جستجو

ثبت‌نام

چند مدل دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه شیک و جذاب

دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه

شاید تابه‌حال نمی‌دانستید که دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه ها نیز مانند دختران، دنیایی ایده‌ها را به شما می‌دهد. این ایده‌های اتاق خواب می‌تواند الهام‌بخش فضاهایی شود که فرزندتان می‌تواند در آن به‌خوبی رشد کنند و باگذشت سال‌ها و تغییر سلیقه‌اش همچنان مناسب بماند.

ایده های دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه

در این مقاله مدوسا دکور ما مجموعه‌ای از اتاق‌خواب‌های بسیار جذاب برای پسران همراه با برخی توصیه‌های متخصصان دکوراسیون داخلی گرد هم آورده‌ایم تا به شما در طراحی یک اتاق خواب جذاب کمک کرده باشیم.

1. دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر خود را تم آبی و زرد کنید

سعی کنید در دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه از ترکیب رنگ زرد با آبی استفاده کنید. تلفیق این دورنگ باعث می‌شود که اتاق‌های پسرانه فضایی را ایجاد کنند که احساس دلبازی و هیجان داشته باشد.

2. فضای ذخیره سازی بگنجانید که سرگرم کننده باشد

شما می‌توانید دقیقاً مانند کمد دیواری اتاق خواب دخترانه، ایده‌های زیادی برای نگهداری لوازم ضروری وجود دارد. به طور مثال، یک گزینه عالی برای اتاق خواب کودک، کمد اسباب‌بازی در کنار یک تختخواب است که هم فضای ذخیره‌سازی و هم فضای نشستن را فراهم می‌کند. این وسیله می‌تواند تا سال‌ها برای شما کار کند.

قفسه‌های کتاب نیز مکمل‌های بسیار خوبی برای دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه هستند، جایی برای نگهداری اسباب‌بازی‌ها و همچنین سازماندهی هر گونه کتاب‌های درسی و غیردرسی. نصب کتابخانه‌ها به‌خوبی با دکوراسیون اتاق‌خواب فرزندتان برای نوجوانی نیز مطابقت دارد.

3. اجازه دهید اسباب بازی ها رنگ به اتاق خواب اضافه کنند

اگر از یک پالت کم‌رنگ برای اتاق خواب پسر بچه استفاده می‌کنید و دیوارها و پرده‌ها را خنثی نگه می‌دارید، بهتر است اجازه دهید تا اسباب‌بازی‌ها به اتاق جان ببخشد. شما می‌توانید با خرید لوازم رنگارنگ هیجان را به اتاق فرزندتان هدیه دهید.

4. از یک کاغذ دیواری جذاب استفاده کنید

کاغذ دیواری جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق‌خواب کودکان، کاغذدیواری می‌تواند یک نقطه شروع عالی باشد. یک چاپ جذاب را انتخاب کنید و سپس با نصب تابلو یا پرده‌هایی با رنگ‌های روشن شخصیت بیشتری به آن اضافه کنید.

5. از تخت خواب با ارتفاع پایه های کمک بگیرید

فضای خواب مرتفع ایده خوبی برای اتاق کودک است. پسربچه‌ها وقتی کوچک هستند، می‌توانند از قسمت «مخفی» زیر تخت برای پنهان‌شدن و بازی‌کردن استفاده کنند و وقتی بزرگ‌تر می‌شوند می‌توانند از این قسمت برای قراردادن لوازم خود استفاده کنند.

6. ارتفاعات و گوشه ها را در نظر بگیرید

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق‌خواب پسربچه، توجه به جزئیاتی مانند پرهیز از لبه‌های تیز، بازی‌کردن در ارتفاع و غیره بسیار مهم است تا کودکان بتوانند در محیطی امن بزرگ شوند.

7. به تختخواب چند منظوره فکر کنید

چه در حال برنامه‌ریزی برای دکوراسیون اتاق پسرانه باشید و چه در مورد ایده‌های اتاق بازی فکر می‌کنید، تختی را انتخاب کنید که بیش از یک کار انجام می‌دهد.

سرمایه‌گذاری روی یک‌تخت خوش‌ساخت که کاربردهای متعددی را ارائه می‌کند؛ مانند یک صندوق که به‌عنوان جایی برای نمایش اسباب‌بازی‌ها باشد، باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود و نشان می‌دهد که دکوراسیونی را انتخاب کرده‌اید که تا سال‌ها کار می‌کند.

8. دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه را جوری انتخاب کنید که با آنها رشد کند

درحالی‌که رنگ‌های ملایم همیشه موردعلاقه کودکان هستند، اما بهتر است طرح‌های رنگی و دکوراسیون اتاق پسرانه‌ای را انتخاب کنید که با کودکتان رشد کند. اگر به دنبال تغییر دکوراسیون در چند سال آینده نیستید، دکوری را امتحان کنید که کارساز باشد.

9. کمد دیواری را به یک وسیله دکوری تبدیل کنید

اگر اتاق کودک شما یک‌گوشه نامناسب و عمدتاً بدون استفاده دارد، آن را به‌عنوان فضایی برای دکوراسیون ببینید. به طور مثال، با نصب یک کمد دیواری مناسب که مجهز به قفسه های داخلی برای کتاب ها و اسباب بازی ها است، با یک تیر دو نشان را بزنید.

این ایده همچنین هنگام برنامه‌ریزی ایده‌های اتاق‌خواب کوچک برای کودکان که فضای جمع‌وجور را به حداکثر می‌رساند نیز عالی است.

10. وقتی صحبت از تخت ها می شود، خلاقیت خود را به کار بیندازید

با تبدیل فضای خواب کودک به یک مخفیگاه جادویی، خستگی را از او دور کنید. امروزه نجارهای باسلیقه، تخت‌هایی طراحی می‌کنند که بی‌اغراق به یک اثر هنری شبیه است. به طور مثال، تختی که شبیه یک‌خانه درختی باشد، درحالی‌که پس‌زمینه‌ای از طرح‌های کاغذدیواری گیاهان مختلف باشد، حس خوابیدن در سایبان‌های جنگلی را به فرزندتان می‌دهد

11. یک نقطه کانونی با یک نقاشی روی دیوار ایجاد کنید

بسته به فضای اتاق‌ خواب پسر بچه، نقاشی‌های دیواری روشی هوشمندانه برای جان بخشیدن به اتاق است. نقاشی‌های دیواری با تسخیر تخیل کودک یا احترام‌گذاشتن به سرگرمی‌ها یا علایق او، نقطه کانونی خوشایندی را در این فضا ایجاد می‌کند.

12. دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه را آموزشی کنید

دکوراسیون یک اتاق فقط راهی برای ایجاد احساس زیبایی نیست، بلکه بهانه‌ای عالی برای یادگیری نیز می‌تواند باشد. پس سعی کنید بخشی از اتاق‌خواب کودکتان را با یک نقشه جهانی کاغذدیواری کنید، حرکتی که نه‌تنها حس ماجراجویی را القا می‌کند، بلکه جغرافیا را نیز به آنها می‌آموزد.

در این راستا سعی کنید به علایق آنها فکر کنید و از دکور اتاق استفاده کنید تا بیشتر در مورد آنها بیاموزید. برای مثال، سیارات را روی سقف نقاشی کنید، یا یک نقاشی دیواری را با دایناسورهای مختلف و گونه‌های آنها پر کنید.

13. رنگ قابل شستشو برای دکوراسیون اتاق پسر بچه ضروری است

رنگ قابل شستشو برای دکوراسیون اتاق پسر بچه

نقاشی‌های کودکان روی دیوار نشان می‌دهد که چرا باید دیوارهای قابل شستشو را در ایده‌های اتاق‌خواب پسرانه انتخاب کنید. وقتی نوبت به انتخاب روکش دیوار برای دکوراسیون اتاق پسرانه می‌رسد، فقط باید به رنگی فکر کنید که بتوانید هر چند وقت یکبار آن را تمیز کنید.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق پسر بچه

وقتی بچه‌ها بزرگ می‌شوند، ممکن است حریم خصوصی بیشتری بخواهند و به فضای شخصی خود نیاز داشته باشند، به‌خصوص اگر در اتاق‌خواب مشترک با یک برادر یا خواهر باشند. معمولاً طبق نظر روان‌شناسان، کودکان بالای 10 سال باید اتاق خواب جدا داشته باشند .

در مورد دکوراسیون اتاق پسر بچه باید به سن آنها توجه کنید. سعی کنید برای پسران کوچک‌تر  فضاهای زیادی برای بازی در نظر بگیرید و مقدار زیادی فضای ذخیره‌سازی برای اسباب‌بازی‌ها تا بتوانند آن‌ها را راحت در بیاورند.

دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه

تختی که انتخاب می‌کنید نیز یک نکته بسیار مهم و کلیدی است، سعی کنید عجولانه تصمیم نگیرید و یک‌تخت که به شکل ماشین یا قایق یا قلعه است، را نخرید، مگر اینکه مطمئن شوید که آن را در یک مکان جادار جایگزین می‌کنید. برای خرید لوازم مختلف در دکوراسیون اتاق پسربچه، روی وسایل باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید که دوام زیادی داشته باشند.

در مورد رنگ برای دکور اتاق پسرها نیز باید بگوییم که هرچند آبی‌رنگ موردعلاقه آنها است، اما  رنگ‌های بیشتری وجود دارد که اتاق‌های پسرانه را جذاب می‌کند. رنگ زرد در اتاق‌خواب‌هایی که از نظر جنسیت خنثی هستند، رنگ بسیار پرطرف‌دار است، همین‌طور سبز. البته بهتر است که اجازه دهید فرزندتان با انتخاب رنگ‌های موردعلاقه‌اش درگیر شود و فضای اتاقش منعکس‌کننده سلیقه او باشد.

سؤالات متداول درمورد دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه

چند مدل دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه شیک و جذاب

  • روی دیوار اتاق‌خواب پسران را با چه چیزی بپوشانیم؟
    با تصاویری از دایناسورهای بزرگ، مناظر خیره‌کننده‌ای با حیوانات دشت‌های آفریقا، با نهنگ‌ها و کوسه‌ها.
  • در اتاق‌خواب پسران چه چیزی باید باشد؟
    برای پسران کوچک‌تر فضاهای زیادی برای بازی در نظر بگیرید و مقدار زیادی فضای ذخیره‌سازی آسان برای اسباب‌بازی‌ها تا بتوانند آن‌ها را بیرون بکشند. برای پسرهای نوجوان یک میز برای تکالیف یا نقاشی اضافه کنید.
  • چگونه رنگ می‌توانم دکوراسیون اتاق ‌خواب پسربچه ‌ام را جذاب کنم؟
    درحالی‌که رنگ‌های سرمه‌ای و قرمز به دلایلی از رنگ‌های مناسب برای اتاق‌خواب پسران هستند، حتماً آن‌ها را با نور طبیعی زیاد یا رنگ‌های کم‌رنگ جایگزین کنید تا اتاق آنها مانند غار نباشد.
لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *