جستجو

ثبت‌نام

10 گیاه آپارتمانی کم آب

ده گیاه آپارتمانی کم آب

یکی از معضلات اصلی افراد پر مشغله آبیاری گیاهان آپارتمانی خود است. وجود گیاه آپارتمانی کم آب برای این افراد بسیار مهم و مفید خواهد بود. گیاهان آپارتمانی بسیاری برای نگهداری وجود دارند که اکثر آنها بومی مناطق گرمسیریو استوایی هستند. در این مقاله می‌خواهیم 10 تا از گیاهانی که نیاز به آبیاری کمی دارند و بسیار برای نگهداری در آپارتمان مناسب هستند را به شما معرفی کنیم. پس اگر به دنبال گیاهان کم دردسر برای خانه خود هستید و وقت زیادی برای اختصاص دادن به نگهداری و مراقبت گیاهان خود ندارید، این مطلب را از دست ندهید و با مدوسادکور همراه باشید.

1- سانسوریا، اولین گیاه آپارتمانی کم آب

مطمئنا همه‌ی شما این گیاه را در خانه خود را اطرافیانتان مشاهده کرده‌اید. سانسوریا یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است که به آبیاری کمی احتیاج دارد. این گیاه گزینخ بسیار مناسبی برای افرادی است که مشغله زیادی دارند. سانسوریا با نحوه نگهداری آسانی که دارد برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. این گیاه توانایی بالایی در تصفیه هوا و از بین بردن سموم دارد.

سانسوریا، اولین گیاه آپارتمانی کم آب

2- برگ انجیری

برگ انجیری یکی از گیاهان بسیار مقاومی است که به نگهداری چندانی نیاز ندارد و دارای گونه های مختلفی هست. این گیاه تنها زمانی که خاک آن خشک شد نیاز به آبیاری دارد و نگهداری تقریبا ساده‌ای دارد. ایم گیاه نیاز به نور متوسطی دارد و شرایط نگهداری آن در آپارتمان کاملا فراهم است. این گیاه به طور افقی رشد می‌کند. برگ انجیری دارای برگهای پهن با شاخه های مجزا است.

برگ انجیری

3- گیاه پیرومیا

پیرومیا، گیاهی بسیار لوکس و مینیاتوری از خانواده فلفل‌ها می‌باشد. این گیاه از گیاهان غیر سمی است و همینموضوع باعث می‌شود که اگر حیوان خانگی دارید، این گیاه برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود. پیرومیای هندوانه‌ای از محبوب‌ترین گونه‌های پیرومیا است که به دلیل داشتن برگهای راه راه سفید و سبز به این نام معروف شده است. این گیاه فقط به هفته‌ای یکبار آبیاری به طور متوسط احتیاج دارد.

گیاه پیرومیا

4- پتوس

 نگهداری از گیاه پتوس آسان است و در شرایط مختلف می‌تواند به‌راحتی به زندگی خود ادامه دهد. اگر حداقل شرایط برای این گیاه ایجاد شود، شک نکنید که پس از چند سال یکی از دیوارهای خانه‌تان تماما سبز پوش شده و در قلمرو این گیاه قرار خواهد گرفت. یکی از بهترین گیاه‌ها برای قرار دادن بر روی قفسه‌های بلند است. این گیاه به هفته‌ای یکبار آبیاری پس از خشک شدن سطح خاک احتیاج دارد و با نور متوسط و غیر مستقیم سازگار است.

پتوس

5- زاموفیلیا

یکی دیگر از گیاهان مناسب و کم آب آپارتمانی زاموفیلیا است. این گیاه توانایی این را دارد که تا هفته‌ها بدون آب باقی بماند و به خشکی عادت دارد. این گیاه که بومی مناطق آفریقایی است؛ می‌تواند در محیط خشک و پایدار رشد کند و نیازی به تامین رطوبت ندارد. فرم زیبای برگ‌های این گیاه ظاهری لوکس و جذاب به آن می‌دهد. این گیاه به طور افقی رشد می‌کند و نیاز به فضای با سقف بلند برای نگهداری ندارد. این گیاه یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی است که امروزه در سراسر دنیا از آن در دکوراسیون منازل و محیط‌های کاری استفاده می‌شود.

زاموفیلیا

6- سیکاس

سیکاس نیز یک گیاه کم آب آپارتمانی است. از سیکاس به عنوان فسیل‌های زنده یاد می‌شود چون این گیاه پیش از دایناسورها نیز وجود داشته است. سیکاس گیاهی دارای برگ‌های بلند است که رشد آهسته‌ای دارد. نگهداری از این گیاه کار ساده‌ای است. سیکاس بومی مناطق گرمسیر ژاپن است و در مناطق سردتر به عنوان گیاه خانگی نگهداری می‌شود. این گیاه می‌تواند تا حد خوبی خشکی را تحمل کند و آبیاری زیاد برای این گیاه مضر است. البته مراقب باشید که این گیاه سمی است و برای کودکان و حیوانات خانگی می‌تواند مضر باشد.

سیکاس

7- بگونیا

اگر شما به دنبال گیاه آپارتمانی زیبا و پر گل می‌گردید که زینت‌بخش خانه‌ شما باشد؛ این گیاه یکی از گیاهان گلدار مناسب برای نگهداری در آپارتمان است. برای نگهداری این گیاه باید فضایی را فراهم کنید که نور نسبتا زیادی را جذب می‌کند. البته بهتر است که این نور غیر مستقیم باشد. یکی از دلایل دیگر مناسب بودن این گیاه برای خانه، تنوع رنگی آن است. این گیاه نسبت به کم آبی مقاوم است و در فصل‌های سرد سال به هفته‌ای یکبار و در فصول گرم به هر چهار روز یکبار آبیاری احتیاج دارد.

بگونیا

8- برگ عبایی، گیاه آپارتمانی کم آب

گیاه برگ عبایی که از خانواده سوسنی‌ها است و بومی کشورهای چسن و ژاپن، یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه در مقابل کم آبی مقاوم است و نیاز به آبیاری زیادی ندارد. برگ عبایی توانایی زیادی در سایه و دور بودن از نور از خود نشان می‌دهد. این گیاه به نور مستقیم خورشید حساس است و حضور در نور مستقیم باعث سوختگی برگ‌های آن می‌شود. برگ‌های جذاب این گیاه باعث شده است که انتخاب مناسبی برای محیط‌های خانگی و اداری باشد. این گیاه در فصول سرد سال در هر سیزده روز و در فصول گرم سال در هر چهار روز به آبیاری احتیاج دارد.

برگ عبایی، گیاه آپارتمانی کم آب

9- لیندا

نخل لیندا در سال‌های اخیر به عنوان یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی شناخته می‌شود. ساقه‌ی ضخیم آن که آب را در خودش ذخیره می‌کند و نسبت به خشکی خاک مقاوم است، از ویژگی‌های مهم این گیاه است. با توجه به اینکه این گیاه رشد بسیار کندی دارد، یک گیاه مناسب برای فضاهای محدود است. این گیاه در فصل‌های سرد سال تا هفت روز بی آبی را تحمل می‌کند و در فصول گرم سال تا پنج روز بی آبی را تحمل کند.

لیندا

10- ارکیده

آخرین گیاه آپارتمانی کم آب که به آن می‌پردازیم گل ارکیده است. ارکیده هم مثل سیکاس از گل‌های بسیار قدیمی محسوب می‌شود. ارکیده در فصل زمستان به هفته‌ای یکبار آبیاری احتیاج دارد البته تا 25 روز هم توانایی بی آبی در فصل سرد سال را دارد. در فصول گرم هم هفته‌ای یک تا دو بار به آبیاری احتیاج دارد.

ارکیده

سخن نهایی

در این مطلب در مورد گیاهانی که نسبت به کم آبی مقاوم هستند با شما سخن گفتیم. استفاده از چنین گیاهانی در آپارتمان‌ها بسیار انتخاب مناسبی خواهد بود. خصوصا برای افرادی که وقت زیادی برای نگهداری از گیاه ندارند. امیدواریم که این مقاله به شما در مورد انتخاب مناسب کمک زیادی کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *