جستجو

ثبت‌نام

ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه

ایده‌های-مقرون-به-صرفه-برای-دکوراسیون-خانه

چطور با یک بودجه کم دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟ این سوالی است که بسیاری از خانم‌ها بیشتر مواقع و به خصوص نزدیک سال تحویل و خانه تکانی، می‌پرسند. با ما همراه باشید تا چند ایده ساده و ارزان برای ایجاد یک تغییر اساسی و ارزان دکوراسیون خانه، به شما پیشنهاد دهیم.

تغییر رنگ کابینت‌های آشپزخانه

اگر رنگ کابینت‌های خود را دوست ندارید یا چندین سال است که از آن‌ها استفاده می‌کنید و کیفیت خود را از دست داده‌اند بهتر است رنگ کابینت‌ها را تغییر دهید. تغییر رنگ کابینت ها در لیست ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه پر هزینه ترین ایده است. اما با این هزینه یک تغییر اساسی در دکور خانه ایجاد شده و احتمالا تا چند سال، فضای خانه و آشپزخانه برای شما حس تازگی خواهد داشت. اگر تصمیم به تغییر رنگ آشپزخانه خود گرفته اید، پیشنهاد میکنیم سری به عکس ها و ایده های داخل مقاله بهترین رنگ های آشپزخانه بزنید.

ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه

تغییر کاشی‌ها با بر‌چسب زدن به آن‌ها

برچسب‌های کاشی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون آشپزخانه یا طرح‌های جدید و مُد شده سال، برچسب تهیه کرده و روی کاشی‌های قدیمی، به آسانی فیکس کنید. اگر برای تغییر دکوراسیون زیاد نمی‌خواهید خرج کنید ولی قصد ایجاد یک تغییر بزرگ را هم دارید این ایده یکی از بهترین های لیست ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه است.

ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه

خرید کوسن یا تعویض پارچه مبل

همانطور که می‌دانید تغییر مبلمان هزینه گزافی را به دوش ما می‌گذارد؛ اما اگر بخواهیم روی همین مبلمان، تغییر ایجاد کنیم بهتر است که کوسن‌های جدید در رنگ‌های مختلف خریداری کنیم. تغییر عسلی یا میز‌های جلو مبلی نیز یک ایده عالی برای تغییر سبک مبلمان است.

تعویض پارچه مبل یا تعمیر روکش آن‌ها، تاثیرگذارترین تغییری است که می‌توانیم در مبلمان خود ایجاد کنیم. و به همین دلیل هم هست که در لیست ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون در رتبه سوم قرار گرفته است. این کار نه تنها یک تغییر اساسی در دکوراسیون ما خواهد بود، بلکه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های ما نیز خواهد شد.

خرید کوسن یا تعویض پارچه مبل در لیست ایده‌های مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه

آینه‌کاری

یکی دیگر از ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون آینه کاری است. آینه‌کاری یک هنر و سنت قدیمی ایرانی است و بخشی از تزئینات است که هرگز از مُد نمی‌افتد. فقط باید بدانیم که همگام با دکوراسیون روز دنیا به چه شکل و چگونه از آن استفاده کنیم.

آینه‌ها برای هر سبک (اعم از سنتی یا مدرن) از دکوراسیون مناسب است. به دلیل این که موجب انعکاس نور و دلبازیِ فضا می‌شود. حتی اگر در جای مناسبی از خانه قرار گیرد به بزرگ نشان دادن خانه شما کمک خواهد کرد که ایده خوبی برای خانه‌های کوچک است. آینه‌ها را بر اساس سبک دکوراسیون با شکل‌های مناسب تهیه کنید..

  • اولین نکته ای که برای انتخاب آینه‌ها باید در نظر داشته باشید این است که آینه را روی کدام دیوار باید نصب کرد و در روبه‌روی آینه چه چیزهایی قرار دارد. چون آینه‌ها هر آنچه که در روبه روی آن‌ها قرار دارد را منعکس می‌کنند به همین دلیل توجه به این نکته بسیار مهم است. آینه‌های دکوراتیو معمولا پشت کنسول، بخش ورودی خانه و حتی بخش غذاخوری کاربرد دارند.
  • بهترین حالت برای قرار دادن آینه‌ها در فضاهای با نورِ کم، روبه‌روی پنجره است. چون نور را انعکاس داده و روشنایی فضا دو برابر خواهد شد.
  • در حالت دیگر یک اثر هنری یا یک مبل خاص را جلوی یا روبروی آینه بگذارید که زیبایی آن‌ها را دوچندان می‌کند.
  • در هر صورت از قرار دادن آینه‌های بزرگ در فضای خود نترسید حتی اگر یک فضای کوچک دارید. چون به فضای شما عمق خواهند داد و محیط، بزرگ‌تر جلوه می‌کند.
آینه‌کاری

اکسسوری مناسب با فضا

دکوراسیون لوکس به این معنی نیست که همه وسایل خانه گران‌قیمت باشند. فقط کافی است اصول‌هایی را رعایت کنیم تا دکور لوکسی داشته باشیم. استفاده از اکسسوری‌ها باید مناسب و همسو با سبک فضا (از نظر رنگ یا متریال) و نمایان‌گر دیزاین کلی فضا باشد. برای اکسسوری بهتر است وسیله‌های به اصطلاح دم‌ِدستی و بلا‌استفاده را به کار نبریم.

حالا چه کاری باید برای اکسسوری انجام داد؟ اولین جایی که به وسایل دکوری نیاز دارد و در کنارش کاربردی هم باشد، میز‌های جلوی مبل هستند.‌ چون قسمتی است که از هر جهت به فضای خانه نگاه کنیم، در دید ماست.

  • برای اکسسوری میز جلو مبل حتما از مجموعه استفاده کنید. یعنی از یک سینی، تخته، سنگ یا هرچیزی که جدا از جنس میز باشد.‌
  • قرار دادن رومیزی همزمان با قرار دادن اکسسوری بسیار ناهماهنگ جلوه می‌کند. بنابراین از قرار دادن رومیزی خودداری کنید.‌
  • در سینی اکسسوری، یک گلدان با ارتفاع مناسب، یک ظرف کاربردی و لوازم تزیینی مثل شمع قرار دهید. برای کنسول و میز غذا‌خوری هم می‌توانید تعدادی لوازم تزئینی زیبا تهیه کنید.

اگر هنوز هیچ کدام از ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون که تا به حال پیشنهاد شد، نظرتان را جلب نکرده است، نگران نباشید هنوز چند تا ایده دیگر برایتان داریم.

تابلو‌

مورد بعدی که با هزینه کم روی لوکس شدن خانه اثر مثبت می‌گذارد، دیوار خالی با تابلو‌های فاخر و سایز تقریبا بزرگ است. به هیچ وجه یک دیوار را با تعداد زیاد قاب عکس یا تابلو‌های کوچک و زیاد، شلوغ نکنید.   

کاور شوفاژ

کاور شوفاژ

ممکنه است شما خانه قدیمی با ساختار سنتی و شوفاژ‌های قدیمی باشد و امکان تاسیسات هم نداشته باشید. در این حالت استفاده از کاور شوفاژ می‌تواند یکی از ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون باشد.

اما این بخش باید و نباید‌هایی دارد. اینکه شوفاژ در چه نقطه‌ای قرار گرفته، نوع کاور را تعیین می‌کند. مثلا اگر شوفاژ شما پشت مبل قرار گرفته است نیاز به کاور ندارد. اما اگر در فضای قرار گرفته که کاملاً در معرض دید است به کاور شوفاژ نیاز است.

این کاور باید هماهنگ با رنگ دیوار یا هماهنگ با رنگ لوازم چوبی دکور شما باشد.

چراغ‌های سقفی

ایده‌های مقرون به صرفه برای دکوراسیون خانه

چراغ‌های سقفی را ابتدا باید طبق دکوراسیون انتخاب کنید. انتخاب یک یا چند چراغ سقفی خاص، می‌تواند به عنوان نقطه کانونی و مرکز توجه دکوراسیون استفاده شود. مثلا روی میز غذاخوری و ورودی آشپزخانه که هم به فضا نور می‌دهد و هم موجب چشمگیر شدن فضا خواهد شد.

صندلی‌های تکی

هر نوع ست مبلی که دارید می‌توانید بر اساس سبک آن، یک صندلی تک و خاص تهیه کنید و به دکوراسیون خود اضافه کنید. به این صورت یک دکوراسیون خاص و ارزان خواهید داشت.

دستگیره‌های در

در جمعه بازار‌ها یا خیلی شرکت‌ها، دستگیره‌های خاصی وجود دارند که به حراج گذاشته شده‌اند و شما می‌توانید آن‌ها را برای کمد‌ها و در‌ها خریداری کنید. 

ایجاد فضای سبز در بالکن‌ها

اولین کاری که برای تغییر فضای بالکن باید انجام داد، استفاده از چمن‌ها متری است. چمن‌ها به صورت متری و مثل موکت هستند که به راحتی با کاتر برش داده می‌شوند.

اگر بالکن شما به ساختمان‌های روبرویی یا خیابان دید دارد و یا نرده‌های قدیمی دارد، از پیچک‌های مصنوعی برای تزیین نرده‌ها استفاده کنید.

ایجاد-فضای-سبز-در-بالکن‌ها

یکی دیگر از ایده های مقرون به صرفه که می‌توانید برای بالکن انجام دهید، تغییر رنگ دیوار آن‌هاست‌. البته استفاده از فلاور باکس‌های دیواری هم به جای رنگ کردن دیوار ایده جالبی است. فلاور باکس‌ها فضای کمی را اشغال می‌کند و تاثیر بصری بالایی خواهد داشت.

چوب‌نما یا ترمووود، صندلی تاشو، پنل‌های سه بعدی طرح آجر ضد‌آب نیز مواردی عالی برای تزیین بالکن شما خواهد بود. 

استفاده از رنگ‌های، سبز، قهوه‌ای، سفید و قرمز یا نارنجی در کنار هم، فضایِ بالکن شما را چندین برابر دلنشین خواهد کرد.

در این مقاله به یکسری از ایده های مقرون به صرفه برای دکوراسیون منزل اشاره کردیم، اگر شما هم ایده دارید که میتونه داخل این لیست قرار بگیره، حتما برامون توی قسمت دیدگاه ها بنویسید تا به مقاله اضافه کنیم، امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید. برای دیدن ایده های بیشتر برای دکوراسیون خانه تان می‌توانید پیج اینستاگرام مدوسا دکور را نیز دنبال کنید.

لوگو مدوسا دکور

تحریریه مدوسا دکور

مجله مد و دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *