جستجو

ثبت‌نام

5 رنگ نامناسب برای سرویس بهداشتی

پنج رنگ نامناسب برای سرویس بهداشتی

یکی از بخش‌های خانه که برای طراحی و دکوراسیون نادیده گرفته می‌شود و در اولویت آخر برای افراد قرار دارد، سرویس بهداشتی است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد 5 رنگ نامناسب برای سرویس بهداشتی با شما سخن بگوییم. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید.

رنگ‌ها می‌توانند بر خلق و خوی و سلامتی ما برای بهتر شدن تأثیر بگذارند و همچنین از نظر زیبایی شناختی تأثیر گذارند و انتخاب نادرست می‌تواند بر احساسات افراد اثر منفی بگذارد. انتخاب رنگ‌هایی که حس پاکیزگی را منتقل کند و همچنین دارای تعادل در تنالیته باشد.

1- رنگ سبز

در حالی که رنگ سبز ممکن است به دلیل ارتباط با طبیعت، انتخابی عالی برای رنگ آمیزی سرویس بهداشتی به نظر برسد، اما می‌تواند انتخاب ضعیفی باشد. البته انتخاب رنگ سبز بستگی به نوع قرارگیری پنجره در سرویس بهداشتی و حمام دارد. اما استفاده از این رنگ معمولا انتخاب صحیحی نیست. به طور کلی رنگ سبز نور مناسبی را انعکاس نمی‌دهد و در سرویس بهداشتی علی الخصوص در حمام حس خوبی را منتقل نخواهد کرد. پس تا حد ممکن از این رنگ دوری کنید.

اگر در انتخاب رنگ سبز تردید دارید، می‌توانید به صورت موقت از یک مقوای بزرگ سبز رنگ در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا در انتخاب هر رنگی مطمئن تر پیش بروید.

رنگ سبز

2- قرمز، یک رنگ نامناسب برای سرویس بهداشتی

یکی دیگر از رنگ‌هایی که توصیه می‌شود از آن استفاده نکنید، رنگ قرمز است. یکی از مهمترین دلایلی که عدم استفاده از رنگ قرمز را در سرویس بهداشتی و حمام توجیه می‌کند؛ این است که رنگ‌های تند و روشن در فضاهای محدود مثل سرویس بهداشتی بسیار قدرتمند به نظر می‌رسند.

البته اگر به رنگ قرمز علاقه دارید و حس می‌کنید که حتما باید از این رنگ دز دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام خود استفاده کنید، نگران نباشید. اگر به دنبال اضافه کردن رنگ قرمز هستید، می‌توانید از عناصر تزئینی مختلف مثل حوله و یا دیگر وسایل تزئینی مناسب برای سرویس بهداشتی استفاده کنید.

رمز، یک رنگ نامناسب برای سرویس بهداشتی

3- از رنگ‌های تند و تیز و اشباع جلوگیری کنید

به طور کلی استفاده از رنگ‌های اولیه و اشباع برای حمام و سرویس بهداشتی توصیه نمی‌شود. از رنگ‌های اولیه کاملاً اشباع مانند قرمز، زرد یا آبی که می‌توانند از نظر بصری تکان‌دهنده باشند اجتناب کنید. اصولا رنگی برای سرویس بهداشتی مناسب است که احساسی روشن و خوشایند را منتقل کند و باید رنگی انتخاب شود که این خصوصیات را داشته باشد.

به عنوان مثال رنگی مثل رنگ زرد، یکی از رنگ‌های گرم به حساب می‌آید که نمی‌توان از آن در سرویس بهداشتی بهره برد. چرا که این رنگ در انعکاس نور مناسب برای سرویس بهداشتی خوب عمل نمی‌کند و از شفافیت کافی برخوردار نیست.

سرویس‌های بهداشتی اغلب فضاهای کوچکتر خانه هستند که بر نظافت و مراقبت از خود متمرکز هستند. استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی برای تازه و جذاب جلوه دادن فضا بسیار مهم است.

از رنگ‌های تند و تیز و اشباع جلوگیری کنید

4- سفید روشن

شاید تا الآن به این نتیجه رسیده باشید که سفید باید بهترین رنگ برای سرویس بهداشتی باشد. اما صبر کنید. سفید هم می‌تواند یک رنگ نامناسب برای سرویس بهداشتی شما باشد. سفید روشن ممکن است ایده آل نباشد زیرا به راحتی کثیفی و لکه را نشان می دهد و نیاز به نگهداری بیشتری دارد.

بالعکس، استفاده از رنگ‌های ملایم و خنثی در سایه‌های آبی، سفید و خاکستری برای ایجاد فضایی آرام بسیار مناسب است. یک سرویس بهداشتی که با رنگ مناسبی طراحی شده باشد، به شما در صبح انرژی می‌دهد و آرامش را در شب برای شما به ارمغان می‌آورد.

سفید روشن

5- رنگ‌های تیره

همانطور که پیش تر گفتیم، انتظار ما از رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی، انتقال آرامش است. رنگ‌های تیره توانایی این کار را ندارند. پس انتظار می‌رود رنگ تیره، یک رنگ نامناسب برای سرویس بهداشتی شما باشد. این رنگ‌ها می‌توانند روحیه را کاهش دهند و فضا را کوچکتر کنند.

رنگ‌های تیره

بهترین رنگ برای سرویس بهداشتی چیست؟

ما باید سرویس بهداشتی را طوری طراحی کنیم که آرام بخش و کاربردی باشد. در نتیجه استفاده از رنگ‌های روشن برای سرویس بهداشتی بسیار مناسب خواهد بود. برای انتخاب رنگ منایب در سرویس بهداشتی و حمام خود به رنگ‌های سفید گرم، خاکستری تند یا دیگر رنگ‌های آرام‌بخش فکر کنید.

بهترین رنگ برای سرویس بهداشتی چیست؟

سخن نهایی

انتخاب رنگ مناسب و یک طراحی کاربردی برای سرویس بهداشتی خود را نادیده نگیرید. بسیاری از افراد اصلا توجهی به این موضوع ندارند. در حالی که دیزاین مناسب سرویس بهداشتی بسیار برای روحیه افراد و همچنسن بهداشت محیط مفید خواهد بود. در این مقاله در کورد پنج رنگ نامناسب برای استفاده در سرویس بهداشتی سخن گفتیم. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *