جستجو

ثبت‌نام

چینی‌ها در تهران استادیوم می‌سازند

چینی-ها-در-تهران-استادیوم-می‌سازند

پس از گذشت حدود نیم قرن از ساخته شدن مجموعه ورزشی آزادی که میزبان بازیهای آسیایی تهران و پس از آن میزبان مهمترین رویداد‌های ورزشی در تهران بوده، امروز در نشستی که وزیر ورزش و جوانان با نمایندگان یک شرکت مهندسی چینی داشت، مشخص شد که قرار است یک مجموعه بین المللی در تهران توسط یک شرکت چینی ساخته شود.

در نشست امروز وزیر ورزش و جوانان به این موضوع که رئیس جمهور برای احداث یک مجموعه ورزشی بین المللی در تهران تاکید و دستورات ویژه داشته است، به بیان خواسته‌ها و شرایط ایران در طراحی این پروژه جدید و گران در پایتخت پرداخت. در نشست امروز نیز مشاور ارشد شرکت مهندسی چینی با اشاره به برنامه زمان‌بندی شده این شرکت، از طراحی نقشه این مجموعه ورزشی ظرف روزهای آینده خبر داد.

 شرکتی که قرار است استادیوم جدیدی در تهران را طراحی کند و به بهره برداری برساند، شرکت چینی IPPR است. این شرکت فنی و مهندسی بزرگ و معتبر چینی یک شرکت معتبر در زمینه ساخت و ساز است که در بیش از 100 کشور جهان فعالیت دارد و عضو کنسرسیوم گروه ملی ورزش چین (CNSG) است. همچنین این کمپانی عظیم ساخت و ساز وابسته به گروه «ساینو مک» است.

آزادی

باید دید آیا امکان دارد که جایگزین جدیدی برای مجموعه عظیم و پرقدرت آزادی که سالهاست جور میزبانی از بسیاری از رویدادهای ورزشی را به دوش کشیده را به زودی ببینیم یا خیر؟ استادیومی که با وجود آماده نبودن شرایط آن در حال حاضر و تعمیرات طولانی مدتی که گویا قرار نیست به اتمام برسد در حال کمک به ورزش ایران است.

ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *