جستجو

ثبت‌نام

10 تا از بلندترین هتل های دنیا

بلندترین هتل های دنیا

هتل‌ها یکی از پیش نیازهای اصلی جذب توریست برای کشورهای مختلف به حساب می‌آید. پیش از هر سفری قطعا اولین اقدام شما انتخاب محل اسکان است. هتل‌ها به طور پیوسته در سال‌های اخیر در حال رشد و بهتر شدن هستند. امروز و در این مطلب قصد تاریم تا ده تا از بلندترین هتل های دنیا را به شما معرفی کنیم. قطعا متعجب خواهید شد اگر بفهمید که یکی از این هتل‌ها در کره شمالی قرار دارد. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید.

ما در این مطلب آسمانخراش‌هایی که کاربری‌های دیگری به جز هتل بودن را دارند را وارد نکردیم و صرفا ساختمان‌هایی که فقط به عنوان هتل استفاده می‌شوند را گردآوری کرده‌ایم.

10- هتل نسیما تاور در امارات متحده عربی

هتل دهم، هتل نسیما در دبی است. این هتل یک برج دو قلو در خیابان شیخ زاید در مرکز شهر است. این هتل در سال 2010 میلادی افتتاح شد. هتل نسیما که از بلندترین هتل‌های دنیاست. این هتل 119 اتاق دارد که در 60 طبقه تقسیم شده‌اند. این هتل به شما منظره زیبا و پانورامایی از شهر دبی و ساحل زیبای خلیج همیشه فارس می‌دهد. به طوری که حتی در فضای حمام و در حین استراحت در وان هم می‌توانید از افق زیبای شهر دبی لذت ببرید. ارتفاع این هتل 269 متر است.

9- هتل چهار فصل منامه در بحرین

هتل نهم هتل نیست، جزیره است. هتل چهار فصل منامه در بحرین یک جزیره مصنوعی است که ساختمان اصلی هتل در مرکز آن قرار دارد. این مجموعه به شهر متصل است. در این جزیره یک ساحل شنی بسیار مناسب و همچنین یک استخر روباز است که می‌توانید از آن لذت ببرید. این هتل 270 متر ارتفاع دارد و توسط گروه ساختمانی اسکیدمور، اوینگز و مریل ( Skidmore, Owings & Merrill) طراحی شده است.

این ساختمان تیز به صورت حرف اچ انگلیسی طراحی شده است و یک پل آسمانی دو ساختمان را به هم متصل کرده است. در این هتل فضای داخلی به گونه ای طراحی شده است که شبیه یک کشتی کروز آرت دکو باشد و استخر بزرگ سرپوشیده آن تجملات را به نمایش می گذارد.

هتل چهار فصل منامه در سال 2014 افتتاح شده است. این هتل 68 طبقه و 268 اتاق دارد که مشرف به خلیج فارس و پایتخت کشور بحرین است.

8- هتل تاور پلازا در امارات، از بلندترین هتل های دنیا

هتل هشتم هتل تاور پلازا در امارات است.  این هتل یک آسمان خراش مدرن است که در خیابان شیخ زاید واقع شده است. این ساختمان در سال 2011 درهای این هتل برای افتتاح باز شد. در ابتدا با برند هتل میلنیوم (Millennium Hotel ) و با نام خالد العطار 2 نام داشت. این هتل لوکس 5 ستاره خدات خود را در 415 اتاق و در 65 طبقه به مسافران ارائه می‌دهد. این هتل دارای یک استخر روباز است که اطراف آن از گیاهان مختلفی پوشیده شده است و مشرف به ساحل جمیرا و شهر دبی است. ارتفاع این هتل 294 متر است.

7- هتل بایوک اسکای در تایلند

هتل بعدی زمانی خودش عنوان بلندترین هتل دنیا را با ارتفاع 304 متر را به یدک می‌کشید. این هتل در سال 1986 تکمیل شد و تا سال 1997 که برج بایوکه بانکوک ساخته شد. از این تاریخ به بعد این عنوان دست به دست شد. این برج 88 طبقه است و دارای 673 اتاق جهت پذیرایی از میهمانان است. در طبقه 77 این هتل یک فضای آزاد قرار دارد.

در طبقه 84 این ساختمان عرشه سقف گردان 360 درجه را خواهید دید و چند طبقه پایین‌تر می‌توانید برای صرف غذا به رستوران Bangkok Sky & Bangkok Balcony بروید. صرف یک نوشیدنی در بالکن طبقه 83 بروید.

6- هتل جمیرا امارات تاورز

ششمین هتل از بلندترین هتل های دنیا در شهر دبی قرار دارد. هتل جمیرا امارات تاورز ( Jumeirah Emirates Towers Hotel ) از اولین آسمانخراش‌هایی بود که در خیابان شیخ زاید مسیر ساخت برج را هموار کرد. هتل جمیرا تاورز در سال 2000 و دقیقا پیش از شروع رونق ساخت‌وساز و سرمایه گذاری بر روی املاک در امارات به بهره‌برداری رسید. این هتل دارای 400 اتاق در 56 طبقه است که 40 سوییت لوکس و مجلل دارد. ارتفاع این هتل 309 متر است.

این هتل مستقیما به مترو دبی متصل است و به راحتی و به سرعت می‌توانید از هتل خارج شوید و به جای جای شهر متصل شوید. یکی از ویژگی‌های این هتل این است که این هتل یک طبقه مجزا برای بانوان دارد. اتاق‌ها و سوییت‌های این هتل از همان روش طراحی کلاسیک هتل‌های مجلل دبی پیروی می‌کند. این هتل هم دارای پنجره‌های خمیده و سرتاسری است.

5- هتل ریوگیونگ در کره شمالی

هتل پنجم، عجیب ترین اسم این لیست است. حتما تعجب خواهید کرد اگر بدانید که پنجمین هتل بلند دنیا در کشور کره شمالی قرار دارد. در سال 1987 ایده ساخت این هتل در شهر پیونگ یانگ در پایتخت کره شمالی هتلی با ارتفاع 330 متر در 105 طبقه و 3000 اتاق و پنج رستوران در هشت طبقه و فضای چرخان با نمای پانورامیک آغاز شد و در نهایت با مشکلات و معضلات فراوان در سال 2008 افتتاح شد. این هتل مخروطی شکل دارای سه بال است که سازه آن بتنی است. هدف از ساخت این هتل رقابت کشور کمونیستی کره شمالی با دنیای سرمایه داری علی‌الخصوص کره جنوبی بوده است.

هتل ریوگیونگ در کره شمالی 1

4- برج العرب در امارات متحده عربی

رتبه هارم متعلق به هتلی است که نیاز به معرفی ندارد. برج العرب را قطعا همه شما می‌شناسید. این هتل یکی از معروف‌ترین هتل‌های دنیاست و از گران‌ترین هتل‌های دنیاست و از هتل‌های 7 ستاره دنیاست. این هتل در جزیره‌ای مصنوعی توسط گروه معماری WKK Architects که دفتر مرکزی آنها در لندن است طراحی کرده اند. این هتل در سال 1999 افتتاح شد. اگرچه که این هتل همچنان با ارتفاع 332 متری از بلندترین هتل های دنیا است اما حدود 40 درصد از ارتفاع آن را فضای غیر قابل استفاده برای اسکان و دیگر فعالیت‌ها تشکیل می‌دهد.

یکی از نکات جذاب ظاهر برج العرب قرار گیری سکوی فرود هلیکوپتر در بالای آن است و شما این امکان را دارید که با هلیکوپتر شخصی خود بر روی آن فرود بیایید. این هتل 199 سوییت در 56 طبقه دارد. یکی از نکات جالب در مورد این برج این است که سوییت‌های آن بسیار بزرگ و جادار هستند به طوریکه کوچک‌ترین سوییت آن 169 متر مربع است.

3- هتل رز ریحان در امارات متحده عربی

برج العرب بلندترین هتل دنیا بود تا زمانی که ده سال بعد در سال 2009 رز ریحان توسط روتانا افتتاح شد. این هتل 71 طبقه‌ای یک آسمانخراش آبی رنگ با ارتفاع 333 متر در شهر دبی قرار دارد و ظاهر آن نیز به رنگ آبی و با مناره‌ای به شکل گل رز طراحی شده است. این هتل 462 اتاق و سوییت مجلل با منظره پانوراما از دبی مشرف بر برج خلیفه است. این هتل دو رستوران ویژه و یک کافه است که می‌توانید از آن استفاده کنید. استخر روباز و جکوزی نیز از امکانات ویژه این هتل است که می‌توانید در کنار استراحت از منظره زیبا لذت ببرید.

2- هتل جی دبلیو ماریوت در امارات متحده عربی

هتل دوم نیز در کشور امارات متحده عربی قرار دارد. پس از گذشت سه سال از ساخت هتل رز، سمان خراش دیگری در دبی عنوان معتبر بلندترین هتل را به خود اختصاص داد. هتل 72 طبقه دبلیو ماریوت که متشکل از دو برج با ارتفاع 355 متر است. هتلی با 1608 اتاق که در بین دو برج تقسیم شده‌اند. این برج‌های متقارن طوری طراحی شده‌اند که بهترین چشم انداز ممکن را از دریا و برج خلیفه داشته باشند. این هتل دارای 12 رستوران، بار و سالن استراحت است. یکی از زیباترین مناظر پانورامیک دبی در طبقات 71 و 72 این هتل قرار دارد.

1- هتل گئورا در امارات متحده عربی

بلندترین هتل دنیا نیز دز دبی قرار دارد. البته اختلاف این هتل با هتل دوم فقط و فقط یک متر است. هتل گئورا در شهر دوبی و در فاصله حدود 3 کیلومتری از هتل ماریوت قرار دارد. این هتل در سال 2008 ساخته شد اما به دلیل موانع اقتصادی در سال 2018 به طور کامل ساخت آن به اتمام رسید و پذیرای میهمانان شد. این هتل چهار ستاره 75 طبقه دارد. این هتل 528 اتاق دارد که در آن اتاق‌هایی با مساحت 46 تا 85 متر مربع را شامل می‌شود.

مرتفع ترین هتل دنیا

در مورد بلندترین ساختمان‌های هتلی با هم سخن گفتیم. حالا وقت این است که در مورد بلندترین مکانی که به عنوان هتل استفاده شده است اما صرفا کاربری هتل را ندارد با شما سخن بگوییم.

در 16 طبقه بالایی ساختمان 111 طبقه مرکز مالی گوانژو هتلی قرار دارد که ارتفاع آن به متر می‌رسد. در طبقه 106 این ساختمان سوییت‌های دوبلکسی وجود دارند که جایگاه مرتفع‌ترین هتل دنیا را تصاحب می‌کنند.

سخن نهایی

در این مقاله در مورد بلندترین هتل های دنیا با شما سخن گفتیم. یکی از جالب‌ترین نکاتی که در این لیست به چشم می‌خورد حضور پر رنگ کشور‌های حاشیه خلیج فارس خصوصا امارات متحده عربی و بحرین است.

ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *