جستجو

ثبت‌نام

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب مشکی

ایده‌هایی برای اتاق خواب مشکی

اتاق خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهم هر خانه‌ای محسوب می‌شود. مکانی که محل آسایش همۀ اعضای خانواده است. به همین خاطر باید جوری باشد که فرد در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشد. این قسمت از خانه نیز همانند دیگر بخش‌های آن، دکوراسیون خاص خودش را دارد. در این میان رنگ اتاق خواب یکی از عوامل مؤثر در دکوراسیون آن است. رنگ مشکی در اتاق خواب از جمله رنگ‌هایی است که زیبایی اتاق را دو چندان می‌کند. اگرچه اتاق خواب مشکی در نظر بسیاری از افراد رنگ زیبایی نیست؛ اما اگر از آن به شکل درست و مناسبی استفاده شود، می‌تواند جلوۀ خاصی به اتاق خواب ببخشد.

دکوراسیون اتاق خواب مشکی

در حقیقت استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی، جسورانه و خارج از عرف به نظر می‌رسد و به خاطر تیرگی در فضای دکوراسیون به ویژه اتاق خواب، مورد پسند همۀ افراد نیست. با این حال شاید بتوانیم با چند نکتۀ کاربردی، نظر این افراد را نسبت به رنگ اتاق خواب مشکی تغییر دهیم. بر همین اساس در این مقاله قصد داریم چند ایده دکوراسیون اتاق خواب مشکی را به شما معرفی کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب مشکی

آیا رنگ سیاه نشانۀ افسردگی است؟

تاکنون هیچ تحقیقاتی مبنی بر اثر منفی استفاده از رنگ مشکی در افراد صورت نگرفته است. طبق گفتۀ محققان و روانپزشکان، رنگ مشکی هیچ‌گونه تأثیر منفی روی سلامت و روان افراد نداشته و کاملاً بر حسب سلیقه انتخاب می‌شود. در حقیقت هر کدام از رنگ‌ها، نمایانگر وضعیت خاصی هستند و به عنوان یک نماد مشخص در نظر گرفته می‌شوند. به طور مثال رنگ نارنجی جزو رنگ‌های گرم است که می‌تواند محیط را گرم‌تر نشان دهد. در مقابل رنگ آبی، جزو رنگ‌های سرد محسوب می‌شود که محیط را سرد نشان می‌دهد. هیچ‌یک از این رنگ‌ها را نمی‌توان عامل ایجاد یک بیماری روانی یا افسردگی قلمداد کرد.

اتاق مشکی رنگ

به همین خاطر به جرأت می‌توان گت که رنگ‌ها بر اساس سلیقۀ هر فردی انتخاب می‌شوند و تأثیر روانی روی افراد ندارند. در این میان، برخی افراد رنگ مشکی را به عنوان رنگ مورد علاقۀ خود در نظر می‌گیرند و دوست دارند که دکوراسیون اتاق خواب آن‌ها به رنگ مشکی باشد.

دکور اتاق خواب مشکی

آیا رنگ مشکی برای اتاق خواب مناسب است؟

همان‌طور که اشاره کردیم، انتخاب دکور اتاق خواب مشکی می‌تواند یک انتخاب جسورانه باشد. چرا که معمولاً برای دکوراسیون اتاق خواب، از رنگ‌های آرامش‌بخش و ملیح استفاده می‌کنند. به این معنا که رنگ آبی، سبز، سفید، کرم، صورتی، طوسی و … محبوبیت بیشتری برای دکور اتاق خواب دارند. اما رنگ مشکی برای کسانی که روحیۀ خاصی دارند و از کارهای روتین و عرف استقبال نمی‌کنند، بهترین انتخاب است.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که رنگ مشکی نور را به خود جذب می‌کند. به همین خاطر ممکن است اتاق را کم نور نشان دهد. بنابراین اگر قصد دارید رنگ اتاق خواب مشکی را برای خود انتخاب کنید، بهتر است اتاق خواب شما نورگیری خوبی داشته باشد. اگر هم اتاق خواب شما پنجره ندارد، باید از روشنایی مناسبی استفاده کنید. استفاده از لامپ‌های مهتابی یا انواع لوستر می‌تواند برای این کار مناسب باشد.

از سوی دیگر دکوراسیون اتاق خواب مشکی می‌تواند فضا را کوچک‌تر نشان دهد. برای این‌که اتاق خواب به رنگ مشکی باشد، باید ابعاد اتاق شما بسیار بزرگ بوده تا بتوانید از این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب خود لذت ببرید. به یاد داشته باشید که تنها سلیقۀ شما برای انتخاب دکور اتاق خواب مشکی ملاک نیست؛ پیشنهاد می‌شود اگر ابعاد اتاق شما بزرگ نیست یا اتاقتان نورگیری خوبی ندارد، حتی با وجود علاقه به رنگ‌های تیره و جیغ، این ایده را کنار بگذارید.

اتاق خواب مشکی

اصول استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از رنگ مشکی هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند عمق و کنتراست خوبی به آن ببخشد. ویژگی بارز طرح‌های مشکی، پیچیدگی در عین جذابیت است. به طوری که دکوراسیون مشکی در فضای داخلی یک نوع سبک مدرن و در عین حال کاملاً بی‌عیب و نقص به شمار می‌رود.

استفاده از روتختی مشکی

مهم‌ترین پارامتری که برای دکوراسیون اتاق خواب مشکی پیش روی شما قرار دارد، استفاده از روتختی‌های مشکی است. شما می‌توانید این مورد را با دو رنگ تیره و روشن در نظر بگیرید. به این صورت که برای بالشت‌ها به صورت یکی در میان از رنگ‌های مکمل با مشکی مانند طلایی، سفید یا خاکستری استفاده کنید.

استفاده از روتختی مشکی

رنگ مشکی برای کفپوش و سرویس خواب

برای داشتن اتاق خواب به رنگ مشکی، می‌توانید از سرویس خواب و کفپوش مشکی نیز استفاده کنید. البته استفاده از این وسایل به رنگ مشکی، به سلیقۀ شما بستگی خواهد داشت. چرا که استفاده از این وسایل با این رنگ می‌تواند اتاق را به سمت تیرگی بکشاند. بنابراین شما باید ترفندهایی را به کار ببندید تا فضای اتاق زیاد دلگیر و تیره نشود. برقراری توازن و تعادل میان وسایل، مهم‌ترین نکته‌ای است که باید آن را رعایت کنید.

استفاده از رنگ مشکی برای سرویس خواب

استفاده از قاب عکس مشکی در اتاق خواب مشکی

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای دکور اتاق خواب مشکی اجرا کنید، استفاده از قاب عکس‌های بزرگ برای اتاق خواب است. شما می‌توانید از این قاب عکس‌ها به صورت تکی یا چندتایی نیز استفاده کنید.

استفاده از قاب عکس مشکی

استفاده از لوستر و آباژورهای رنگی در اتاق خواب مشکی

اگر نمی‌خواهید همۀ فضای اتاق به سمت تیرگی کشیده شود، بهتر است از آباژورهای رنگ روشن یا آبی تیره و بنفش استفاده کنید. این کار کمک می‌کند که اتاق خواب شما در عین تیره بودن، جذا و زیبا به نظر برسد.

استفاده از لوستر و آباژورهای رنگی

اکسسوری‌های مشکی برای اتاق خواب

در کنار تمام وسایل چوبی که در اتاق خواب مشکی استفاده می‌کنید، می‌توانید به کمک اکسسوری‌های مشکی راحت‌تر به هدف خود دست پیدا کنید. به طور مثال، می‌توانید روی میز کار خود را با یک گلدان مشکی تزیین کنید یا این‌که داخل کتابخانه یا بوفۀ دکوری که در اتاق خواب خود دارید، از وسایل مشکی استفاده کنید.

اکسسوری‌های تیره برای اتاق خواب

سؤالات متداول درمورد اتاق خواب مشکی

ایده‌هایی برای اتاق خواب مشکی + 6 ایده

  • متداول‌ترین رنگ‌های مکمل برای دکوراسیون اتاق خواب مشکی کدامند؟
    از بهترین ترکیب رنگ‌ها با مشکی می‌توان به رنگ‌های نقره‌ای، سفید، طلایی، قرمز، سبز زمردی و صورتی اشاره کرد.
  • آیا می‌توان از رنگ مشکی برای دیوار اصلی اتاق خواب استفاده کرد؟
    یکی از بهترین راهکارها برای دکوراسیون اتاق خواب مشکی، در آوردن دیوار شاخص یا اکسنت وال به رنگ مشکی است. از این طریق می‌توانید سایر دیوارها را با رنگ‌های دلخواه خود مانند سفید، کرم، طلایی یا صدفی هماهنگ کنید.
  • سرویس خواب مشکی را با چه رنگ‌هایی می‌توان ست کرد؟
    رنگ مشکی جزو رنگ‌هایی که با همۀ رنگ‌ها ست می‌شود. به طور مثال استفاده از رنگ‌ نارنجی در کنار تختخواب مشکی، اتاق خواب را شیک و مدرن نشان می‌دهد. رنگ‌های مکمل دیگری مثل سفید، نقره‌ای و طلایی سبب تضاد در دکوراسیون اتاق شده و فضا رو بزرگ و لوکس‌تر نشان می‌دهد. ترکیب سرویس خواب مشکی با رنگ‌های قهوه‌ای روشن و شکلاتی، فضایی گرم و دلچسب ایجاد می‌کند و رنگ‌هایی مانند سبز، زرد، آبی، بنفش و صورتی، علاوه بر ایجاد دکوراسیون جذاب، اتاقی اسپرت و مدرن برای شما به ارمغان می‌آورد.
لوگو مدوسا دکور

بهجت فلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *