جستجو

ثبت‌نام

روش چیدمان پذیرایی مستطیل کاربردی و ساده

چیدمان پذیرایی مستطیل

گاهی اوقات، وقتی به یک مکان جدید نقل مکان می کنید، اتاق ها شکل خانه قدیمی شما نیستند. به طور مثال، ممکن است ملکی را که پذیرایی مستطیل شکل دارد و مجبورید برای چیدمان آن از وسایل قدیمی تان صرفنظر کنید. اما زیاد نگران نباشید، زیرا چیدمان پذیرایی مستطیل پتانسیل زیادی برای طراحی داخلی دارد، فقط لازم است تا چند ترفند کوچک را بدانید و  این دقیقاً همان چیزی است که ما در این مطلب از مدوسا دکور به آن پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

نکاتی برای چیدمان پذیرایی مستطیل

به خاطر داشته باشید، هرچند که یک پذیرایی مستطیل شکل ممکن است کمی تنگ و فشرده به نظر برسد، اما تمرکز شما باید روی چیزی باشد که دارید. به عبارت دیگر، باید از هر سانتی متر فضایی که دارید، نهایت استفاده را ببرید. در ادامه به مهم ترین نکات برای دکوراسیون پذیرایی مستطیل میپردازیم.

1.برای چیدمان پذیرایی مستطیل، از فضای عمودی استفاده کنید.

باریک بودن طراحی پذیرایی مستطیلی به این معنی است که شما ممکن است فضای کمتری نسبت به آنچه می خواهید داشته باشید، اما این شانس را نیز برای شما فراهم می کند تا از فضای عمودی خود نهایت استفاده را ببرید. گنجاندن وسایل تزئینی، مانند تابلوها یا عکس‌های خانوادگی روی قفسه‌ها در امتداد دیوارها، راهی عالی برای استفاده مؤثر از فضای عمودی شماست و زاویه دید چشم شما را تقسیم می‌کند. یک قفسه کتاب خوب نیز برای گنجاندن در این فضا مفید است، به خصوص اگر قصد دارید از آن فضا برای مطالعه استفاده کنید!

2.از گوشه های پذیرایی استفاده کنید

گوشه های پذیرایی

هنگام یادگیری چیدمان مبلمان در یک پذیرایی مستطیلی، باید روی گوشه های آن تمرکز کنید. گوشه ها معمولاً برای قرار دادن آباژورها یا گلدانهای گیاهان در اتاق های بزرگتر یا مربعی در نظر گرفته می شوند. با این حال، با قرار دادن صندلی‌ها، میزهای کوچک، عسلی ها و سایر مبلمان و لوازم دکوری کاربردی در گوشه‌های پذیرایی لذت بیشتری خواهید برد.

3.در چیدمان پذیرایی مستطیل، یک نقطه کانونی برای جلوه بصری ایجاد کنید

داشتن یک نقطه کانونی در چیدمان پذیرایی مستطیل شکل بسیار مهم است و اگر خوش شانس باشید، ممکن است از قبل آن را داشته باشد. لوازمی مانند شومینه یا آینه های قدی بزرگ نقاط کانونی خوبی را برای چیدمان اتاق ایجاد می کنند، در حالی که یک وسیله پر زرق و برق مانند آباژور نیز می تواند اثرات مشابهی داشته باشد.

4.لوازم اصلی را در مرکز چیدمان پذیرایی مستطیلی قرار دهید

مرکز چیدمان پذیرایی مستطیلی

وقتی ایده‌های چیدمان پذیرایی مستطیل را در نظر می گیرید، به طور ناخودآگاه، قطعات اصلی مبلمان خود را کنار دیوار قرار دهید، اما ما این را اشتباه می‌دانیم مگر اینکه به معنای واقعی کلمه مجبور باشید. پس بهتر است عناصر اصلی خود را در مرکز قرار دهید و فضایی تا دیوارها آزاد بگذارید تا حس یک پذیرایی سنتی تر و جذاب را ایجاد کنید. فقط مطمئن شوید که در صورت انجام این کار، هنوز فضای زیادی برای حرکت وجود دارد.

5.در طراحی پذیرایی مستطیلی، از مبلمان گرد استفاده کنید

چیدمان پذیرایی مستطیلی شکل می تواند همه چیز را افقی نشان دهد، اما یک راه عالی برای مبارزه با این اتفاق، ترکیب مبلمان و قطعات دکوری با لبه های گرد است.

شما می‌توانید با میزهای گرد، صندلی‌ها و حتی کاناپه‌ها، پذیرایی خود را جذاب‌تر کنید و لبه‌های صاف و خشن را که با فضای مستطیلی شکل همراه است، کمی ملایم تر کنید. به طور مشابه، ویژگی های نور گرد و دایره ای، مانند چراغ های رومیزی و زمینی، به ایجاد همان جلوه کمک می کنند، همانطور که آینه های گرد و آثار هنری روی دیوارها این کار را می کنند.

6.برای صرفه جویی در فضای پذیرایی مستطیل شکل از مبلمان جمع و جور استفاده کنید

هرچند که شکل مستطیلی پذیرایی شما همیشه به این معنی نیست که فضای کمتری خواهید داشت، اما باید بگوییم که اغلب اینطور است. به همین دلیل است که توصیه می کنیم از مبلمان کم جا ولی کاربردی استفاده کنید.

استفاده از مبلمان جمع و جور یک راهکار صرفه‌جویی و بهره‌وری در فضای پذیرایی مستطیلی است. زیرا با طراحی مناسب امکان بهره‌برداری کامل از فضای موجود را فراهم می‌کند. همچنین، با جایگذاری مبلمان، امکان حرکت راحت‌تر در فضا فراهم می‌شود.

اهمیت دانستن چیدمان پذیرایی مستطیل

چیدمان پذیرایی مستطیل

دانستن نکات مربوط به چیدمان پذیرایی مستطیل، اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند به بهبود کلیت فضا و ایجاد یک محیط دلپذیر کمک کند. اولین نکته، استفاده بهینه از فضای موجود است. با دقت به چیدمان مبلمان، می‌توان از فضای مستطیلی به بهترین شکل استفاده کرد و حتی در فضای کوچکتر نیز احساس راحتی ایجاد کرد.

همچنین توجه به جزئیات در چیدمان پذیرایی مستطیل، نیز بسیار حائز اهمیت است. از جمله این جزئیات می‌توان به انتخاب رنگ و طرح مبلمان، ترتیب قرارگیری قطعات مبلمانی و انتخاب لوازم تزیینی اشاره کرد. این جزئیات می‌توانند تأثیر بسزایی در جلب توجه و ایجاد یک زیبایی تمام عیار در فضای پذیرایی داشته باشند.

در پایان، امیدواریم با این روشهای خلاقانه بتوانید با چیدمان و دکوراسیون پذیرایی مستطیلی خود احساس بهتری داشته باشید! به یاد داشته باشید که قرار دادن خود در موقعیتهایی که اشکال جدید و ناآشنا اتاق به ارمغان می آورد، راه بسیار خوبی برای رشد خلاقیت به عنوان یک طراح داخلی است.  

لوگو مدوسا دکور

نسرین نیک‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *