جستجو

ثبت‌نام

انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه

انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است. حتما شما هم بارها این جمله را شنیده‌اید. امروز میخواهیم در مورد انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه با شما سخن بگوییم. آشپزخانه بخشی از خانه است که به طور معمول دکوراسیون آن سال‌های سال دست نخورده باقی می‌ماند و افراد معمولا رغبتی برای تغییر دکوراسیون آن ندارند. به همین دلیل وقتی قرار است که برای آشپزخانه خانه جدید خود دکوراسیونی را انتخاب کنید بهتر است بسیار به این موضوع توجه کنید که قرار است سالها این سبک دکور را در جلوی چشمان خود شاهد باشید.

در ضمن کارایی سبکی که انتخاب می‌کنید بسیار موثر است. آشپزخانه از معدود محل‌هایی در خانه است که توجه به کارایی در آن از سبک و زیبایی پیشی می‌گیرد؛ چرا که این بخش از خانه مستقیما با بهداشت و خوراک افراد سر و کار دارد. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا با انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه و ویژگی‌های هر سبک بیشتر آشنا شوید.

انواع دکور آشپزخانه

انتخاب سبک دکوراسیون آشپزخانه به عوامل متعددی بستگی دارد. طرح انتخابی شما باید با فضایی که در اختیار دارید سازگاری داشته باشد. برخی از انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه مناسب فضاهای کوچک هستند و برخی دیگر در فضاهای بزرگ جلوه‌ی بهتری خواهند داشت. چینش دکور آشپزخانه علاوه بر اینکه باید با فضایی که در اختیار دارید سازگاری کامل داشته باشد، باید با دکوراسیون دیگر بخش‌های خانه هم تناسب ایجاد کند. این موضوع در خانه‌های امروزی که آشپزخانه به فضای پذیرایی و اتاق نشیمن نزدیک و متصل است بسیار پر رنگ تر نیز شده است. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا این سبک‌ها را بیشتر بشناسید.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک کلاسیک

اولین سبکی که به سراغ آن می‌رویم سبک کلاسیک است. اگر فضای تقریبا بزرگی در اختیار دارید سبک کلاسیک بسیار برایتان مناسب خواهد بود. سبک کلاسیک دارای یک طراحی خاص است که این طراحی باعث می‌شود که فضای آشپزخانه شما بسیار با وقار، سنگین و زیبا به نظر برسد. این سبک معمولا با رنگ‌های روشن طراحی می‌شود. رنگ‌هایی مثل سفید و کرم. البته در برخی فضاها رنگ‌های تیره هم برای طراحی آشپزخانه کلاسیک به کار می‌رود؛ رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای تیره.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک کلاسیک

استفاده از کابینت‌های چوبی لوکس که روی آنها نقش‌هایی کنده کاری شده باشد از ویژگی‌های اصلی این سبک از دکوراسیون آشپزخانه هستند. نقش‌هایی به سبک رومی که شکوه و اصالت را به آشپزخانه شما می‌آورد. یکی دیگر از ویژگی‌های این سبک، این است که چیدمان وسایل و کابینت‌ها در آن به صورت قرینه صورت می‌گیرد.

سبک دکوراسیون آشپزخانه مدرن

سبک مدرن در دکوراسیون آشپزخانه بسیار پرطرفدار است. این سبک در هر آشپزخانه‌ای قابل اجراست. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این طرح این است که این سبک در آشپزخانه‌های کوچک نیز به راحتی قابل اجراست. کابینت‌هایی که در این سبک اجرا می‌شوند بسیار ساده و دارای خطوط صاف و منظم هستند. این سبک به حدی ساده اجرا می‌شود که حتی از نصب دستگیره هم برای کابینت‌ها خود داری می‌شود.

سبک دکوراسیون آشپزخانه مدرن

این سبک به طور کلی به دور از تجملات است. کاشی‌هایی هم که برای دیوار آشپزخانه استفاده می‌شود معمولا ساده و بدون الگوی خاصی هستند. رنگ‌هایی که در دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن استفاده می‌شود، معمولا خنثی هستند. اگر به سادگی علاقه دارید و فضای کمی نیز دز اختیار دارید، این سبک بسیار برایتان مناسب خواهد بود.

سبک راستیک

آشپزخانه به سبک راستیک فضا را با طبیعت پیوند می‌دهد. در طراحی این آشپزخانه المان‌های طبیعی بسیار به چشم می‌خورند. چوب و سنگ از اصلی‌ترین بخش‌های دکوراسیون آشپزخانه به سیبک راستیک است. در این سبک سعی می‌شود حالت طبیعی متریال به کار رفته شده حفظ شود. پس چوب‌های به کار رفته در این سبک زیتد دستکاری و پرداخت نمی‌شوند. در این سبک از آشپزخانه هم از پالت‌های رنگی به سبک خنثی زیاد بهره گرفته می‌شود. معمولا از وسایل آنتیک در این سبک از آشپزخانه بسیار استفاده می‌شود.

سبک راستیک

سبک شیکر

یکی دیگر از سبک‌های پرطرفدار برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه سبک شیکر است. این سبک برای افرادی که به دنبال طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شکلی ساده اما کاربردی و زیبا هستند، بسیار مناسب است. سبک شیکر از نظر پیچیدگی و تزئینات در مقایسه با سبک کلاسیک ساده تر و در مقایسه با سبک مدرن پیچیده تر است.

این سبک در حقیقت از سبک‌های معاصر و روستایی تشکیل شده است. دز این سبک شما می‌توانید از رنگ‌های مختلفی بهره بگیرید. البته اکثر رنگ‌هایی که برای آشپزخانه توصیه می‌شوند، بهتر است به صورت خنثی‌تر انتخاب شوند. استفاده از متریال‌های طبیعی مثل سنگ مرمر برای پیشخوان نیز، جذابیت زیادی به آشپزخانه به سبک شیکر اضافه خواهد کرد.

سبک شیکر

سبک ترکیبی

شما می‌توانید از ترکیب سبک‌ها نیز دز آشپزخانه خود بهره ببرید. انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه به نحوی است که ماهیت تمامی آنها از یک الگو بهره می‌گیرد به همین دلیل شما می‌توانید از المان‌های مختلفی که در سبک‌های مختلف وجود دارد استفاده کنید. مثلا می‌توانید در آشپزخانه خود از المان‌های طبیعی سبک راستیک استفاده کنید و در کنار آن با ترکیب کردن این سبک با سبک مدرن یک فضای طبیعی اما ساده در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

از دلایل محبوبیت سبک شیکر نیز همین است که ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک را برای شما به ارمغان می‌آورد. شما هم می‌توانید با استفاده از برتری‌های سبک‌های مختلف برای آشپزخانه خود یک دکوراسیون منحصر به فرد و خاص طراحی کنید. این کار باعث می‌شود که علاوه بر کارایی مثبتی که سبک‌های مختلف برای شما به همراه می‌آورند، از زیبایی‌های مشترک آنها بهره کافی را ببرید.

سبک ترکیبی

در کنار ترکیب سبک‌های مختلف به شما توصیه می‌کنیم که از پالت‌های رنگی ترکیبی نیز استفاده کنید. البته فضای آشپزخانه هرچه یکدست تر به نظر برسد زیباتر است. اما استفاده از ترکیب دو یا سه رنگ، همچنان که سادگی فضا را به هم نمی‌زند، یک ترکیب بسیار زیبا ایجاد می‎کند که از سادگی و یکرنگی بیش از حد فضای آشپزخانه شما جلوگیری خواهد کرد.

سخن نهایی

در این مقاله با شما در مورد انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه سخن گفتیم. آشپزخانه به عنوان یکی از اصلی ترین بخش‌های خانه به یک دکوراسیون زیبا، کامل و کاربردی احتیاج دارد که تا چند سال از کارایی و زیبایی آن کم نشود. به همین دلیل انتخاب سبک دکوراسیون مناسب برای آن بسیار اهمیت دارد. امیدواریم که این مطلب به شما در انتخاب سبک دکوراسیون آشپزخانه خود کمک کرده باشد. ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *