جستجو

ثبت‌نام

کمد دیواری توکار اتاق خواب + ایده و عکس

کمد دیواری توکار

وجود فضایی برای بهره گیری از آن به عنوان جایی برای قرار گیری لباس و لوازم شخصی همواره بخشی ضروری از اتاق خواب خواهد بود. کمد دیواری توکار اتاق خواب یک گزینه مناسب برای هر کاربری است. فضایی در اتاق که با توجه به قابلیت توکار بودن به شما این امکان را می‌دهد که در فضایی مخفی وسایل خود را قرار دهید. توکار بودن کمد دیواری به شما کمک خواهد کرد تا با اشغال فضای کمتر و بهره گیری از حداکثر فضا محیطی منظم ایجاد کنید. در ادامه با مدوسادکور همراه باشید تا با ایده‌های مختلف کمد دیواری اتاق خواب آشنا شوید.

کاربردهای کمد دیواری توکار اتاق خواب و ایده‌های قرار گیری لباس

چه کمد دیواری اتاق خواب توکار باشد چه کمد دیواری به شکل کمدهای آماده و روکار، کاربردهای مختلفی دارند. در ادامه برخی از کاربردهای اصلی کمد دیواری را با هم بررسی خواهیم کرد.

به طور کلی کمد دیواری توکار اتاق خواب بر اساس کاربرد به سه شکل به کار برده می‌شود. کمد دیواری رخت خواب، کمد لباس و کلوزت روم سه کاربری اصلی هستند که برای کمد دیواری استفاده می‌شوند.

کمد دیواری توکار

1- کمد دیواری رخت خواب

استفاده از کمد دیواری به عنوان رخت خواب را قصعا بسیاری از شما دیده‌اید. این کمدها با توجه به نیاز به باز شدن کامل درب‌ها دارای درب‌های لولایی هستند و معمولا درون آنها یک فضای خالی وجود دارد که محل قرار گیری رخت خواب است. درون این مدل از کمد دیواری خبری از قفسه و طبقه بندی نیست. این مدل کمدها معمولا در ایران به کار گرفته می‌شوند و طرفدار دارند. حداقل ارتفاعی که این کمدها دارند یک و نیم متر است و معمولا فضای بالای آن برای قرار گیری لوازم جانبی به کار می‌رود. این کمدها باید عرض حداقلی معادل 110 سانتی متر داشته باشند تا قرار گیری رخت خواب درون آنها به راحتی قابل انجام باشد.

کمد دیواری تو کار رخت خواب

2- کمد لباس

بی شک محلی برای قرار گیری لباس‌ها اولین چیزی است که با شنیدن اسم کمد دیواری به آن فکر خواهید کرد. کمد‌های لباس دارای انواع مختلفی هستند. این سری از کمدها که در اتاق بسیار به کار می‌روند، می‌توانند شامل یک آویز ساده و یا دارای طبقات و کشوهای مختلفی باشند. البته صرفا لباس نیست که در این کمدها جای می‌گیرد. بلکه محلی برای قرار گیری دیگر پوشیدنی‌ها مانند کفش و ساعت و زیورآلات نیز هستند. کمد دیواری اتاق خواب در اغلب اوقات به عنوان محل قرار گیری لباس استفاده می‌شود و نظم زیادی به محیط منتقل می‌کند.

کمد دیواری توکار لباس

ایده‌های مختلفی برای کمد دیواری توکار اتاق خواب که برای قرار دادن لباس استفاده می‌شود، وجود دارد. برای داشتن کمد مناسب ابتداعاً به این موضوع توجه کنید که محل آویز لباس‌ها باید قدری بالاتر از حالت نرمال باشد تا لباس‌های بلند مثل بارانی و مانتو بدون مشکل درون کمد قرار گیرند. همچنین عمق کمد دیواری استاندارد 60 سانتی متر است. این ابعاد باعث ی‌شود که در قرار گیری لباس‌های مختلف مشکلی نداشته باشید.

کمد دیواری لباس

در مورد اینکه چطور وسایل خود را طبقه بندی کنید، نمی‌توان اظهار نظر قطعی را ارائه نمود. چرا که نحوه قرار گیری وسایل در کمد، کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. اینکه لباس‌ها، کفش‌، دستبند و ساعت، پالتو و بارانی و حتی جوراب‌ها را چطور و با چه ترتیبی و با چه اولویتی در کمد دیواری قرار دهید. کمد دیواری دارای طبقات و شکل‌های مختلفی است که می‌تواند کشوهای متعددی نیز داشته باشد. کمد دیواری توکار اتاق خواب به عنوان محلی برای قرار گیری لباس قطعا مفید، مهم و بسیار کاربردی خواهد بود. فضایی که دیگر لازم نباشد لباس‌هایتان را مکرر اتو بکشید و با یک طبقه بندی زیبا هر لباسی به راحتی قابل استفاده باشد و دیگر چیزی گم نشود.

کمد دیواری توکار به رنگ کرم

3- کلوزت روم و کمد دیواری

کمد توکار اتاق خواب می‌تواند به عنوان فضایی مثل کلوزت روم هم به کار رود. در مورد کلوزت روم بد نیست این توضیح را بدهیم که کلوزت روم اتاقی است که تمام امکانات مورد نیاز برای نگهداری و همچنین تعویض لباس را دارا است. محلی که مجهز به کمدهای مختلف، قفسه، آینه قدی و نورپردازی مناسب است. کلوزت روم در ابعاد مختلف وجود دارد و با توجه به متراژ خانه ابعاد آن متغیر است. این فضا هم با درب طراحی می‌شود و هم بدون درب. کمد دیواری های توکار در اتاق خواب می‌توانند طوری قرار گیرند که یک کلوزت روم بدون درب ایجاد شود.

کلوزت

استفاده از کمدهای دیواری اتاق خواب به طوری که رو به روی هم قرار گیرند و یا سه ظلع از یک مستطیل را در گوشه‌ای از اتاق ایجاد کنند، می‌تواند یک کلوزت روم مناسب را ایجاد کند.

اما در محلی که فضای کافی وجود دارد، شما می‌توانید از کلوزت روم بهره بیشتری بگیرید. همانطور که گفتیم کلوزت روم‌ها اغلب بدون درب طراحی می‌شوند. در خانه‌هایی که تعداد اتاق زیادی دارند یکی از اتاق‌ها به عنوان کلوزت روم استفاده می‌شود و از آن محل فقط برای نگهداری و تعویض لباس استفاده می‌کنند. تفاوت اصلی که کمدهای درون کلوزت روم با دیگر کمدها دارند این است که کمدهای دیواری کلوزت روم که می‌توانند به صورت توکار طراحی شوند در ندارند و قفسه‌ها بدون درب در فضای درون دیوار قرار می‌گیرند. کمد‌های کلوزت روم گر به صورت توکار کار شوند، فضای بیشتری را در وسط آتاق خالی می‌گذارند. که این موضوع باعث می‌شود قرار گیری یک مبلمان پاف و یا یک آینه قدی جذاب مدنظر شما قرار گیرد.

کمد دیواری و کلوزت روم

سخن نهایی

برای مرتب نگه داشتن لباس‌ها و لوازم شخصی و همچنین اشغال کمتر فضای اتاق استفاده از کمد دیواری توکار اتاق خواب انتخابی بسیار مهم و مفید خواهد بود. کمد دیواری توکار یکی از مهمترین المان‌ها برای نظم دادن به محیط است که با بهره گیری از فضاهای رت به شما این امکان را می‌دهد تا اتاق خوابی با فضای بیشتر داشته باشید و همچنین این فضا کمک می‌کند که لباس‌ها مرتب‌تر و تمیز‌تر باقی بمانند.

ممنون از همراهی شما با مدوسادکور.

لوگو مدوسا دکور

محمد دلجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *