جستجو

ثبت‌نام

تزیین اتاق خواب دخترانه شیک با ایده‌های کاربردی

تزیین اتاق خواب دخترانه شیک با ایده‌های کاربردی

از نظر علم روانشناسی، محیطی که در اطراف ما وجود دارد، تأثیر زیادی روی خلق و خو و روحیات ما خواهد داشت. به همین خاطر بهتر است برای زیبایی این فضا نهایت تلاش خود را داشته باشیم تا تأثیر فوق‌العادۀ آن را در زندگی روزمرۀ خود مشاهده کنیم. اغلب دختر خانم‌ها توجه زیبایی به دیزاین اتاق خواب دخترانه دارند و برایشان مهم است که در میان دوستان و اقوام، دکور اتاق خواب منحصر به فردی داشته باشند. آن‌ها می‌خواهند در طراحی اتاق خواب دخترانه، تمام فانتزی‌ها و تصورات ذهنی خود را به کار بگیرند. بنابراین بهتر است در چیدمان اتاق خواب دخترانه، از این طرح‌ها کمک بگیرید و آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید..

در ادامۀ مطلب قصد داریم تا ایده‌های جالب و جذابی در خصوص تزیین اتاق خواب دخترانه در اختیار شما قرار دهیم تا با ایده‌پردازی و سلیقۀ خودتان، بهترین چیدمان را برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک پیاده کنید.

اصول چیدمان اتاق خواب دخترانه

برای چیدمان اتاق خواب دخترانه ابتدا باید سبک مشخصی را برای خود در نظر بگیرید تا بتوانید کلیه وسایل را متناسب با آن خریداری کنید. به محض این‌که سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مشخص شد، می‌توانید به سراغ آیتم‌های دیگر بروید.

بهتر است چیدمان اتاق خواب دخترانه با در نظر گرفتن سن فرزند شما انجام شود. توجه کنید که فرزند شما در چه ردۀ سنی قرار دارد و چه چیزهایی برای او جذاب است. بدیهی است که سلیقۀ دختر بچه‌های 7 ساله با سلیقۀ دخترهای نوجوان 13 و 14 ساله متفاوت است. به همین خاطر بهتر است خرید این وسایل را متناسب با سن، سلیقه و روحیات فرزند خود انجام دهید.

این توجه باعث می‌شود که علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، سلیقۀ فرزند خود را نیز در تزیین اتاق خواب دخترانه در نظر گرفته باشید. طبیعی است که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال، کاملاً متفاوت با دکور اتاق خواب دختر بچه‌ها است. زیرا دختر بچه‌ها علاقۀ بیشتری به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت دارند. به همان ترتیب این سلیقه در خرید ملحفه‌ها، پرده‌ها، دکور، لوازم تزیینی و حتی رنگ دیوارها نیز اعمال خواهد شد.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

بعد از این‌که سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را متناسب با سلیقۀ فرزندتان انتخاب کردید، حالا نوبت تعیین رنگ غالب دکور اتاق خواب دخترانه است. همان‌طور که می‌دانید دختر خانم‌ها علاقۀ خاصی به رنگ‌های ملیح و زیبا به خصوص رنگ صورتی، سبز و طوسی روشن دارند. به همین خاطر هنگام خرید وسایل اتاق خواب، حتماً از این رنگ‌ها بهره بگیرید.

شما می‌توانید از دکور رنگی برای تزیین اتاق خواب دخترانه نیز استفاده کنید. به طور مثال استفاده از پرده‌های رنگی، بالش‌های رنگارنگ و پاف‌های رنگی می‌تواند ایدۀ جالبی باشد و جلوه و جذابیت زیادی به ظاهر اتاق خواب دخترانه ببخشد.

هنگام انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه به هیچ عنوان خود را محدود به استفاده از رنگ‌های تکراری نکنید. بهتر است رنگ‌هایی که برای اتاق خواب دخترانه استفاده می‌کنید، از طیف وسیعی از رنگ‌ها انتخاب شده باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هماهنگی میان رنگ‌ها بسیار حائز اهمیت است.

نیازی نیست که حتماً برای تهیۀ وسایل اتاق خواب دخترانه به سراغ رنگ صورتی بروید. شما می‌توانید با استفاده از رنگ نارنجی و رنگ‌های زندۀ دیگر، به زیبایی اتاق کمک کنید. هیچ‌گاه قدرت رنگ‌ها را دست کم نگیرید. شما قادر هستید با استفاده از رنگ‌ها، بی‌روح‌ترین فضاها را نیز جانی تازه ببخشید.

اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مد نظر شما مدرن باشد، حتما سادگی فضا و وسایل را در نظر بگیرید. اگر قرار است از وسایل تزئینی استفاده کنید، در انتخاب آن‌ها وسواس زیادی به خرج دهید. این مهم است که وسایل تزئینی انتخاب شما، با سبک مدرن هماهنگی داشته باشد و به افزایش زیبایی اتاق کمک کند.

استفاده از رنگ صورتی در تزیین اتاق خواب دخترانه

دکور اتاق خواب دخترانه

پیشنهاد می‌شود که قسمت‌هایی از اتاق را برای قرار دادن کتابخانه، میز آرایش و میز تحریر در نظر بگیرید. چرا که اگر فرزند شما محصل باشد، اختصاص دادن قسمتی از اتاق برای مطالعه و انجام تکالیف، او را به مطالعۀ بیشتر و انجام تکالیفش ترغیب خواهد کرد.

نکتۀ مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که هنگام خرید سرویس خواب، حتماً به فیزیک بدنی دخترتان توجه کنید و با توجه به هدفی که برای آن خرید می‌کنید، آن‌ها را انتخاب کنید. برای این‌که فضای اتاق خواب نظم بیشتری داشته باشد، بهتر است از طبقات و شلف‌ها استفاده کنید. چرا که نظم و انضباط در فضای اتاق، اهمیت زیادی برای دختر خانم‌ها دارد. این کار کمک می‌کند که دکور اتاق خواب دخترانه، بهتر و کابردی‌تر باشد.

استفاده از طبقات و شلف‌ها برای نظم بخشیدن به فضای اتاق

توصیه می‌شود که فرش اتاق خواب و پرده‌هایی که در اتاق نصب می‌شوند، با دکوراسیون اتاق خواب جذاب دخترانه هماهنگی داشته باشند. هرچه فرش و پرده‌ها ساده‌تر باشند، جلوۀ اتاق با سن فرزند شما مطابقت بیشتری داشته و به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده نزدیک‌تر خواهید شد.

تزیین اتاق خواب دخترانه بدون استفاده از وسایل گران‌قیمت نیز امکان‌پذیر است. فقط نیاز به کمی سلیقه و آگاهی از اصول و قوانین چیدمان دارد. برای طراحی اتاق خواب دخترانه باید از طرح‌ها و الگوهای مشخصی استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از پرده‌های طرح‌دار می تواند زیبایی اتاق را دو چندان کند. تزیین اتاق با وسایل دور ریختنی و یا حتی کاغذهای رنگی، ایدۀ جالبی است که پیاده‌سازی آن در اتاق خواب، نه تنها هزینۀ زیادی در بر نخواهد داشت، بلکه در نهایت به یک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده منجر خواهد شد.

تزیین اتاق خواب دخترانه با استفاده از وسایل ساده

مدل پردۀ اتاق خواب دخترانه

پرده‌ها یکی از عناصر زیبا و مهمی هستند که در تزیین اتاق خواب دخترانه اهمیت زیادی دارند. اغلب دختر خانم‌ها علاقۀ زیادی به زیبایی ظاهری اتاق دارند. به همین خاطر وسایل اتاق خواب را با حساسیت بیشتری انتخاب می‌کنند. بر همین اساس مدل پردۀ اتاق خواب دخترانه نیز اهمیت زیادی برای آن‌ها دارد و در خرید آن دقت و حساسیت زیادی به خرج می‌دهند.

در حال حاضر انواع پردۀ اتاق خواب دخترانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار موجود است که شما می‌توانید با توجه با دکور اتاق و وسایل موجود در آن، بهترین پرده با زیباترین طرح و رنگ را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم اگر فرزند شما در سنی است که بتوانید در این زمینه با او مشورت کنید، حتما هنگام خرید این آیتم، نظر او را نیز جویا شوید. این کار نه تنها موجب افزایش اعتماد به نفس او می‌شود، بلکه تمایل و رغبت او را برای ماندن در اتاق بیشتر خواهد کرد.

استفاده از پرده‌های حریر برای اتاق‌هایی با نور کم

از میان تمام عناصر موجود در اتاق، پرده‌ها بیشتری فضا را به خود اختصاص داده‌اند. به همین خاطر بیشتر به چشم مخاطب می‌آیند و رنگ و مدل آن تأثیر بیشتری در زیبایی اتاق خواب خواهد داشت. بنابراین بهتر است علاوه بر زیبایی و شیک بودن پرده‌ها، کاربرد آن‌ها را نیز در نظر بگیرید و به موقعیت آن در اتاق خواب توجه کنید.

اگر اتاق خواب شما نورگیر است، می‌توانید از پرده‌های ضخیم یا تیره استفاده کنید تا در زمان نیاز، فضای اتاق خواب تاریک شود. پرده‌ها می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند، بدون این‌که به حریم خصوصی شما در اتاق آسیبی وارد شود. در مقابل پرده‌هایی با رنگ روشن و شاد، به ایجاد حس نشاط در فضای اتاق کمک می‌کنند. پیشنهاد می‌شود که برای اتاق خواب نوجوانان، از رنگ‌هایی که خودشان می‌پسندند استفاده کنید. هم‌چنین استفاده از پرده‌های کرکره‌ای با طرح‌های کارتونی و عروسکی می‌تواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب کودکان باشد.

تزیین اتاق خواب دخترانه شیک

سؤالات متداول درمورد تزیین اتاق خواب دخترانه شیک

سؤالات متداول درمورد تزیین اتاق خواب دخترانه شیک

  • هنگام چیدمان اتاق خواب دخترانه چه نکاتی را باید در نظر داشت؟
    هنگام چیدمان اتاق خواب دخترانه حتماً با وسایل بزرگ‌تر مانند تختخواب شروع کنید. سپس دیگر وسیله‌ها را متناسب با آن در اتاق جای دهید. البته توجه به ردۀ سنی فرزندتان نیز بسیار اهمیت دارد. چرا که سلیقۀ دختر بچه‌ها کاملاً متفاوت با سلیقۀ دختر خانم‌های نوجوان و بزرگسال است. به یاد داشته باشید که خرید وسایل باید مطابق با سلیقه و روحیات آن‌ها باشد.
  • بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه چه رنگی است؟
    بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه همان رنگی است که حس نشاط و آرامش در فرزند شما ایجاد می‌کند. این رنگ می‌تواند صورتی، طوسی، نارنجی، آبی، سفید و یا هر دیگری متناسب با سلیقۀ دختر شما باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر کودک شما بیش فعال است، حتماً به سراغ رنگ‌های ملایم و آرام‌تر بروید تا آرامش بیشتری در او ایجاد کنید. شما می‌توانید برعکس این قضیه را نیز در نظر داشته باشید.
  • برای دیزاین اتاق خواب دخترانه مشترک برای دو فرزند، چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟
    توصیه می‌شود خرید وسایل و نحوۀ چیدمان آن‌ها با توجه به روحیات و سلیقۀ هر دو فرزند انجام شود. با نظرسنجی از آن‌ها می‌توانید حس اعتماد به نفس را در فرزندانتان تقویت کنید. انتخاب تختخواب‌های دو طبقه برای اتاق‌های کوچک، می‌تواند ایدۀ جالبی به نظر برسد.
لوگو مدوسا دکور

بهجت فلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *