جستجو

ثبت‌نام

انواع مدل های لوستر آشپزخانه جذاب و شیک

انواع مدل های لوستر آشپزخانه جذاب و شیک

یکی از جذابیت های هر آشپزخانه ای داشتن لوستری جذاب و متناسب با طراحی آن خانه است که می تواند زیبایی خانه شما را چندین برابر کند و آن را متفاوت سازد. هدف کلی و اصلی لوستر، نور دهی مناسب می باشد اما با پیشرفت های این صنعت و ورود شرکت های مختلف طراحی به این صنعت، باید در زمان خرید موضوعات طراحی و زیبایی شناسی دیگری را نیز در نظر گرفت. در اینجا میخوایم چندین مدل لوستر آشپزخانه شیک و جذاب را باهم ببینیم.

انواع لوستر آشپزخانه

لوستر آشپزخانه کلاسیک

یکی از رایج ترین لوستر هایی که در ایران و خانه های عموم مردم مشاهده می شود لوستر های کلاسیک است. این لوستر ها بر اساس سلیقه مردم و فرهنگ آنها طراحی شدند و اجزایی همچون گل و برگ در طراحی این لوستر ها بسیار دیده می شود و ساختار آن جا افتاده است. جنس لوستر های کلاسیک با توجه به قیمت شان و خریداران متفاوت می باشد. به عنوان مثال می توان در آنها جنس هایی همچون برنج، فلز، کریستال، آهن و… یافت و تنوع بالا در جنس و شکل از ویژگی های بارز شان است. لوستر آشپزخانه کلاسیک عموما سه یا پنج شاخه برقی(دارای لامپ) دارد و ابعاد بزرگ تر آن برای پذیرایی مناسب می باشد و استفاده از آنها در آشپزخانه پیشنهاد نمی شود.

لوستر آشپزخانه چوبی

لوستر های چوبی همانطور که از اسم شان هم مشخص است. ویژگی  اصلی متمایز کننده شان داشتن جنسی چوبی می باشد. این لوستر ها ابعاد کوچکی دارند و طراحی های شان بسیار فانتری و آسیب پذیر است به این معنا که استفاده از آنها در مکان های کوچک تر و اتاق های جانبی پسندیده تر می باشد. استفاده از لوستر چوبی در آشپزخانه و ست کردن آن با کابینت موجود می تواند زیبایی آشپزخانه شما را چندین برابر کند و هزینه کمتری نیز به نسبت مدل های کلاسیک دارد. البته قیمت های اعلام شده حدودی می باشند و نمی توان به تمام لوستر ها به یک میزان نسبت داد.

لوستر آشپزخانه ال ای دی

لوستر های ال ای دی از لامپ های کم مصرف استفاده می کنند و نور دهی بسیاری دارند. طراحی آنها تا حدود بسیاری شبیه لوستر های مدرن است که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم. آنطور که باید و شاید نمی توان میان لوستر های ال ای دی و مدرن تفاوت گذاشت اما در مجموع جنبه مصرف انرژی شان بهینه تر است و بر خلاف لوستر های کلاسیک و قدیمی ای که در گذشته بیشتر دیده می شدند انرژی بیشتری را ذخیره می کنند. همچنین از لحاظ محیط زیستی نیز می تواند قدم کوچکی را در جهت بهبود آن بر دارد.

لوستر آشپزخانه مدرن

شاید بتوان گفت جدیدترین مدل لوستر آشپزخانه لوستر مدرن است. این مدل لوستر با طراحی ها و سبک های به روز ساخته می شود و الگویی مشخص و معلوم ندارد. از لوستر های مدرن با عنوان لوستر آشپزخانه اسپرت نیز یاد می شود و طرز ساخت جوان پسندانه ای دارد. قیمت لوستر های مدرن به نسبت دیگر لوستر ها بالا تر است چرا که در آن از مواد گوناگون و طراحی های متنوع زیادی استفاده می شود. لوستر های مدرن اشکالی را بر روی سقف خانه شما ایجاد می کنند و بیشتر بجای بحث نور دهی جنبه زیبایی آنها پر رنگ است. مرز میان این لوستر ها با برخی طراحی های دیگر بسیار نا محسوس است اما می توان از آنها به عنوان یک سبک طراحی یاد کرد.

 لوستر آشپزخانه استیل

لوستر های استیل جزئیات بسیاری دارند و اجزای شان باریک و کوچک است که استفاده از آنها را در آشپزخانه های کوچک مرسوم می کند. ویژگی دیگر این لوستر ها جنس استیل شان است که بازتاب نوری و کیفیت جذابی را برای بییننده ایجاد می کند و خرج بسیاری بر روی دست خریدار نمی گذارد. این لوستر ها می توان در دسته لوستر آشپزخانه ارزان قرار داد و برای شروع زندگی گزینه ای مناسب می باشد. از لحاظ نور دهی تا حدودی ضعیف عمل می کنند و معمولا یک عدد لامپ را بیشتر پوشش نمی دهند اما برای مکان های کوچک مناسب است و می توان جزو گزینه ها قرار داد.

لوستر آشپزخانه کریستالی

لوستر های کریستالی کمتر در آشپزخانه ها استفاده می شوند و طراحی زیبا و خاص آنها برای مکان های راهرو و پذیرایی مناسب تر است. اما نباید آنها را در این مقاله از قلم انداخت چرا که زیبایی خاصی به خانه ها می دهد. لوستر های کریستالی معمولا یک بدنه نسبتا کوچک دارند و در کنارش تعداد بسیاری کریستال و یا همان بلور در آنها دیده می شود. از طراحی های جذاب و مورد پسند این نوع لوستر، امتداد کریستال ها تا نزدیکی زمین است که باعث جلب توجه و ایجاد تمایز می شود. مدل های طولی، افقی، کروی و… از آن در بازار موجود می باشد اما برای استفاده از آنها در آشپزخانه انواع کوچک و جمع و جورش بیشتر پیشنهاد می شوند. میزان نور دهی این لوستر بسیار بیشتر از انواع قبلی است چرا که حضور بلور ها باعث تشدید نور و درخشش آنها می شود.

قیمت لوستر های آشپزخانه

همانطور که خودتان نیز حدس می زنید، با توجه به تنوع بالای لوسترهای آشپزخانه، نمی توان قیمت ثابتی را به عنوان قیمت لوسترهای آشپرخانه اعلام کرد. اما به طور کلی، اکثر این لوستر ها برای فضای محدود تر و اندازه کوچک تری طراحی شدند و ترجیح سازندگان بر حفظ قیمت و اندازه آنها است.

کلام آخر

خرید لوستر و یا هر وسیله زیبا کننده دیگری برای خانه و آشپزخانه موضوعی ضروری است اما نباید آنها را به تنهایی نگاه کرد و داشتن دید کلی و بحث دکوراسیون در نهایت کار تاثیر بسیاری می گذارد. قطعا در این مقاله تمام انواع و نکات لوستر ها بررسی نشد و نیازمند تحقیق بیشتر و تکمیل اطلاعات است به همین دلیل حتما قبل از خرید لوستر با افراد مختلفی مشورت کنید و از حضور سایت های فروش اینترنتی نیز غافل نشوید.

لوگو مدوسا دکور

تحریریه مدوسا دکور

مجله مد و دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *