جستجو

ثبت‌نام

چنده ایده برایی داشتن دکوراسیون داخلی مدرن تر

Having modern interior decoration

آیا شما نیز مانند اغلب مردم از شلوغی و جزئیات زیاد در دکوراسیون فراری هستید؟ جالب است بدانید که امروزه بسیاری از مردم، دیگر علاقۀ چندانی به پیچیدگی و استفاده از سبک‌های شلوغ ندارند. این علاقه به سادگی، از دهۀ 1920 میلادی به بعد شروع شد و سبب شکل‌گیری سبک جدیدی از دکوراسیون داخلی به نام سبک مدرن شد. سبک مدرن در دکوراسیون داخلی به معنای استفاده از مصالح طبیعی، رنگ‌های خنثی و خداحافظی با پیچیدگی‌های گیج‌کننده است. در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن، می‌توانید چیدمان متنوعی داشته باشید. اما هنگام انتخاب رنگ، باید از تم‌های ساده و تک رنگ استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی مدرن

در طول چند سال گذشته، استفاده از سبک مدرن در دکوراسیون داخلی، به یکی از پرطرفدارترین سبک‌ها در میان مردم تبدیل شده و طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. به طور معمول هر روش جدیدی که از حالت مرسوم و قدیمی خارج باشد، مدرن نامیده می‌شود که می‌تواند در هر زمینه‌ای ویژگی‌ها و خصوصیات منحصربه‌فرد خود را داشته باشد. دکوراسیون داخلی مدرن طراحی منحصربه‌فردی داشته و اصول مخصوص به خود را دارد. با این حال بدیهی است که سبک مدرن با وجود رعایت اصول و نکات مهم، ممکن است در کشورهای مختلف به شیوه‌های متفاوتی پیاده‌سازی شود. زیرا دکوراسیون اغلب خانه‌ها تحت تأثیر فرهنگ و تفکرات آن منطقه است. بر همین اساس در این مقاله قصد داریم ویژگی‌های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن را مورد بررسی قرار دهیم.

استفاده از سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

منظور از سبک مدرن در دکوراسیون داخلی چیست؟

به زبان عموم مردم، هر چیزی که جدید و متفاوت با گذشته باشد، مدرن نامیده می‌شود. به طور کلی تاریخچۀ دکوراسیون داخلی مدرن به اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 باز می‌گردد. در این سبک از طراحی داخلی، معمار به دنبال این است که با پالت رنگی تک رنگ، مصالح و مواد موجود در طبیعت، نور خورشید و مهم‌تر از همه با استفاده از خطوط صاف و ساده، خانه‌ای مینیمال را طراحی کند. این سبک، بیشترین همخوانی را با خانه‌های کوچک دارد. زیرا با طراحی ویژه‌ای که دارد، کمک می‌کند تا فضای خانه را بزرگ‌تر از حالت معمول خود نشان دهید. این سبک، به‌عنوان یک ترکیب بسیار ساده، تمیز و در عین حال امروزی شناخته می‌شود که به دلایل زیر حائز اهمیت است:

دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

 • تمیزی و آرامش: تمرکز اصلی دکوراسیون داخلی مدرن بر سادگی، آرامش و تمیزی است. در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، از مصالح طبیعی و رنگ‌های ملایم استفاده می‌شود تا محیطی آرام و مناسب برای استراحت ایجاد شود.
 • ارتباط با طبیعت: استفاده از چشم‌اندازهای خارجی، نور طبیعی و عناصری مانند سنگ و چوب در دکوراسیون داخلی مدرن، احساس اتصال به طبیعت را در افراد ایجاد کرده و روح و جسم آنان را بهبود می‌بخشد.
 • تازگی و نوآوری: دکوراسیون داخلی مدرن تازگی و نوآوری را در محیط زندگی ایجاد می‌کند. در این سبک، از طراحی‌های ساده و خطوط تمیز برای انعکاس مدرنتیه و پیشرفت در دکوراسیون خانه استفاده می‌شود.
 • بهره‌وری فضایی: سبک مدرن در دکوراسیون داخلی به بهره‌وری فضایی توجه می‌کند و با ترویج طراحی‌های منطبق با اندازه و نیازهای فضای مسکونی یا کاری، سبب استفادۀ بهینه از فضاها می‌شود.
 • بهبود کیفیت زندگی: دکوراسیون داخلی مدرن سبب بهبود کیفیت زندگی می‌شود. این کار با بهبود محیط زندگی و ایجاد فضایی راحت و منسجم انجام می‌شود. در نهایت با افزایش بهره‌وری و استفاده از فناوری‌های مدرن، زندگی ساده‌تر خواهد شد.
 • انعکاس سلیقۀ شخصی: دکوراسیون داخلی به سبک مدرن این امکان را به افراد می‌دهد که سلیقه و سبک شخصی خود را درون فضای زندگی‌شان نشان دهند. این سبک، جزو سبک‌های چندگانه است که از تنوع در انتخاب‌ها برای انطباق با سلایق و استایل‌های مختلف برخوردار است.
دلایل اهمیت دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی به سبک مدرن چه ویژگی‌هایی دارد؟

هر سبکی در معماری، قوانین و اصول مخصوص به خود را دارد. اگر این اصول و قواعد را بدانید و آن‌ها را در چیدمان وسایل خانه پیاده کنید، دکوراسیونی با سبک مورد نظر خود خواهید داشت. به بیان دیگر، با رعایت یک قانون کلی و به کار گرفتن کمی ذوق و سلیقه، می‌توان برای دکوراسیون داخلی و چیدمان مدرن منزل، بهترین نتیجه را گرفت. بنابراین اگر شما نیز طرفدار سادگی در دکوراسیون داخلی هستید، بهتر است با ویژگی‌های دکوراسیون به سبک مدرن بیشتر آشنا شوید:

ویژگی‌های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

سادگی خطوط در سبک مدرن

سادگی در معماری مدرن، حرف اول را می‌زند. در حقیقت همۀ ویژگی‌های سبک مدرن از همین قاعده نشأت می‌گیرند. آن‌چه در خانه‌های امروزی جلب توجه می‌کند، دوری از تجملات است که نتیجۀ آن استفاده از خطوط ساده و منظم است. در خانه‌های مدرن، برخی خطوط مانند پایه‌های میز و مبلمان، چراغ‌های روشنایی خانه، فاصله‌های بین کابینت‌ها و حتی اکسسوری‌هایی که برای تزیین خانه استفاده می‌کنید، بسیار به چشم می‌خورند.

سادگی خطوط در سبک مدرن

سادگی و نظم در چیدمان وسایل

در کنار سادگی وسایل، باید حواستان به کاربردی بودن آن‌ها نیز باشد. در منزل افرادی که سادگی را اصل اساسی در دکوراسیون خود قرار می‌دهند، اغلب کارایی وسایل از مبلمان، فرش و پرده تا آینه و اکسسوری‌ها مد نظر است. یعنی اگر قرار بر خرید مبلمان و صندلی باشد، نباید اثری از تجملات در آن‌ها دیده شود.

سادگی و نظم در چیدمان وسایل

استفاده از نقشه‌های آزاد و باز

خانه‌های بدون دیوار و ستون، بهترین گزینه برای سبک مدرن هستند. به این صورت که هیچ دیواری میان پذیری، آشپزخانه و فضایی که میز ناهارخوری در آن‌جا قرار دارد، نیست. در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، برای مشخص کردن حد و مرزها در خانه، باید از مبلمان و به طور کلی وسایل موجود در خانه استفاده کنید. در حقیقت استفاده از پلان باز، مشخصۀ بارز برای چیدمان خانه به سبک مدرن است.

استفاده از پلان باز برای چیدمان خانه به سبک مدرن

استفاده از مبلمان مدرن

هنگام استفاده از سبک مدرن در دکوراسیون داخلی، باید مبلمان نیز به سبک مدرن انتخاب شوند. مبلمانی که سادگی و کاربردی بودن، شرط اصلی آن‌ها برای ورود به خانه هستند. در قسمت‌های مختلف این مبلمان، شاهد خطوط صاف و ساده هستید که برای رعایت این سادگی، نباید پارچۀ مبلمان هیچ طرح و نقشی داشته باشد. به این صورت که مبلمان، دیواره‌ها و کابینت‌ها همگی ساده هستند و هیچ کنده‌کاری و حجم اضافی روی آن‌ها دیده نمی‌شود.

استفاده از مبلمان مدرن در دکوراسیون داخلی

عناصر طبیعی در وسایل

در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، جنس مواد و مصالح به کار رفته در همۀ بخش‌های خانه، نقش مهمی دارد و طراح فقط از مصالحی استفاده می‌کند که حس مدرن بودن را در ساکنان آن خانه ایجاد کند. در این سبک از خانه‌ها، چوب و فلزات براق جایگاه ویژه‌ای دارند. البته در ساخت بسیاری از وسایل از پلاستیک نیز استفاده می‌شود. به طور معمول فلزات براق و شیشه را می‌توان در پایه‌های مبلمان، آشپزخانه، گلدان‌های تزیینی و چارچوب کنسول مشاهده کرد.

استفاده از عناصر طبیعی در چیدمان خانۀ مدرن

جایگاه ویژۀ رنگ‌های خنثی در سبک مدرن

در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن، اغلب خانه‌ها با رنگ‌های مات یا خنثی آرایش داده می‌شوند تا کوچک بودن فضا چندان در چشم نباشد. البته بسیاری از خانه‌های بزرگ هم برای چیدمان و دکوراسیون داخلی، از این سبک استفاده می‌کنند. استفاده از وسایلی با رنگ ملایم که در یک طیف رنگی قرار دارند و هر کدام برای تأمین یک نیاز مشخص در خانه قرار گرفته‌اند، فضایی دلباز و ساده را ایجاد می‌کنند.

چیدمان دکوراسیون داخلی مدرن با رنگ‌های مات و خنثی

نورپردازی صحیح در سبک مدرن

هنگام تکمیل نورپردازی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، نورپردازی نقش مهمی را ایفا می‌کند. در این سبک از خانه‌ها، نورپردازی به صورت اسپات لایت است که برای کاهش کنتراست نور، بهتر است از لامپ‌های هالوژنی استفاده شود. اگر نیاز است در قسمت‌هایی از خانه برای انجام کارهایی مانند مطالعه یا تماشای تلویزیون، از نور بیشتری استفاده کنید، می‌توانید به دنبال خرید یک آباژور مدرن باشید. در این خانه‌ها برای روشنایی محیط اغلب از لوسترها و چراغ‌هایی با سبک مدرن یا هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی خانه استفاده می‌شود.

استفاده از لوسترها و چراغ‌هایی با سبک مدرن

پنجره‌های بزرگ با نور طبیعی در روز

از آن‌جایی که عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی مدرن جایگاه ویژه‌ای دارند، نور طبیعی هم یکی از عناصری است که باید در تمام روز در خانه جاری باشد. به همین خاطر، پنجره‌های بزرگ برای روشن کردن خانه با نور خورشید و برقراری جریان هوا، یکی از مؤلفه‌های ضروری است. به طور معمول در این سبک از خانه‌ها، پرده برای پنجره‌ها وجود ندارد و اگر تمایل به استفاده از پرده دارید، باید از پرده‌های ساده و نازک استفاده کنید.

وجود پنجره‌های بزرگ برای روشن کردن خانه با نور خورشید

سؤالات متداول

دکوراسیون داخلی مدرن

 • دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟
  سبک دکوراسیون داخلی مدرن، سبکی زیبا و جذاب است. یکی از ویژگی‌های بارز این سبک، ایجاد حس راحتی و فضای بیشتر در خانه‌های کوچک است.
 • اصول دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟
  مهم‌ترین اصل در داشتن دکوراسیون داخلی مدرن، حس آرامش و راحتی نسبت به این سبک است. شما باید این تناسب را در وسایل خانه ایجاد کنید و آن‌ها را به بهترین شکل ممکن چیدمان کنید.
 • مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن چیست؟
  از مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون داخلی مدرن می‌توان به تأکید بر خطوط افقی و عمودی با منحنی‌های کمتر، استفاده از نور طبیعی با پنجره‌‌های ساده و بدون تزئین، استفاده از چوب ‌های طبیعی، رنگ‌های روشن و خنثی، استفاده نکردن از دکوری‌های پر زرق و برق، حذف اکسسوری‌های غیر ضروری و مواردی از این قیبل اشاره کرد.
لوگو مدوسا دکور

بهجت فلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *