جستجو

ثبت‌نام

اصول فنگ شویی اتاق خواب

اصول فنگ شویی اتاق خواب

طبق اصول فنگ شویی اتاق خواب مهم‌ترین بخش خانه محسوب می‌شود که در چیدمان آن باید اصول و نکات مهمی را رعایت کنید. از آن‌جایی که اکثر افراد بخش زیادی از وقت خود را در اتاق خواب سپری می‌کنند؛ به همین خاطر بهتر است اتاق را متناسب با سلیقه و شخصیت خودتان چیدمان کنید. هم‌چنین افرادی که از این اتاق تنها برای استراحت استفاده می‌کنند، باید اتاقی سرشار از آرامش داشته باشند تا بعد از استراحت، انرژی مثبت لازم جهت شروع کارهای مختلف را دریافت کنند. بر همین اساس در این مقاله قصد داریم به برخی نکات در خصوص چیدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شویی اشاره کنیم.

اصول فنگ شویی اتاق خواب

منظور از فنگ شویی اتاق خواب چیست؟

فنگ شویی، یک هنر باستانی شرقی برای قرار دادن هر وسیله در جای مناسب و اصولی خود چه در منزل، چه اتاق خواب و چه در محل کار است. فنگ شویی در زبان چینی به معنای آب و باد است که هدف اصلی آن ایجاد یک چیدمان اصولی و منظم برای ایجاد آرامش در خانه، اتاق خواب، محل کار و دیگر مکان‌های مد نظر شما است. این سیستم قرار است جهت‌گیری فضایی مبلمان و دکوراسیون را در ارتباط با جریان‌های مثبت تنظیم کند.

به صورت کلی فنگ شویی اتاق خواب رعایت برخی اصول و نکات مهم اما ساده است که با رعایت آن‌ها، اتاق خواب علاوه بر حس راحتی و آرامش، امنیت و سلامتی برای شما به ارمغان می‌آورد. اگرچه فنگ شویی علمی مربوط به 5000 هزار سال پیش است، اما هنوز هم نکاتی مفید و تازه برای ارائه دارد. از آن‌جایی که فنگ شویی اتاق خواب سبب ایجاد توازن در اتاق می‌شود، در نتیجه به داشتن زندگی شاد و موفق منجر خواهد شد. با رعایت برخی نکات ساده در اصول فنگ شویی، می‌توان مانع ورود انرژی‌های منفی شده و انرژی‌های مثبت را جذب کرد.

فنگ شویی اتاق خواب

معرفی ایده‌هایی جذاب برای چیدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شویی

فنگ شویی فضای اتاق خواب را ترمیم می‌کند و موجب به جریان افتادن انرژی مثبت در اتاق خواب می‌شود. به بیان دیگر می‌توان گفت فنگ شویی هنر چیدمان است که میان انرژی‌هایی که ما را احاطه کرده‌اند، تعادل ایجاد می‌کند. به یاد داشته باشید که فنگ شویی اتاق خواب، خرافات، موهوم پرستی، مدیتیشن، جادوگری و مواردی از این دست نیست. بلکه قوانینی انعطاف‌پذیر و ساده برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در اتاق خواب است. در ادامه چند ایدۀ جذاب برای چیدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شویی را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. تخت را در موقعیت فرماندهی قرار دهید!

برای داشتن احساس امنیت و کاهش استرس در زمان خواب، بهتر است تختخواب خود را در موقعیتی قرار دهید که بر تمام اتفاقات اتاق اشراف کامل داشته باشید. به این صورت که اتاق در کنترل کامل شما باشد. برای به وجود آمدن چنین حالتی بهتر است تخت را دور از درب اتاق به نحوی که به ورودی درب دید داشته باشد، قرار دهید. درب اتاق محل ورود انرژی زیادی است که اگر به طور مستقیم در جریان این انرژی قرار بگیرید، آرامش شما در زمان خوابیدن از دست خواهد رفت.

قرار دادن تخت در موقعیت فرماندهی

2. درب اتاق را هنگام خواب ببندید!

برای این‌که فضای اتاق شما امنیت و حریم شخصی داشته باشد، بهتر است هنگام خواب درب آن را خوب ببندید. این کار نه تنها به حفظ حریم شخصی کمک می‌کند، بلکه مانع ورود سر و صدای اضافی به داخل اتاق می‌شود.

بستن درب اتاق خواب در زمان خواب

3. زیر پنجره نخوابید!

به غیر از درب اتاق، پنجره نیز یکی از محل‌های ورود و خروج انرژی چی است که اگر در معرض آن قرار بگیرید، خواب‌تان مختل خواهد شد. البته به غیر از انرژی، سر و صدا و بادی که از درز پنجره عبور می‌کند نیز، موجب بر هم زدن آرامش شما خواهد شد.

نخوابیدن در معرض پنجره و سر و صدای بیرون

4. از آینه استفاده نکنید!

آینه عنصری است که اصول فنگ شویی، استفاده از آن را در اتاق خواب منع می‌کند. در حقیقت آینه با سطح بازتاب‌دهنده‌ای که دارد، میزان انرژی فعال اتاق را افزایش می‌دهد و آرامش مورد نیاز برای خوابیدن را از بین می‌برد. به همین خاطر تا حد امکان بهتر است از این عنصر در اتاق خواب خود استفاده نکنید.

ممنوعیت استفاده از آینه در قانون فنگ شویی

5. از عنصر آب و گیاهان در اتاق خواب استفاده نکنید!

از نظر بسیاری از متخصصان فنگ شویی، آب و گیاهان دارای انر ژی فعال یانگ هستند و وجود آن‌ها در اتاق خواب که به آرامش و سکون نیاز دارد، مناسب نیست. در حقیقت اگرچه استفاده از گیاهان در اصل فنگ شویی کاربردی است، اما استفاده از آن‌ها در اتاق خواب به دلیل انرژی بالایی که دارند، طبق قانون فنگ شویی ممنوع است. انرژی بالای گیاهان در اتاق خواب سبب بر هم زدن آرامش و استراحت شما خواهد شد.

استفاده نکردن از عنصر آب و گیاهان در اتاق خواب

6. از وسایل الکترونیکی و دیجیتال در اتاق استفاده نکنید!

استفاده از هرگونه ابزار دیجیتالی و الکترونیکی مانند تلویزیون، لپ‌تاپ، گوشی همراه و مودم‌های اینترنت طبق اصول فنگ شویی ممنوع است. استفاده از این ابزار سبب ایجاد میدان مغناطیسی می‌شود و سلامت شما را به خطر می‌اندازد. همین امر با اصل فنگ شویی در تضاد است. البته نور و صدای این وسایل نیز می‌تواند شما را پیش از خواب هوشیار و بیدار نگه دارد و به خواب رفتنتان را به تأخیر می‌اندازد. بنابراین بهتر است میزان استفاده از این وسایل را در اتاق خواب به حداقل برسانید. توصیه می‌شود هنگام خواب تا حد امکان گوشی همراه‌تان را با فاصله از خود قرار دهید.

7. زیر تخت هیچ وسیله‌ای قرار ندهید!

توجه داشته باشید که قرار دادن هرگونه وسیله‌ای در زیر تخت، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در فنگ شویی اتاق خواب است که مانع جریان انرژی مثبت می‌شود. خالی گذاشتن زیر تختخواب موجب می‌شود انرژی فنگ شویی به طور متعادل در فضا جریان داشته باشد و این انرژی هنگام خواب نیز در اطراف شما در حرکت باشد.

قرار ندادن وسایل زیر تختخواب

8. تاج تخت را به دیوار تکیه دهید!

از نظر علم روانشناسی، خوابیدن در تختی که تاج آن به دیوار تکیه داده شده است، حس امنیت و پشتیبانی را در شما ایجاد می‌کند و در نتیجه خوابی بدون اضطراب همراه با آرامش خواهید داشت.

تکیه دادن تاج تخت به دیوار

9. از رنگ‌های خنثی استفاده کنید!

طبق اصول فنگ‌شویی رنگ مناسب اتاق خواب، رنگی است که به شما آرامش می‌دهد تا خواب آسوده و راحتی داشته باشید. بر اساس این تعریف، رنگ‌های خنثی که به رنگ پوست انسان نزدیک هستند، مانند کرم، شکلاتی و سفید، بهترین انتخاب برای رنگ کردن دیوارها، کمد و پردۀ اتاق خواب هستند. البته به غیر از رنگ‌های خنثی، می‌توانید از رنگ‌های پاستلی مانند سبز یا آبی نیز برای چیدمان اتاق خواب استفاده کنید.

استفاده کردن از رنگ‌های خنثی در وسایل

سؤالات متداول درمورد اصول فنگ شویی اتاق خواب

اصول فنگ شویی اتاق خواب

  • موقعیت فرماندهی در فنگ شویی چیست؟
    موقعیت فرماندهی در فنگ شویی، نقطه‌هایی در اتاق است که بیشترین فاصله را از در ورودی اتاق دارد و نباید با درب اصلی اتاق در یک راستا باشد.
  • چطور شادی را با فنگ شویی به خانه بیاوریم؟
    بسیاری از افراد هستند که قوانین شادی‌آفرینی علم فنگ شویی را زیر سؤال می‌برند و به آن باور ندارند. اگر شما یک فرد تازه‌کار در علم فنگ شویی هستید، بهتر است خودتان را درگیر ریزه‌کاری‌های این علم نکنید.
لوگو مدوسا دکور

بهجت فلاح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *