جستجو

ثبت‌نام

راهنمای تزیین اتاق خواب نوزاد

راهنمای تزیین اتاق خواب نوزاد

تزیین اتاق خواب نوزاد، یکی از بهترین و جذاب‌ترین کارهایی است که پیش از به دنیا آمدن نوزاد انجام می‌شود. با کمی خلاقیت می‌توان اتاق خواب نوزاد را به بهترین شکل ممکن تزیین کرد. از آن‌جایی که اتاق خواب نوزاد دلبند شما، امن‌ترین مکان برای اوست؛ لذا نحوۀ چیدمان وسایل باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر برآورده ساختن انتظارات او، فضایی آرامش‌بخش را برای نوزاد به ارمغان بیاورد.

بر همین اساس در این مقاله ایده‌هایی جدید برای دکوراسیون اتاق خواب نوزاد به شما معرفی خواهیم کرد تا با به کارگیری آن‌ها، فضایی شاد و آرامش‌بخش برای فرزند دلبند خود ایجاد کنید.

تزیین اتاق خواب نوزاد

وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

یکی از نکات بسیار مهم برای تزیین اتاق خواب نوزاد علاوه بر جنسیت او، توجه به متراژ و اندازۀ اتاق است. سرویس خواب یکی از مهم‌ترین وسایل اتاق خواب نوزاد به شمار می‌رود. برخی از مهم‌ترین وسایل برای دکور اتاق خواب نوزاد عبارتند از:

وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

تختخواب

سرویس خواب، یکی از وسایل اصلی در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد است. این وسایل معمولاً در طرح‌ها و رنگ‌ها متنوعی تولید و روانۀ بازار می‌شوند. با این حال، بهترین رنگ برای تختخواب نوزاد، رنگ‌های روشن و شاد هستند. برای این‌که اتاق خواب نوزاد خود را زیباتر کنید، می‌توانید رنگ دیوار را با رنگ سرویس خواب هماهنگ کنید. در صورت کوچک بودن اتاق خواب، می‌توانید از گهواره استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید برای تزیین تختخواب یا گهواره از روبان و تور استفاده کنید. فراموش نکنید که تختخواب را باید در مکانی مناسب قرار دهید؛ چرا که این آیتم فضای زیادی اشغال می‌کند. هم‌چنین پیشنهاد می‌شود به کمک یک روتختی مناسب، روی تختخواب را بپوشانید. بهتر است طرح و رنگ این روتختی با توجه به طرح و رنگ دیگر وسایل موجود در اتاق خواب انتخاب شود.

سرویس خواب یکی از مهم‌ترین وسایل در اتاق خواب نوزاد

کمد

کمدها جزو مهم‌ترین وسایل در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد هستند. رنگ سفید به عنوان محبوب‌ترین رنگ تخت و کمد برای نوزاد شناخته می‌شود. شما می‌توانید به کمک اسباب‌بازی‌های زیبا، ویترین کمد نوزاد خود را به بهترین شکل ممکن تزیین کنید. کمدها اجزای متعددی دارند که می‌توانید همۀ وسایل نوزاد خود را در آن قرار دهید.

استفاده از قفسه برای چیدن وسایل نوزاد

استفاده از شلف دیواری

به طور معمول قفسه‌ها و شلف‌های دیواری، بهترین گزینه برای تزیین اتاق خواب‌های کوچک هستند. این وسایل، بدون این‌که جای اضافی و زیادی را در اتاق اشغال کنند، یکی از بهترین وسیله‌ها برای چیدن وسایل تزیینی هستند. شلف‌هایی که در دکور اتاق خواب نوزاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای طرح‌های متنوع و زیبایی هستند.

ایده‌هایی جالب برای تزیین اتاق خواب نوزاد

طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد، نیازمند ذهن خلاق و صرف مدت زمان زیادی است. علاوه بر این، برای تزیین اتاق خواب نوزاد خود نباید از تزیینات مختلف و توجه به جزئیات غافل شوید. ایجاد تعادل میان کارایی و زیبایی اتاق خواب نوزاد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این رو بهتر است در زمان طراحی داخلی اتاق خواب نوزاد، دقت و حساسیت زیادی به خرج دهید تا فضای آرامش‌بخشی در این قسمت از خانۀ خود به وجود آورید.

ایده‌هایی جالب برای تزیین اتاق خواب نوزاد

برای تزیین اتاق خواب نوزاد ابتدا باید وسایل ضروری او را تهیه کنید. با این حال بهتر است پیش از خرید هر وسیله‌ای، نسبت به انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب اقدام کنید. در ادامه چند ایدۀ ساده و کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد تا با اجرای هر کدام از آن‌ها، فضایی آرامش‌بخش برای کودک دلبند خود ایجاد کنید.

ایده‌هایی جالب برای تزیین اتاق خواب نوزاد

1. برای تزیین دیوار اتاق خواب نوزاد، ایده‌های مختلفی وجود دارند. یکی از این ایده‌ها، رنگ کردن دیوارها به رنگ روشن و استفاده از برچسب در وسط دیوار است. این برچسب‌ها در رنگ‌های شاد و متنوعی موجود هستند که می‌توانید در سراسر اتاق آن‌ها را بچسبانید. استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های ملایم و طرح مناسب نیز، یکی از ایده‌های جالب برای تزیین اتاق خواب نوزاد است.

تزیین دیوار اتاق خواب نوزاد

2. شما می‌توانید برای سیسمونی اتاق خواب نوزاد، از تابلوهای کوچک و بزرگ نیز استفاده کنید. البته به شرطی که این کار دیوار اتاق را بیش از حد شلوغ نکند. استفاده از قاب‌های گلدوزی، یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه و مدرن برای تزیین دیوار اتاق خواب نوزاد است. شما می‌توانید از طرح‌های مدرن و بافت‌های جدید برای داخل کارگاه گلدوزی استفاده کنید. البته بهتر است این قاب‌ها با تم اصلی سیسمونی اتاق خواب نوزاد هماهنگی داشته باشد و بیش از حد رنگارنگ و شلوغ نباشند.

استفاده از تابلوهای کوچک و بزرگ در اتاق خواب نوزاد

3. وجود میز تعویض پوشک در اتاق نوزاد تا حد زیادی ضروری است. شما می‌توانید این وسیله را در بخش مناسبی از اتاق قرار دهید تا در صورت نیاز به راحتی از آن استفاده کنید. البته اگر در اتاق فضای کافی برای این کار وجود ندارد، می‌توانید تشک تعویض نوزاد را در قسمت بالایی تخت قرار دهید. هم‌چنین بهتر است چند اسباب بازی یا آویز مخصوص نوزاد را در نزدیکی محل تعویض قرار دهید تا هنگام عوض کردن پوشک دلبندتان، توجه‌اش به طرف آن‌ها جلب شود.

استفاده از میز تعویض پوشک در اتاق خواب نوزاد

4. انتخاب مکانی مناسب برای نشستن در اتاق خواب نوزاد، اهمیت ویژه‌ای دارد. بنابراین بهتر است یک کاناپه یا صندلی با طراحی ظریف انتخاب کنید و آن را در کنار گهوارۀ نوزاد قرار دهید. اگر می‌خواهید احساس راحتی بیشتری داشته باشید، بهتر است یک صندلی گهواره‌ای دسته‌دار انتخاب کنید تا به راحتی نوزاد خود را در آغوش بگیرید.

در نظر گرفتن مکانی مناسب برای نشستن در اتاق خواب نوزاد

سؤالات متداول

راهنمای تزیین اتاق خواب نوزاد

  • بهتر است از چه رنگی برای دکوراسیون اتاق خواب نوزاد استفاده کنیم؟
    رنگ‌ها تأثیر زیادی بر روحیات فرزند شما خواهند داشت. به عنوان مثال، اگر فرزند شما بسیار پرانرژی است و تمایل دارید شخصیت آرام‌تری داشته باشد، بهتر است از رنگ‌های سرد مانند آبی در اتاق خواب او استفاده کنید. این کار کمک می‌کند که شخصیت او کمی آرام‌تر شود و آرامش بیشتری در فضای اتاق فراهم گردد.
  • بهترین نورپردازی برای دکوراسیون اتاق خواب نوزاد کدام است؟
    برای زیباتر شدن فضای اتاق خواب نوزاد، می‌توانید از لوسترهای فانتزی کمک بگیرید یا از چراغ‌های سقفی توکار استفاده کنید. با این حال بهترین انتخاب، استفاده از نورها به صورت ترکیبی است.
  • برای  چیدمان دکوراسیون اتاق خواب نوزاد باید از چه روشی استفاده کرد؟
    بهتر است از قبل همۀ وسایل را با توجه به ابعاد و سبک خانه خریداری کرده و با ذهنیت قبلی از جایگاه تقریبی آن‌ها، وسایل را انتخاب کنید. برای چیدمان باید از وسایل اصلی که ابعاد بزرگ‌تری دارند، شروع کنید و سایر وسایل را مطابق با آن بچینید. هم‌چنین باید به روحیات و جنسیت فرزندتان نیز هنگام خرید وسایل دقت کنید.
لوگو مدوسا دکور

تحریریه مدوسا دکور

مجله مد و دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *