جستجو

ثبت‌نام

موجی در میان ابرها، پل رویی در چین

پل-رویی

تکنولوژی مهندسی سازه در کنار ذوق معماران روز به روز شگفتی‌های جدیدی را خلق می‌کند. در شرق آسیا و در کشور چین که یکی از غول‌های ساخت و ساز در جهان امروز به حساب می‌آید، اخیرا پلی جذاب طراحی و ساخته شده است. پل رویی که یک سازه جذاب و معلق است و در ارتفاع 140 متری ساخته شده است و معمار آن نیز یکی از مهندسان مشهور است. معماری که طراحی استادیوم ملی پکن را در دست داشته. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید.

پل-رویی-2

پل رویی در چین

پل رویی Ruyi یک جاذبه باورنکردنی است که اخیراً در شرق چین افتتاح شده است. یک پل هیجان انگیز که در ارتفاع 140 متری بر روی چشم انداز دیدنی ساخته شده است که از یکی از دره های دره Shenxianju در استان ژجیانگ می‌گذرد. این شگفتی باورنکردنی مدرن 100 متر طول دارد و الهام گرفته از شکل شیاردار “رویی” است. که در واقع رویی، شیئی از سنت های شرقی، نماد شادی و فال نیک است.

پل-رویی-3

ویژگی خاصی که پل رویی را از سایر پل‌ها متمایز می کند در منحصر به فرد بودن ساختار آن نهفته است. این یک پل دو طبقه در هم تنیده با سه راهروی موج مانند را دارا است که عمدتاً از شیشه شفاف ساخته شده‌اند. این طراحی آینده نگرانه به طور یکپارچه در بافت طبیعی و زیبای “پارک ملی شنشیانجو” بافته شده و خیره کننده است. این پل توسط معمار هی یونچانگ طراحی شده است که به دلیل کار بر روی آشیانه پرنده معروف، استادیوم ملی پکن مشهور است.

این پل در سپتامبر 2020 افتتاح شد و در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یک نقطه دیدنی، بسیار مورد علاقه شد و بلافاصله به یکی از جاذبه های اصلی منطقه تبدیل شد. جلوه منظره باورنکردنی این شاهکار مهندسی فوق‌العاده توانسته بیش از 200 هزار گردشگر را به خود جذب کند. همه بازدیدکنندگان نترس و شجاع آماده صعود به ارتفاعات سرگیجه‌آور هستند تا تجربه هیجان‌انگیز معلق شدن در فضای خالی در میان ابرها را تجربه کنند.

پل-رویی-4

البته این تنها پل با استفاده از شیشه در چین نیست و به جز این پل دو پل دیگر نیز در این کشور چنین طراحی جذابی را در خود جای داده‌اند. پل اول یک پل در استان هونان است. پلی با 1400 متر طول و 1000 متر ارتفاع که در سال 2016 افتتاح شد. پلی که به بانجی جامپینگ و زیب لاین مجهز است. جالب است بدانید که استفاده از دوربین و عکس برداری بر روی این پل ممنوع است. پل بعدی نیز در استان هبی چین قرار دارد.

ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *