جستجو

ثبت‌نام

طراحی دکوراسیون حمام های ایرانی ساده و مدرن

دکوراسیون حمام

طراحی دکوراسیون داخلی حمام جزو طراحی‌های راحت و ساده است که در مقایسه با دیگر اجزای خانه، هزینۀ بسیار کمی را در بر دارد. به همین خاطر امروزه بسیاری از افراد در طراحی دکوراسین منزل، دکوراسیون حمام را نیز مورد توجه قرار می‌دهند. به  این صورت که کلیه اقدامات لازم را برای این طراحی انجام می‌دهند تا تمام موارد با به‌روزترین تجهیزات در حمام تعبیه شود.

طراحی دکوراسیون داخلی حمام مجموعه‌ای از المان‌ها را در بر می‌گیرد که انتخاب یا طراحی هر کدام از آن‌ها، نیاز به تخصص و تجربه دارد. از این رو، کسانی که تجربه و تخصص کافی ندارند، نمی‌توانند استانداردها و ضرورت‌های کار را رعایت کنند. بنابراین به افراد توصیه می‌شود که برای طراحی دکوراسیون حمام، از افراد متخصص و خبره کمک بگیرند تا شاهد بهترین دکوراسیون باشند. در ادامۀ مطلب قصد داریم شما را با نکاتی پیرامون طراحی دکوراسیون داخلی حمام و المان‌های ضروری آن آشنا کنیم.

دکوراسیون داخلی حمام

در حال حاضر طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طوری که بیشتر اعضای خانواده تمایل دارند که این قسمت از خانه را مورد توجه قرار داده و چیدمان آن به بهترین شکل ممکن طراحی کنند. جالب است بدانید طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام چیزی نیست که هزینۀ زیادی برای شما داشته باشد یا وقت زیادی از شما بگیرد. در حقیقت شما می‌توانید با چند کار بسیار ساده و خرید برخی وسایل، دکوراسیون زیبایی در حمام خود داشته باشید. در ادامه چند راهکار را به شما پیشنهاد خواهیم داد:

دکوراسیون داخلی حمام
 • یک حمام مدرن، ترکیبی از طراحی، عملی بودن و محصولات زیبا همراه با تکنولوژی است.
 • در طراحی دکوراسیون حمام از گوشه‌های صاف و منحنی‌ها، مبلمان آویزان و کاشی‌های بزرگ استفاده می‌شود. مهم‌تر از همه این‌که در این سبک از طراحی، مواد ابتکاری مانند بتن مومی برای کف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • حمام باید فضایی راحت و کاربردی باشد. همه چیز در حمام از کف تا سقف آن باید با فضای ذخیره‌سازی که راحتی و نظم را فراهم می‌کند، هماهنگ باشد.
 • در طراحی دکوراسیون داخلی حمام، می‌توان از رنگ‌های روشن و وسایل تزئینی مانند گل و شمع استفاده کرد.
دکوراسیون حمام

طراحی دکوراسیون حمام به کمک ایده‌های کاربردی و ساده

اگر تمایل دارید دکوراسیون حمام و دکوراسیون سرویس بهداشتی شما از فضایی جذاب و انرژی‌بخش برخوردار باشد، بهتر است از دکوراسیون‌های مدرن برای طراحی این قسمت از منزل خود استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید حمام یکی از بخش‌های مهم یک خانه است که برای طراحی آن، به زمان زیادی نیاز ندارید. در حقیقت طراحی این قسمت از خانه، در کمترین زمان ممکن و تنها با بهره‌مندی از چند المان جدید امکان‌پذیر خواهد بود. کافی است بهترین و متخصص‌ترین افراد را در این حوزه انتخاب کنید تا شاهد بالاترین میزان کیفیت باشید.

همان‌طور که اشاره کردیم، لازمۀ داشتن یک حمام زیبا با دکوراسیون منحصر به فرد، استفاده از وسایل مجلل و گران قیمت نیست. بلکه شما می‌توانید برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و رویایی در حمام منزل‌تان، از طراحی ساده و کاربردی استفاده کنید.

انتخاب سبکی مناسب برای دکوراسیون حمام که با آن احساس آسودگی و راحتی داشته باشید، یک امر ضروری است. برای طراحی دکوراسیون حمام می‌توانید از سبک‌های مختلف دکوراسیون بهره بگیرید. امروزه سبک‌های متفاوتی برای طراحی دکوراسیون حمام وجود دارند که هر فرد با توجه به سلیقۀ خود می‌تواند بهترین نوع آن را انتخاب کند. برای طراحی دکوراسیون حمام ایده‌های جالبی وجود دارند که می‌توانید با الگوبرداری از آن‌ها، فضایی منحصر به فرد و زیبا در حمام منزل‌تان خلق کنید.

ایده‌های ساده برای دکوراسیون داخلی حمام

استفاده از رنگ‌های روشن و براق

استفاده از رنگ‌های روشن سبب انعکاس بیشتر نور و در نتیجه بزرگ‌تر دیده شدن فضا در طراحی دکوراسیون داخلی حمام‌های کوچک می‌شود. این رنگ‌ها هنگامی که از نور طبیعی در فضای حمام برخوردار باشیم، می‌توانند به روشن‌تر دیده شدن فضا کمک کنند.

علاوه بر این، رنگ‌ها این قدرت را دارند که اندازۀ فضا را تغییر دهند. برای این‌که یک فضای بزرگ‌تر را در ذهن‌تان تصور کنید، بهتر است از رنگ‌های طبیعی و روشن استفاده کنید.

روشن‌تر دیده شدن فضا با استفاده از رنگ‌های روشن

رنگ‌های تیره در دکوراسیون حمام

رنگ‌های تیره مانند رنگ مشکی، می‌توانند به فضا عمق دهند و در صورت استفادۀ درست، باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شوند. استفاده از رنگ‌های تیره در صورتی که براق باشند، همزمان هم سبب انعکاس بیشتر نور می‌شوند و هم به فضا عمق می‌دهند. در چنین شرایطی، وسایل و لوازم نورپردازی بیشتر به چشم می‌آیند و باید در نهایت دقت انتخاب و خریداری شوند.

انعکاس بیشتر نور با استفاده از رنگ‌های تیره

کابین دوش

در طراحی دکوراسیون حمام، استفاده از کابین دوش‌های شیشه‌ای یا در شیشه‌ای، فضای حمام را دلباز و بزرگ‌تر از حالت معمول نشان می‌دهند. در حال حاضر کابین دوش‌ها در طرح‌ها و قیمت‌های مختلفی وجود دارند که هر فردی به تناسب متراژی که در اختیار دارد، می‌تواند بهترین نوع آن را انتخاب کند.

استفاده از کابین دوش‌های شیشه‌ای

آینه

علی‌رغم این‌که وجود آینه در طراحی دکوراسیون حمام‌های کوچک، لازم و ضروری است، اما در نظر گرفتن یک دیوار به صورت تمام آینه، سبب انعکاس بیشتر نور و طرح‌ها می‌شود. این انعکاس، می‌تواند فضا را بزرگ‌تر از حالت معمول خود نشان دهد. چنانچه استفاده از آینۀ یک تکه در حمام منزل شما امکان‌پذیر نیست، می‌توانید از چند آینۀ مقعر در فضای حمام استفاده کنید.

استفاده از نور مخفی در پشت آینه، می‌تواند یک راهکار مناسب برای افزایش نور در محیط حمام باشد. اگر فضای کافی برای آویزهای دیواری ندارید، می‌توانید از این روش بهره بگیرید.

استفاده از آینه‌ها برای افزایش نور در محیط حمام

کاشی و سرامیک

کفپوش و دیوارپوش حمام جزو مهم‌ترین اجزای یک حمام مدرن محسوب می‌شوند. بنابراین بهتر است پیش از هر چیز در انتخاب طرح و رنگ سرامیک یا کاشی برای کفپوش و دیوارپوش حمام، حساسیت زیادی به خرج دهید. برای حمام‌های بزرگ می‌توانید از سرامیک یا کاشی‌هایی با رنگ‌های روشن و تیره استفاده کنید. در مقابل برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضای حمام‌های کوچک، بهتر است از کاشی یا سرامیک‌هایی با رنگ روشن استفاده کنید.

استفاده از آینه‌ها برای افزایش نور در محیط حمام

وان حمام

دراز کشیدن در وان حمام، یکی از بهترین راهکارها برای دوش گرفتن است که می‌تواند خستگی روزانه را از تن گرفته و آرامش را برقرار سازد. به همین دلیل، این قسمت از حمام بسیار پرطرفدار است و افراد زیادی اقدام به خرید وان حمام می‌کنند. اگرچه وان حمام یکی از المان‌های ضروری است، اما تنها در صورتی می‌توان از آن بهره‌مند شد که فضا محدود نباشد و به راحتی بتوان بهترین نوع آن را تهیه کرد.

کاهش خستگی روزانه با استفاده از وان حمام

کابینت و قفسه

در حال حاضر کابینت‌های متنوعی در بازار عرضه شده است که هر کسی مطابق با متراژ حمام خود و سبک آن، می‌تواند بهترین نوع آن را انتخاب کند. نکتۀ جالب این‌جا است که بهتر است برای خرید، به سراغ کابینت‌های دیواری بروید. زیرا هم زیبا هستند و هم احتمال پوسیدگی آن‌ها کمتر است.

در حقیقت حمام به عنوان یک بخش از خانه با رطوبت زیادی سروکار دارد. به همین خاطر نباید از المان‌های فلزی در این بخش استفاده شود. برای این قسمت از خانه، المان‌های چوبی انتخاب بهتری هستند.

استفاده از کابینت‌های دیواری برای کاهش خطر پوسیدگی

سؤالات متداول

طراحی دکوراسیون حمام

 • مهم‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی حمام چیست؟
  برای خرید وسایل جهت چیدمان دکوراسیون حمام بهتر است تمامی وسایل با توجه به سبک کلی دکوراسیون منزل شما انتخاب شوند. هم‌چنین از آن‌جایی که نظافت و بهداشت این قسمت از خانه اهمیت زیادی دارد، بهتر است از کفپوش و دیوارپوش سرامیکی استفاده شود که هم قابل شستشو بوده و هم خیلی زود فرسوده نمی‌شوند.
 • بهترین کفپوش برای دکوراسیون حمام چیست؟
  بهتر است در قسمت حمام از کفپوشی استفاده کنید که با شستشوی مداوم توسط مواد فرسوده نشده و از بین نرود. علاوه بر این، توصیه می‌شود برای شستشوی این قسمت از منزل، از مواد شویندۀ قوی استفاده نکنید.
 • بهترین روش برای نورپردازی حمام کدام است؟
  علاوه بر نورپردازی در سقف، بهتر است دور آینه‌ها نیز نورپردازی انجام دهید تا انعکاس آینه فضا را روشن‌تر نشان داده و بتوانید برای انجام کارهای آرایشی و بهداشتی از آن استفاده کنید.
لوگو مدوسا دکور

بهجت فلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *