جستجو

ثبت‌نام

مبل چستر چیست؟

مبل چستر چیست

یکی از انواع مبلمان راحتی که بسیار شیک و جذاب به حساب می آید مبل چستر است. مبل چستر یا به طور کامل چستر فیلد یکی از انواع مبلمان است که در دسته مبلمان راحتی قرار می‌گیرد. این مبلمان یکی از مشهورترین انواع مبل در جهان به حساب می‌آید. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا بیشتر با این نوع مبلمان آشنا شوید.

از اصلی‌ترین ویژگی‌های مبل چستر لمسه کاری شدن آن می‌باشد. منظور از لمسه کاری در واقع همان پستی و بلندی‌های روی سطح مبل است. از نظر لغوی مبل چستر به مبلی اطلاق می‌شود که دسته و پشتی پهن دارد و دارای ارتفاع کم و متمایل به عقب است.

مبل چستر در دکوراسیون

 مبل چستر دارای سابقه بسیار بالایی از نظر تاریخی است. پس به طور کلی می توان اینطور گفت که این مبل برای خانه‌هایی مناسب خواهد بود که دکوراسیون آنها به سبک کلاسیک چیدمان شده است. اما در مقابل این نگاه نباید رخ دهد که مبل چستر برای خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن قابل استفاده نخواهد بود، زیرا مبل چستر برای منازلی با دکوراسیون مدرن نیز قابل استفاده است و همچنان جذابیت ویژه‌ای خواهد داشت.

مبل چستر در دکوراسیون 2

کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی مبل چستر را برای فضاهای بسیار ساده پیشنهاد می‌کنند زیرا این گونه از مبل با توجه به فضای شلوغی که دارد می‌تواند در فضاهای ساده و مینیمال در مرکز توجه قرار بگیرد و بالانس مناسبی را در فضا ایجاد کند.

مبل چستر در دکوراسیون

تاریخچه مبل چسترفیلد

یکی از جذابیت‌هایی که در حاشیه مبل چستر قرار دارد تاریخچه شکلگیری و قدمت این نوع از مبل نسبت به دیگر مبلمان راحتی است. لرد فیلیپ استنهاپ در واقع اولین فردی بود که یک مبل راحتی با روکش چرمی که در آن از دکمه ها استفاده شده است را سفارش داد. از ویژگی‌های این مبل سفارشی می‌توان به نشیمنگاهی عمیق و برجسته و پایه های کوتاه صندلی اشاره نمود.

لرد فیلیپ استنهاب در واقع چهارمین فرماندار قلعه چسترفیلد انگلستان بود. او یک نویسنده قهار و یک سیاستمدار بسیارتوانمند بود. و البته با توجه به این سفارش می‌توان او را به عنوان یکی از پیشگامان صنعت مبلمان معرفی نمود. هدف او از سفارش اینگونه مبل ایجاد فضایی بسیار راحت برای نشستن یک فرد دارای مقام بالا بود به طوری که کمال راحتی را داشته باشد و به هیچ وجه لباسش چروک نشود.

تاریخچه مبل چستر

شروع محبوبیت این مبل نیز از زمانی شروع شد که مهمانان اشرافی بسیاری به قلعه چسترفیلد می‌رفتند و با دیدن این مبل نظرشان جلب می‌شد و به سمت سفارش آن سوق داده می‌شدند. و به مرور زمان این مدل از مبل به عنوان یک گونه مبل راحتی سلطنتی و اعیانی شناخته شد.

مبلمان چستر را چگونه بچینیم ؟

یکی از مهمترین بخش‌های انتخاب مبلمان این است که به این موضوع که چگونه مبل را بچینیم توجه کنیم. در واقع برای اینکه یک دکوراسیون زیبا را در منزل خود داشته باشیم صرفا تهیه یک سری از وسایل شیک به ما کمک نمی‌کند بلکه چیدمان آن است که باعث می‌شود شما یک شرایط ایده آل را در منزل خود تجربه کنید.

مرکز اتاق نشیمن را می‌توان بهترین نقطه برای قرار گیری مبل چستر در نظر گرفت. زیرا به دلیل ابعاد نسبتا بزرگ این مبلمان و جذابیت ذاتی که دارا می باشد، بهتر است که آن را طوری قرار دهیم که در کانون اصلی توجه باشد.

مبل چستر را چگونه بچینیم

طراحی مبل چستر طوری است که با بیشتر فضاها و دکوراسیون‌ها تناسب بسیاری داشته باشد و جذابیت بسیاری به محیط اضافه نماید. همان طور که اشاره شد این مبل دارای زیبایی فراموش نشدنی می‌باشد و جذابیت خود را تا سال‌ها حفظ می‌کند و این یکی از دلایلی است که هتل ها این مبلمان را برای استفاده در لابی خود به کار می‌گیرند تا یک لابی بسیار شیک و چشم نواز را ایجاد کنند.

سخن نهایی

مبلمان چستر یکی از انواع مبلمان راحتی است که سالهاست از مد نیوفتاده و همواره جای خود را در بازار حفظ کرده است. در این مقاله با شما در مورد ویژگی‌ها و جذابیت‌های مبل چستر با شما سخن گفتیم. امیدواریم که این مقاله به شما در انتخاب مبلمان مناسب کمک بسیاری کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *