید باید محل مناسب برای قرارگیری میز را انتخاب کنید. اگر نیاز به یک تلوزیون دارید باید محل مناسب برای نصب آن بر روی دیوار را انتخاب کنید. اگر هم فضای کافی برای شما وجود دارد و قصد استفاده از پرده نمایش را دارید، باید فضای مناسب آن را انتخاب کنید.

محل قرارگیری مناسب را انتخاب کنید

4- برای سر و صدایتان فکری کنید

اتاق گیمینگ به خودی خود پر از صداهای گوناگون است. صدای بازی‌ها از بخش اصلی بازی هستند که لذت زیادی به ما منتقل می‌کنند. هر بازی با توجه به ماهیت خود می‌تواند صدای زیادی داشته باشد. صدای شلیک و یا صدای غرش موتور یک خودروی مسابقه هر یک به نحوی می‌توانند برای دیگر افراد خانه و یا همسایه‌ها آزار دهنده باشد. در کنار آنها صدای افرادی که درگیر بازی هستند نیز از دیگر مشکلات است.

برای سر و صدایتان فکری کنید

اولین راهکار این است که اگر تنها در حال بازی هستید از یک هدفون با کیفیت استفاده کنید تا علاوه بر لذت کافی که از بازی خواهید برد، از سر و صدای اضافی جلوگیری شود. مورد دیگر عایق کردن دیوارها و درز درها می‌باشد. شما می‌توانید برای جلوگیری از خروج صدا از عایق‌های صوتی مناسب که در استودیو‌های موسیقی به کار گرفته می‌شود، استفاده کنید.

5- از یک سیستم صوتی و تصویری مناسب برای طراحی دکور اتاق گیمینگ استفاده کنید

اول از همه به فضای در اختیارتان دقت کنید و متناسب با آن یک نمایشگر با کیفیت و مناسب انتخاب کنید. در این بخش به نورپردازی مناسب و طراحی مناسب اطراف صفحه نمایش خود نیز دقت کنید. نیمی از لذت بازی برآمده از صدای مناسب آن است. اول از همه یک سیستم صوتی مناسب انتخاب کنید. پس از آن برای قرارگیری محل آنها فکر کنید. به قرارگیری متقارن باندها در فضا توجه کنید که صدایی یکدست برای شما ایجاد خواهد کرد و دکور اتاق گیمینگ شما را نیز بسیار زیبا خواهد کرد.

از یک سیستم صوتی و تصویری مناسب برای طراحی دکور اتاق گیمینگ استفاده کنید

6- برای اتاق گیمینگ یک تم انتخاب کنید

قبل از طراحی دکور اتاق گیمینگ خود به این موضوع توجه کنید که این فضا کاملا متعلق به شماست. اتاق گیمینگ خودتان را کاملا بر اساس سلیقه خود طراحی کنید. از یک پیش زمینه اصلی برای این قسمت انتخاب کنید. این فضا را کاملا متناسب برا علایقتان شخصی سازی کنید. از المان‌های بازی مورد علاقه‌تان استفاده کنید و یا اگر قصد دوستانه تر شدن فضا را دارید می‌توانید از عکس‌های متناسب با فضای دوستانه‌تان استفاده کنید.

برای اتاق گیمینگ یک تم انتخاب کنید

7- برای دیوار یک دکور مناسب انتخاب کنید

این بخش مکمل نکته ششم است. سعی کنید دیوار اتاق گیمینگ خود را خالی نگذارید و سعی کنید از آن بهره کافی را ببرید. دکور دیوار اتاق شما می‌تواند از تصاویر بخش‌هایی از بازی‌های مورد علاقه‌تان تشکیل شود و یا می‌توانید از یک سری از الگوهای شخصی برای دیوار اتاق گیمینگ خود بهره ببرید.

مثلا می‌توانید یک قسمت از چهار دیوار اطراف اتاق گیمینگ را با استفاده از عکس قهرمانان مارول زیبا کنید و در طرف دیگر از یک الگوی زیبا که با نورپردازی آن را تکمیل کرده‌اید استفاده کنید.

برای دیوار یک دکور مناسب انتخاب کنید

8- اتاق گیمینگ فقط برای بازی‌های کامپیوتری نیست

شما برای اتاق گیمینگ باید به دنبال ایجاد فضایی برای جمع کردن افراد به دور خودتان برای دور کردن استرس و اضطراب‌های موجود در زندگی خود باشید. اتاق گیمینگ، تنها برای بازی‌های ویدئویی نیست. شما می‌توانید از ان برای ایجاد یک فضای صمیمی و بازی‌های گروهی استفاده کنید. اگر فضای کافی دارید می‌توانید با استفاده از یک میز بیلیارد و یا یک میز فوتبال دستی یک فضای کاملا رقابتی، هیجان انگیز، دلنشین و به دور از هرگونه حال بد ایجاد کنید.

بسیاری از بازی‌ها برای برانگیختن خلاقیت در شما ایجاد شده‌اند. شما می‌توانید با استفاده از یک میز و ایجاد یک فضا برای برد گیم‌ها و بازی‌های فکری به ایجاد خلاقیت در خود و اطرافیانتان کمک کنید.

اتاق گیمینگ فقط برای بازی‌های کامپیوتری نیست

9- از مبلمان مناسب استفاده کنید

در طراحی دکور اتاق گیمینگ استفاده از مبلمان مناسب از مهمترین اصول به حساب می‌آید. اول از همه به گنجایش اتاق خود توجه کنید. پس از آن به این نکته توجه کنید که از چند نفر قرار است در اتاق گیمینگ خودتان پذیرایی کنید. پس از حل مسئله‌ی گنجایش، به این نکته توجه کنید که اتاق گیم فضایی برای راحتی و استراخت نیست. شما قرار است در این اتاق به بازی و سرگرمی وتخلیه انرژی بپردازید.

اما باید توجه کنید که ممکن است ساعت‌ها بر روی یک صندلی بنشینید و به به بازی ادامه دهید. پس توصیه ما به شما این است که از یک صندلی مناسب استفاده کنید تا به گردن و ستون فقراتتان کمترین آسیب ممکن را وارد کنید.

از مبلمان مناسب استفاده کنید

10- کلکسیون مورد علاقه خود را جمع کنید

در این مقاله بارها به این نکته اشاره کردیم که اتاق گیمینگ خود را طوری طراحی کنید که مختص خودتان باشد و پر باشد از علایقتان. استفاده از ماکت‌ها، عکس‌ها و اکسسوری‌های متناسب با شخصیت و یا بازی مورد علاقه‌تان بسیار گزینه‌ای هیجان انگیز و جذاب است. استفاده از مینی فیگورهای شخصیت‌های مورد علاقه‌تان یا یک پازل یا لگو که در مورد بازی مورد علاقع‌تان طراحی شده است بسیار فضای جذابی برای شما ایجاد خواهد کرد.

شما می‌توانید کلکسیونی منحصر به فرد از یکسری بازی و یا یک مجموعه ویدئویی دور خود جمع کنید. کلکسیونی ارزشمند که آن را به مرور زمان تکمیل خواهید کرد و رفته رفته به بخشی از شخصیت اتاقتان تبدیل خواهد شد. این روزها همه علاقه دارند مجسمه های قهرمانان مارول و دی سی و یا شمشیر‌های خاص جنگ ستارگان را به مجموعه اتاق گیمینگ خود اضافه کنند تا یک فضای متفاوت را ایجاد کنند.

کلکسیون مورد علاقه خود را جمع کنید

سخن نهایی

اختصاص دادن فضایی برای بازی کم کم در خانه‌های ایرانی در حال به رسمیت شناخته شدن است. در این مقاله در کورد نکاتی که باید برای طراحی دکور اتاق گیمینگ رعایت کنید تا یک فضای جذاب‌تر داشته باشید سخن گفتیم امیدواریم که این مقاله به شما در طراحی یک فضای جذاب برای بازی و سرگرمی کمک بسیاری کرده باشد ممنون از همراهی شما با مدوسادکور. اگر دوست دارید تا ایده های بیشتری را از اتاق های گیمینگ ببینید حتما عکس‌ ها و ایده های داخل مقاله طراحی اتاق گیمینگ را ببینید.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *