جستجو

ثبت‌نام

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه. طراحی اتاق خواب برای کودکان یکی از کارهای جذاب و هیجان انگیزی است که شما می‌توانید انجام دهید و با روش‌های مختلف، اتاقی خاص برای فرزند خود ایجاد کنید. طراحی دکوراسیون اتاق خواب 12 متری پسرانه موضوعی است که در این مطلب به سراغ آن رفته‌ایم. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا با روش‌های مختلف چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه آشنا شوید.

یک عنصر کلیدی در اتاق خواب هر پسری رنگ است. در دکور اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه در حالی که سرمه ای و قرمز برای پسران مناسب هستند، مطمئن شوید که آنها را با نور طبیعی فراوان یا تن‌های رنگ پریده جایگزین کنید تا از احساس غار بودن اتاق جلوگیری کنید. بازی با الگوها نیز ایده خوبی است. استفاده از الگوی راه راه راهی آسان برای افزایش علاقه بدون اضافه کردن به هم ریختگی است.

دکوراسیون اتاق خواب

چه کودک شما به نقاشی، بازی‌های ویدیویی یا بسکتبال علاقه‌مند باشد، راهی وجود دارد که می‌توانید سرگرمی‌ها و علایق او را بدون تکیه بر موضوع در دکوراسیون اتاقش بگنجانید. در دیزاین اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه انتخاب مبلمان مناسب اتاق خواب راهی برای نظم دهی به فضا است. می‌توانید فضایی خنثی و انتقالی را انتخاب کنید که می‌تواند به‌خوبی به پختگی برسد. مهم نیست که در طراحی اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه چه ایده‌ای در ذهن دارید، ما در این مطلب چند تا از ایده‌های جذاب طراحی دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه را جمع آوری کرده‌ایم که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

به سمت اتاق تک رنگ بروید

استفاده از یک رنگ و به طور کلی ساده بودن فضا به بزرگتر جلوه دادن و مرتب نشان دادن محیط کمک بسیاری خواهد کرد. اتاق پسر بچه‌ها معمولا شلوغ است و پر است از اسباب بازی و دیگر وسایل. به همین دلیل است که به کار گیری یک رنگ و تک رنگ سازی اتاق خواب پسران ایده مهم و مناسبی خواهد بود.

رنگ اتاق خواب پسرانه

کنتراست ایجاد کنید

یکی دیگر از راه‌های ایجاد یک محیط دلچسب در اتاق خواب پسران خصوصا اتاق خواب‌هایی با متراژ کم استفاده از رنگ‌های متضاد یکدیگر است. در این ایده برای اتاق 12 متری بهتر است که سقف را سفید باقی بگذارید و باقی دیوارها را با کاغذ دیواری‌های طرحدار و همچنین رنگ‌های مختلف طراحی کنید. استفاده از هر رنگی که فرزندتان به آن علاقه دارد را مدنظر قرار دهید و بهره بگیرید. در دکوراسیون اتاق خواب 12 متری پسرانه استفاده از رنگ‌های آبی و یا زرد بسیار مفید خواهد بود.

ایجاد کنتراست رنگی در اتاق خواب ۱۲ متری

از نقاشی دیواری بهره بگیرید

یکی از راه‌های ایجاد تمایز در بین اتاق خواب پسرانه و دیگر فضاهای خانه استفاده از نقش و طرح بر روی دیوار اتاق است. می‌توانید یکی از دیوارهای اتاق را که ترجیحا می‌تواند دیوار پشت تخت خواب باشد را با نقاشی‌های مختلف طراحی و دکور کنید. هر نقشی در این بخش می‌تواند جذاب باشد و تمایز ایجاد کند.

نقاشی دیواری برای اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه

از یک تصویر زمینه ظریف به عنوان نقطه شروع استفاده کنید

یک چاپ بی انتها را انتخاب کنید و سپس با لایه هایی از الگو و رنگ های روشن شخصیت بیشتری به آن اضافه کنید. استفاده از کاغذ دیواری می‌تواند نقطه شروع یک طراحی جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه باشد. امروزه کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های مختلف وجود دارند که خیال شما را از بخش زیادی از طراحی راحت خواهند کرد. اگر قصد انتخاب یک دیزاین راحت و بی دردسر را دارید حتماً استفاده از کاغذ دیواری را در دستور کار قرار دهید.

تصویر ظریف روی دیوار اتاق خواب

رنگ آبی را برای کیفیت همیشگی آن انتخاب کنید

در حالی که همه ما به دنبال حذف کلیشه‌ها هستیم، ویژگی‌های مفید آبی آن را به رنگی تبدیل می کند که هنوز در ایده های اتاق خواب پسران ارزش توجه دارد. ثابت شده است که حواس را آرام می کند، هنگامی که در اتاق خواب استفاده می شود، می تواند هم چشمگیر و هم آرامش بخش باشد. آبی رنگ بسیار خوبی برای اتاق پسران است، زیرا رنگی است که به راحتی با کودک بزرگ می شود. یک آبی پررنگ این توانایی را دارد که هم بازیگوش و هم خوش تیپ، گرافیکی و آرام باشد.

رنگ آبی برای اتاق خواب ۱۲ متری

تخت های دو طبقه می توانند بسیار شیک باشند

چه برای دوقلوها ، خواهران و برادران و چه در آماده سازی برای خواب منظم ، تختخوابهای دوطبقه همیشه دو برابر سرگرم کننده هستند. به همان اندازه که یک مبلمان یک نفره مناسب هستند، اتاق خواب‌های با تخت خواب‌های دو طبقه دارای فضای خواب فراوانی است که به طرز هوشمندانه ای در زیر آن کشوهای زیر طبقه پایین گنجانده شده است. چراغ‌های دیواری و طاقچه‌های ذخیره‌سازی در هر طبقه، مطالعه و مرتب بودن در شب را به ارمغان می‌آورد.

تخت های دو طبقه در اتاق خواب ۱۲ متری

فضایی برای ماجراجویی ایجاد کنید

یکی از ایده‌های جذاب برای دیزاین دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه ساخت اتاقی به شکل جنگل است. استفاده از یک تخت با پوشش چادر و کاغذ دیواری‌هایی با الگوی برگ و درخت اتاق پسر شما را به یک جنگل کوچک که فضایی برای ماجراجویی ایجاد می‌کند را خواهد ساخت.

فضاهای مخفی در اتاق خواب

رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه

شاید بسیاری از دکوراتورها انتخاب رنگ را امری کاملا سلیقه‌ای بدانند. اما باید عنوان کنیم که برخی از رنگ‌ها هستند که برای اتاق پسران بسیار مناسب است و بیشتر اتاق خواب‌هایی که برای پسران طراحی می‌شود، با این رنگ‌ها بوده است. یکی از رنگ‌های مناسب برای اتاق خواب پسران طیف‌های مختلف رنگ آبی است. این رنگ‌ها حس آرامش و سکون را به‌همراه دارد و یکی از بهترین ایده‌های رنگ اتاق خواب پسرانه است. آبی آسمانی یک رنگ جذاب و کلاسیک است که حس اعتمادبه‌نفس و آرامش را در محیط القا می‌کند.

رنگ های مناسب برای دکوراسیون اتاق

یکی دیگر از رنگ‌ها استفاده از رنگ سبز است. به‌طور‌کلی رنگ سبز طیف گسترده‌ای دارد. شما می‌توانید از طیف متنوع رنگ سبز در بخش‌های مختلف اتاق خواب استفاده کنید. رنگ دیگر نیز رنگ خاکستری است.  خاکستری در طیف رنگی تیره تا روشنی وجود دارد و برای انتخاب هر کدام، باید به رنگ مکمل آن توجه داشته باشید. رنگ خاکستری برای بسیاری از بخش‌ها مناسب است. ترکیب رنگ خاکستری با رنگ‌های دیگر می‌تواند بسیار جذاب و مهیج باشد. رنگ خاکستری به طور کلی القا کننده آرامش در محیط است.

دکوراسیون اتاق خواب ۱۲ متری پسرانه

  • بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه کدام است؟
    علاوه بر سرمه ای و قرمز از رنگ های سفید، طوسی، سبز روشن و آبی آسمانی هم می‌توان برای رنگ اتاق خواب پسرانه استفاده کرد. رنگ های روشن تر باعث دلبازتر شدن اتاق می‌شوند.
  • کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ؟
    استفاده از کاغذ دیواری برتری که دارد این است که سریع و بدون دردسر است. اما درصورت نگهداری نامناسب زودتر هم از بین می‌رود.

ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *