جستجو

ثبت‌نام

تزیین اتاق خواب عروس با ایده‌های کاربردی

استفاده از رنگ آبی در تزیین اتاق خواب عروس

همان‌طور که می‌دانید اتاق خواب در هر خانه‌ای، حکم محلی برای آرامش و رهایی از تنش‌های روزانه را دارد. به همین خاطر نحوۀ چیدمان اتاق خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اهمیت دکوراسیون اتاق خواب زمانی بیشتر احساس می‌شود که برای افرادی باشد که نخستین خانۀ مشترک خود را تجربه می‌کنند. باید خطر نشان ساخت که دکوراسیون اتاق خواب عروس و زوج‌های جوان بسیار اهمیت دارد و باید در تزیین اتاق خواب عروس نکاتی را در نظر بگیرید تا نتیجۀ آن با حس مثبت و انرژی مضاعف همراه باشد.

از آن‌جایی که علم دکوراسیون داخلی روزبه‌روز در حال پیشرفت است، حتی افراد بی‌تجربه در این زمینه نیز سعی می‌کنند با آگاهی از قوانین و اصول دکوراسیون داخلی، به نحو احسن از آن استفاده کنند. در این میان بسیاری از زوج‌های جوان نیز برای چیدمان نخستین منزل مشترک خود، به دنبال به کارگیری این اصول برای چیدمان منزل خود هستند. بر همین اساس اگر شما نیز به دنبال تزیین اتاق خواب جهیزیه عروس هستید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

اصول چیدمان و تزیین اتاق خواب عروس

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای تزیین اتاق خواب عروس باید به آن توجه داشته باشید این است که میان عناصر مختلف اتاق خواب به نحوی ارتباط برقرار کنید که فضای گرم‌تر و صمیمی‌تری داشته باشد. در صورتی که این اصول و شاخص‌ها را برای چیدمان اتاق خواب عروس در نظر بگیرید، می‌توانید بهترین و زیباترین اتاق خواب عروس را داشته باشید.

اصولی مانند رنگ دکوراسیون، نورپردازی، سرویس چوب، شکل پرده‌ها و مواردی از این قبیل می‌تواند تأثیر زیادی در دکور اتاق خواب عروس داشته باشد. در حقیقت ارتباط میان قسمت‌های مختلف اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که فضایی عاشقانه، صمیمی و گرم مهیا شود و هماهنگی در فضا بتواند هر بیننده‌ای را مجذوب خود کند.

1. رنگ دکوراسیون اتاق خواب عروس

یکی از مهم‌ترین عواملی که در زیبایی و چشم‌نوازی اتاق خواب عروس تأثیر دارد، رنگ دکوراسیون است. از نظر علم روانشناسی، رنگ‌ها تأثیر فوق‌العاده‌ای در روحیه و افکار انسان‌ها دارند و بهتر است برای بهبود فضای اتاق خواب خود، به سراغ آن‌ها بروید. زمانی که صحبت از رنگ اتاق خواب به میان می‌آید، این واژه بیانگر رنگ دیوارها، سرویس خواب، پرده‎‌ها، کف اتاق و سقف آن و کلیه وسایل بزرگ و کوچک اتاق است.

البته هیچ قاعده و قانون خاصی در رابطه با رنگ دکوراسیون اتاق خواب عروس وجود ندارد و در نهایت سلیقۀ شخصی عروس و داماد تعیین‌کننده خواهد بود. با این حال اگر برای تزیین اتاق خواب عروس به دنبال رنگ خاصی هستید، در ادامه به چند نمونه از رنگ‌های پرطرفدار و تأثیر آن‌ها بر دکور اتاق خواب عروس اشاره خواهیم کرد.

 • رنگ سفید

رنگ سفید یکی از رنگ‌های جذاب و پرطرفدار در دیزاین اتاق خواب عروس بوده که تقریباً با هر سلیقه‌ای همخوانی دارد. چرا که فضای اتاق خواب را بزرگ‌تر نشان داده و با هر رنگی هماهنگ می‌شود. برای انتخاب رنگ مناسب و هماهنگ با رنگ سفید، می‌توانید از رنگ‌های آبی، مشکی و قرمز استفاده کنید.

 • رنگ آبی

یکی از رنگ‌های بسیار محبوب و جذاب برای تزیین اتاق خواب جهیزیه عروس، رنگ آبی آسمانی است که آرامش خاصی در فضا ایجاد می‌کند. اگر قصد دارید رنگ مکمل و هماهنگ با رنگ آبی را انتخاب کنید، رنگ فیلی، سفید و طوسی روشن می‌توانند گزینه‌هایی ایده‌آل باشند.

 • رنگ صورتی

رنگ صورتی یکی از رنگ‌های محبوب و مورد پسند اغلب عروس خانم‌ها است که با رنگ‌هایی مانند زرد، طلایی، نارنجی و سفید همخوانی دارد. در حقیقت این رنگ‌ها مکمل یکدیگر هستند و استفاده از رنگ متضاد با آن یعنی رنگ قهوه‌ای نیز می‌تواند ترکیب جذابی به وجود آورد.

 • رنگ قرمز

رنگ قرمز از آن رنگ‌هایی است که سبب افزایش عشق و هیجان در افراد می‌شود. به همین خاطر اگر می‌خواهید عشق آتشین و انرژی خود را با تمام وجود نشان دهید، استفاده از رنگ قرمز می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. استفاده از رنگ طلایی و مشکی با رنگ قرمز، می‌تواند ترکیب فوق‌العاده‌ای را ایجاد کند.

2. تزیین اتاق خواب عروس

بعد از این‌که وسایل اتاق خواب با هماهنگی میان رنگ‌ها انتخاب شد، نوبت به تزیین اتاق خواب عروس می‌رسد که مهم‌ترین قسمت تزیین اتاق خواب جهیزیه است. به همین خاطر برای چیدمان آن باید اصولی را در نظر بگیرید که نتیجۀ آن مطابق با میل شما باشد. یکی از ایده‌هایی که در این شرایط می‌توانید از آن استفاده کنید، تزیین اتاق خواب عروس با تور و بادکنک است. علاوه بر این، می‌توانید تعدادی چراغ کوچک در قسمت بالایی تخت قرار دهید و در نهایت هر کاری که می‌تواند به زیبایی و جذابیت فضا کمک کند را انجام دهید.

در مقابل اگر می‌خواهید بر عاشقانه و رمانتیک بودن اتاق خواب خود بیفزایید، تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل بهترین گزینه خواهد بود. استفاده از گلبرگ‌های طبیعی و مصنوعی برای دیزاین تختخواب و قرار دادن تعدادی شمع وارمر در کنار گلبرگ‌ها می‌تواند زیبایی فضا را دو چندان کند.

تزیین اتاق خواب عروس بدون تخت برای مواردی که ایدۀ خاصی در خصوص چیدمان اتاق خواب به ذهن‌تان نمی‌رسد، گزینۀ مناسبی است. سبک کلی تزیین اتاق خواب عروس بدون تخت بیش از هر چیزی به سلیقۀ عروس و داماد بستگی دارد. تصور می‌شود کسانی که به دنبال سبک منیمال و ساده برای دکور اتاق خواب هستند، از این گزینه بیشتر استقبال می‌کنند. در حقیقت زمانی که در اتاق تخت وجود ندارد، فضای اتاق بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر می‌رسد.

تزیین اتاق خواب عروس بدون تخت

3. نورپردازی اتاق خواب عروس

همان‌طور که اشاره کردیم، اتاق خواب مکانی برای استراحت و آرامش است و چیدمان آن می‌تواند تأثیر زیادی روی حس و حال شما داشته باشد. در حقیقت به همان میزانی که نورپردازی اتاق نشیمن برای شما اهمیت دارد، باید به نورپردازی اتاق خواب نیز توجه داشته باشید تا حس آرامش در این فضا برقرار شود. برای این منظور می‌توانید با استفاده از چراغ‌های کوچک در کنار تخت، به روشن‌تر شدن اتاق خواب عروس کمک کنید.

در مقابل اگر فضای اتاق خواب کوچک است، استفاده از نورهای سقفی می‌تواند گزینۀ مناسبی برای نورپردازی اتاق باشد. از نورهای رشته‌ای و ریسه‌های ال ای دی هم می‌توانید برای زیر تخت و زیر کمدها استفاده کنید تا فضای اتاق جذاب‌تر شود. استفاده از نورهای ملایم می‌تواند حس خاصی را در اتاق خواب ایجاد کند.

4. دکور اتاق خواب عروس

برای دکوراسیون اتاق خواب عروس باید همۀ وسایل در بهترین جایگاه خود قرار داشته باشند. برای این کار می‌توانید با تختخواب که بزرگ‌ترین وسیله در اتاق خواب است، شروع کنید. زمانی که تختخواب در محل مناسب قرار بگیرد، دیگر وسایل اتاق خواب را نیز می‌توان در جایگاه مناسب خود قرار داد.

استفاده از طبقات و شلف‌ها می‌تواند انتخاب خوبی برای قرار دادن وسیله‌ها روی دیوار باشد. استفاده از آینه‌های بزرگ نیز می‌تواند به بزرگ‌تر نشان دادن اتاق خواب‌های کوچک کمک کند. هم‌چنین می‌توانید از تابلوهای هنری و یا عکس‌های دو نفرۀ عروس و داماد نیز بر روی دیوارها استفاده کنید.

5. دیزاین اتاق خواب عروس

لازمۀ دیزاین اتاق خواب عروس این است که تمام ابعاد اتاق را در نظر بگیرید. به این صورت که اگر اتاق خواب عروس کوچک است، آن را زیاد شلوغ نکنید که آرامش فضا گرفته شود. برای این کار می‌توانید رنگ‌های مختلف را به کار بگیرید و سرویس خواب را به گونه‌ای انتخاب کنید که طرح جالبی داشته باشد. این کار علاوه بر این‌که به زیبایی فضای اتاق خواب کمک می‌کند، آرامش خاصی را در فضا ایجاد خواهد کرد.

6. پرده اتاق خواب عروس

پرده‌ها، یکی از مهم‌ترین اجزای دکور اتاق خواب عروس هستند که تأثیر زیادی در زیبایی و جذابیت فضای اتاق خواهند داشت. در حقیقت پرده‌ها بخش زیادی از دیوارها را به صورت عمودی می‌پوشانند. به همین خاطر استفاده از طرح و نقش و جنس مناسب برای آن می‌تواند جلوۀ خاصی به چیدمان اتاق خواب عروس ببخشد.

به همین دلیل است که بسیاری از زوج‌های جوان در بدو ورود به منزل مشترک، حساسیت زیادی برای خرید پردۀ اتاق خواب به خرج می‌دهند. با این حال بهتر است در کنار زیبایی، به طرح، رنگ و جنس آن‌ها نیز توجه کنید و هدف اصلی خود را از خرید پرده در نظر داشته باشید. نکتۀ مهمی که هنگام خرید پردۀ اتاق خواب عروس باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر اتاق نور کمی دارد، حتماً از پرده‌های حریر و توری رنگ روشن استفاده کنید.

برای خرید پرده اتاق خواب، توجه به ابعاد فضا و سبک خانه را نیز فراموش نکنید. به عنوان مثال اگر خانۀ شما سبک مدرن دارد، پرده‌های والان‌دار انتخاب مناسبی نخواهند بود. هم‌چنین اگر سقف اتاق شما کوتاه است، بهتر است از پرده‌های بلند سرتاسری استفاده کنید تا سقف اتاق بلندتر نشان داده شود.

نکتۀ دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، هماهنگی و تناسب میان پرده‌ها و دیگر وسایل اتاق خواب است. به طور مثال اگر فرش اتاق طرح و نقش شلوغی دارد، بهتر است از پرده‌های ساده و تک رنگ استفاده کنید. از طرف دیگر خوب است میان رنگ پرده، رنگ ملحفه و فرش هماهنگی وجود داشته باشد و یا اگر به دنبال برقراری تضاد میان رنگ‌ها هستید، حتماً تضاد قانون‌مند و درستی را در نظر بگیرید. به طور مثال ترکیب رنگ سفید و مشکی با هم، جزو رنگ‌های متضادی است که به کار بردن آن‌ها کنار یکدیگر، باعث زیباتر شدن فضای اتاق خواب شما خواهد شد.

سؤالات متداول درمورد تزیین اتاق خواب عروس با ایده‌های کاربردی

تزیین اتاق خواب عروس با ایده‌های کاربردی

 • تزیین اتاق خواب عروس نیازمند رعایت چه نکاتی است؟
  مهم‌ترین موضوعی که هنگام چیدمان اتاق خواب عروس باید به آن توجه کنید، تهیه وسایل متناسب با یکدیگر است. سپس چیدمان وسایل باید به گونه‌ای انجام شود که تختخواب به عنوان بزرگ‌ترین وسیله، در جای مناسب خود قرار بگیرد. در نهایت سایر اجزا متناسب با آن چیده شوند.
 • روکش تختخواب اتاق خواب عروس باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
  ملحفۀ تختخواب، علاوه بر زیبایی و هماهنگی با دیگر اجزای دکوراسیون اتاق خواب، باید جنس خوبی داشته باشد و خیلی زود پرز ندهد و رنگ آن تغییر نکند.
 • ویژگی‌های پرده اتاق خواب عروس چیست؟
  انتخاب طرح و نقش پرده اتاق خواب عروس کاملاً سلیقه‌ای است و باید متناسب با رنگ دیوارها و سبک دکوراسیون اتاق انتخاب شود. به صورت کلی بهتر است در دکوراسیون اتاق خواب عروس از رنگ‌های روشن‌تر استفاده شود.
لوگو مدوسا دکور

بهجت فلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *